Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
Ov
19 Jun. 2026
#9092

La targ se intalnesc doi mosnegi si se saluta politicos Unul dintre ei intreaba?
-Si tu prin targ….
-Nu…eu prin piata

ma
19 Jun. 2026
#47986

Barbatii‘s tot barbati:distinsi sau modesti,tot un drac.- Mary Ann Evans

an
19 Jun. 2026
#28629

– Stii, Mitica, tare as vrea sa ne cumparam si noi o masina! O sa vedem si noi lumea!…
– Care lume?… Asta sau cealalta?

Ju
19 Jun. 2026
#38550

-Ca un prieten adevărat,sînt dator să-ți spun..,pe la soția ta,mai trec și alții.
-Mda…de cînd nu-i mai dau bani de droguri,se prostituează.

Bl
19 Jun. 2026
#4925

O femeie dă un anunţ la ziar:
Schimb bărbat înaltă fidelitate pe bărbat înaltă frecvenţă.

b2
19 Jun. 2026
#42462

– Domnule doctor, fetiţa mea este un geniu! La numai un an şi-a spus numele de la coadă la cap fără să se încurce!
– Asta e bine, doamnă! Dar cum se numeşte fetiţa?
– Ana.

Un cuplu cazat la un hotel ieftin din provincie. El:
-“Cred ca e un monstru hidos sub patul meu!!” Ea:
-“Maturizeaza-te dracului…Stiam eu ca nu trebuia sa te las in patul de sus!”

fe
19 Jun. 2026
#60026

Un studiu recent a demonstrat ca femeile sunt mai atrase de barbatii care care au instrumente muzicale…

La naiba! Pianul asta e din ce in ce mai greu!

ma
19 Jun. 2026
#60288

Femeile fac delegatie si se duc sa se planga la Dumnezeu ca nu a creat barbatul cum trebuie.
-Dar cum, fetelor, ca i-am pus cum a zis Eva: o banana si doua caise!
-Da Doamne, dar din doua una: ori pui o banana mai groasa, ori caisele in varf!

jo
19 Jun. 2026
#45829

Dupa ce aseara nevasta-mea s-a cuibarit in pat, imi zice, cu glas mieros:
– Ce zici, incerci sa intri in chilotii mei?
– Da papusa, ii zic, tragandu-i pe mine…Ca oricum nu gasesc sacul de dormit.

jo
19 Jun. 2026
#5007

Un tip agaţă o gagică şi, neavînd unde s-o ducă, o duce în boscheţii din parcul apropiat. Fără prea multe ezitări, se apucă şi i-o trage cu năduf. Gagica:
– Mai vreau!
I-o mai trage o dată, dar la final tipa vine cu aceeaşi solicitare… Mai repetă bietul om treaba de încă 4-5 ori, cu acelaşi rezultat! De-abia ţinîndu-se pe picioare, îi zice să-l lase, să facă pe alee un tur, două, să mai respire şi se va întoarec să o ia de la capăt. Pe aleile de noapte, pustii, ale parcului zăreşte un trecător singuratic:
– Omule, stai puţin să-ţi spun ceva. Uite, am cunoscut o tipă, am venit cu ea pînă aici, am făcut treaba de 6 ori… nu mai pot, ajută-mă, vino tu în locul meu, că tot e întuneric şi nu se prinde… Nu te superi, aşa, ca între bărbaţi.
– E bună gagica?
– Bună, bună şi ştie şi de toate…
Se duce trecătorul în boscheţi, se pune temeinic pe treabă, cînd apare un miliţian cu o lanternă:
– Aaaa… v-am prins… Ce faci aici?
– Păi… îmi f*t nevasta…
– A, scuzaţi… n-am ştiut…
– Păi… nici eu pînă n-aţi aprins lanterna…

An
19 Jun. 2026
#8553

De-a lungul vietii, barbatii isi doresc sa aiba succes in toate. Ce inseamna pentru ei succesul, citeste in continuare:
1. La 2 ani, succesul este sa nu faca pe el.
2. La 3 ani succesul este sa aiba dinti.
3. La 12 ani, succesul este sa aiba o gasca de prieteni.
4. La 18 ani, succesul este sa aiba permis de conducere.
5. La 20 ani, succesul este sa fie bun la pat.
6. La 35 ani, succesul este sa castige bine.
7. La 50 ani, succesul este sa castige bine .
8. La 60 ani, succesul este sa fie bun la pat.
9. La 70 ani, succesul este sa aiba permis de conducere.
10. La 80 ani succesul este sa aiba dinti.
11. La 85 ani, succesul este sa nu faca pe el

jo
19 Jun. 2026
#41615

Aseara am fost intr-un bar cu prietenii si am facut-o lata. Personal, cred ca am cam intrecut masura, deoarece mi-a venit rau instantaneu si am vomat in fata barului. Imi zice barmanita, care nu era tocmai o cheie de biserica:
– Nesimtit ordinar, ia imediat o carpa si sterge mizeria asta!…

La care eu imediat m-am conformat, am luat-o de par si am sters cu ea pe jos.

jo
19 Jun. 2026
#57986

Micul Elvis o vede pe prietena lui Desdemona facandu-si nevoile dupa un tufis.
– Desdemona, ce ai tu acolo sub fustita? o intreba el, curios.
– E jucarica mea…
– Si nu-mi dai si mie sa ma joc cu ea un pic?
– Nu, lasa-ma-n pace!
Auzind intamplator discutia lor, tatal lui Elvis il ia deoparte si-l consoleaza:
– Lasa mo puradel, nu te necaji, ca te ia tetea cu el si mergem maine seara sa ne harjonim in Parcu’ de distractii amandoi, pupa-ti-as ochisorii tai!

de
19 Jun. 2026
#61353

Pe unele femei le inteleg ca poarta pantaloni pentru ca au picioare, dar nu inteleg de ce mai poarta si sutien?!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.