Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
Lv
18 Jun. 2026
#34416

Femei la volan: motivul pentru care pietonii se asigura in ambele sensuri inainte sa traverseze o strada cu SENS UNIC!!!

jo
18 Jun. 2026
#37784

Concurs pentru ocuparea unui post de secretara la o mare universitate. In final castiga o blonda.
Invidioasa,o intreaba o alta fosta pretendenta :
-Cum de ai reusit tu sa ocupi postu’ asta ?!… Ehe,degeaba mi-am tocit eu coatele pe bancile facultatii!…
La care blonda:
-Tu vorbești?… Ia uita-te un pic la coatele mele!… ca sa nu mai vorbim de genunchi!!

ma
18 Jun. 2026
#50768

El mananca – eu gatesc. El poarta – eu spal. El imprastie – eu strang. Si ce m-as face fara el?

Ed
18 Jun. 2026
#44287

Doua blonde la semafor.
Apare culoarea rosie, una spune:
-Vaii, ce culoare frumoasa
-Da mai, chiar asa, raspunde cealalta
Apare culoarea galbena:
-Si asta e superba!
-Da draga, stiu…
Apare culoarea verde:
-Vaii asa ceva, ce frumos!
-Chiar asa fata!
Apare culoarea rosu:
-Culoarea asta am mai vazut-o, hai sa plecam!

ma
18 Jun. 2026
#51836

Daca nu reușești din prima………mai cumpară-i ceva de băut.
Via BFPTFB

ma
18 Jun. 2026
#36818

-I-am zis sotului meu ca, daca nu imi cumpara o rochie noua, ies goala pe strada, sa vada lumea ca nu am cu ce sa ma imbrac!
-Si ce a zis?
-Daca tot iesi, adu-mi si mie doua beri!

eu
18 Jun. 2026
#69393

Inainte de nunta.
– Mamico, as vrea sa iti mai cer niste lamuriri…
– Atunci cand vine momentul sa desfaci picioarele…
– Mamico, la capitolul asta stiu ce am de facut. Voiam sa te intreb cum se face ciorba? (funmail2u)

Ju
18 Jun. 2026
#32696

O fetiță,cu cățeaua de lesă:
-Mami,vezi că eu merg s-o plimb pe Bella.
-Nuu..Bella e-n călduri..!
-Ce-i aia-n călduri?
-..Știi ce? N-am timp acuma.Întreabă-l pe ta-tău.Vezi că e-n garaj.
Bun.Tatăl,înmoaie o cârpă în benzină și o leagă sub coada cățelei.
-Gata!S-a rezolvat cu supratemperarea…!
După ceva timp,se-ntoarce fata numai cu lesa:
-Tati,Bella a rămas fără benzină.Norocul ei că are o grămadă de prieteni care o împing,rând pe rând,spre casă…

fa
18 Jun. 2026
#73701

Vecinul meu se crede amuzant cand glumeste cu nevasta-mea, de fata cu mine, spunand c-ar semana cu el cei doi copii ai mei.
Intr-o buna zi, cred c-o sa-i zic vreo doua negroteiului asta…
Sursa: facebook.com/cezarpaul1

an
18 Jun. 2026
#63673

La secţia de poliţie vine un tip urlînd:
– Domnule poliţist, arestaţi-mă!
– Ce ai făcut?
– Am tras un încărcător înspre nevastă mea!
– Nenorocitule, ai omorât-o?
– Nu, am ratat de fiecare dată, aşa că ascundeţi-mă!

ma
18 Jun. 2026
#57491

In iubire, femeile sunt profesioniste, iar barbatii amatori.
Francois Truffaut

de
18 Jun. 2026
#61073

Care este diferenta dintre o femeie la volan si un fulger?Ambele trag la copaci!

As
18 Jun. 2026
#11713

In spital se afla un pacient grav bolnav. Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final, intra un medic obosit si abatut.
– Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta, spuse privind fetele ingrijorate, singura speranta pt. ruda d-voastra este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra.
Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste. In sfarsit, unul intreba:
– Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?
– Depinde, raspunse medicul, 5.000 euro e creierul de femeie, 200 euro cel de barbat. Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care femeile din sala incercau sa nu rada si evitau privirile barbatilor, chiar daca unele zambeau. In final, curiozitatea o impinse pe una sa intrebe:
– Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret? Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse:
– Cele barbatesti costa mai putin pt. ca sunt creiere second-hand, celelalte sunt ca noi.

Iese prietena mea ( mai durdulie)din cabina de proba cu geaca  in mana:

-“Mi-e mica” zice

-“Ce ti-e mica” zic, ” cabina sau geaca?”

bo
18 Jun. 2026
#3914

Sotia vine acasa si-i zice sotului:
-Am o veste buna si una rea, pe care s-o zic?
-Zi-o pe’aia buna, zice sotul.
-Merg airbagurile!!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.