Femei la volan: motivul pentru care pietonii se asigura in ambele sensuri inainte sa traverseze o strada cu SENS UNIC!!!
Concurs pentru ocuparea unui post de secretara la o mare universitate. In final castiga o blonda.
Invidioasa,o intreaba o alta fosta pretendenta :
-Cum de ai reusit tu sa ocupi postu’ asta ?!… Ehe,degeaba mi-am tocit eu coatele pe bancile facultatii!…
La care blonda:
-Tu vorbești?… Ia uita-te un pic la coatele mele!… ca sa nu mai vorbim de genunchi!!
El mananca – eu gatesc. El poarta – eu spal. El imprastie – eu strang. Si ce m-as face fara el?
Doua blonde la semafor.
Apare culoarea rosie, una spune:
-Vaii, ce culoare frumoasa
-Da mai, chiar asa, raspunde cealalta
Apare culoarea galbena:
-Si asta e superba!
-Da draga, stiu…
Apare culoarea verde:
-Vaii asa ceva, ce frumos!
-Chiar asa fata!
Apare culoarea rosu:
-Culoarea asta am mai vazut-o, hai sa plecam!
Daca nu reușești din prima………mai cumpară-i ceva de băut.
Via BFPTFB
-I-am zis sotului meu ca, daca nu imi cumpara o rochie noua, ies goala pe strada, sa vada lumea ca nu am cu ce sa ma imbrac!
-Si ce a zis?
-Daca tot iesi, adu-mi si mie doua beri!
Inainte de nunta.
– Mamico, as vrea sa iti mai cer niste lamuriri…
– Atunci cand vine momentul sa desfaci picioarele…
– Mamico, la capitolul asta stiu ce am de facut. Voiam sa te intreb cum se face ciorba? (funmail2u)
O fetiță,cu cățeaua de lesă:
-Mami,vezi că eu merg s-o plimb pe Bella.
-Nuu..Bella e-n călduri..!
-Ce-i aia-n călduri?
-..Știi ce? N-am timp acuma.Întreabă-l pe ta-tău.Vezi că e-n garaj.
Bun.Tatăl,înmoaie o cârpă în benzină și o leagă sub coada cățelei.
-Gata!S-a rezolvat cu supratemperarea…!
După ceva timp,se-ntoarce fata numai cu lesa:
-Tati,Bella a rămas fără benzină.Norocul ei că are o grămadă de prieteni care o împing,rând pe rând,spre casă…
Vecinul meu se crede amuzant cand glumeste cu nevasta-mea, de fata cu mine, spunand c-ar semana cu el cei doi copii ai mei.
Intr-o buna zi, cred c-o sa-i zic vreo doua negroteiului asta…
Sursa: facebook.com/cezarpaul1
La secţia de poliţie vine un tip urlînd:
– Domnule poliţist, arestaţi-mă!
– Ce ai făcut?
– Am tras un încărcător înspre nevastă mea!
– Nenorocitule, ai omorât-o?
– Nu, am ratat de fiecare dată, aşa că ascundeţi-mă!
In iubire, femeile sunt profesioniste, iar barbatii amatori.
Francois Truffaut
Care este diferenta dintre o femeie la volan si un fulger?Ambele trag la copaci!
In spital se afla un pacient grav bolnav. Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final, intra un medic obosit si abatut.
– Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta, spuse privind fetele ingrijorate, singura speranta pt. ruda d-voastra este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra.
Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste. In sfarsit, unul intreba:
– Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?
– Depinde, raspunse medicul, 5.000 euro e creierul de femeie, 200 euro cel de barbat. Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care femeile din sala incercau sa nu rada si evitau privirile barbatilor, chiar daca unele zambeau. In final, curiozitatea o impinse pe una sa intrebe:
– Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret? Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse:
– Cele barbatesti costa mai putin pt. ca sunt creiere second-hand, celelalte sunt ca noi.
Iese prietena mea ( mai durdulie)din cabina de proba cu geaca in mana:
-“Mi-e mica” zice
-“Ce ti-e mica” zic, ” cabina sau geaca?”
Sotia vine acasa si-i zice sotului:
-Am o veste buna si una rea, pe care s-o zic?
-Zi-o pe’aia buna, zice sotul.
-Merg airbagurile!!