Ce are in comun sotia cu o grenada de razboi?
Amandoua functioneaza la fel: daca le arunci inelul, iti exploeaza casa si tu odata cu ea.
Într-o casă, sună telefoniul. Soţia răspunde şi vorbeşte cam 40 de minute. Soţul întreabă cu uimire:
– De ce ai vorbit aşa de puţin?
– Au greşit numărul
O blonda se duce la casino si le spune dealer-ilor ca vrea sa parieze 20.000 $ pe un numar , dar ii roaga sa ii permita sa se dezbrace pentru ca se simte mai norocoasa asa. Dealerii n-au nimic impotriva, tipa se dezbraca complet, arunca zarurile si incepe sa topaie de bucurie ca a castigat, ii imbratiseaza ca a castigat, isi ia banii si pleaca. Unul dintre dealeri:
-Auzi, tu ai vazut ce zaruri a dat ?
Celalalt:
-Nu, am crezut ca te-ai uitat tu!
Morala: Blondele sunt blonde si barbatii… tot barbati!
– Nu te supara, dar judecand pe plan profesional, cred ca noua ta prietena e cam demodata…imi zise un amic, la un pahar.
– Ce?! Cum poti sa spui asa ceva? am sarit eu ca ars. Si de ce, ma rog?
– Am auzit ca practica cea mai veche meserie din lume…raspunse el.
O fată care se căsătoreşte cu un soldat, nu greşeşte niciodată. Un soldat ştie să gătească, ştie să coasă, trebuie să fie sănătos. Şi cel mai important: el este obişnuit să asculte.
Sotia se plange psihiatrului:
– Nu mai suport! Sotul meu e poarta cu mine precum cu un caine!
– Cum asa?! Va bate?
– Nu, vrea sa-i fiu loiala!
-Doamne, Te rog sa ma faci proasta!
-La ce-ti trebuie asta? Si asa placi barbatilor.
-Da, dar vreau ca si ei sa-mi placa mie!
El către ea:
– Tot ce a fost romantic între noi s-a terminat, tot ce a fost excitant s-a consumat. E timpul să facem oarece schimbări în vieţile noastre. Hai să ne căsătorim!
Doi soti la o sedinta de consiliere maritala.
Consilierul:
– Haideti sa incercam sa fim pozitivi ! Spuneti-mi, domnule, exista un lucru pe care dumneavoastra si sotia dumneavoastra il aveti in comun ?
– Bineinteles, nici unul dintre noi nu vrea sa suga p**a !
-Amice, m-am hotarat: divortez!
-De ce? Care-i motivul?
-Ieri am ajuns tarziu acasa si a aruncat cu farfurii dupa mine. De zece ani face asa si m-am saturat!
-Si de ce te-ai hotarat abia acum?
-Pentru ca aseara m-a nimerit prima oara!
Parintii stau imbratisati pe canapea. Fiica lor de 4 ani, dupa ce i-a privit ceva timp, spune:
-Ajunge sa va imbratisati. Si asa suntem multi!
O blonda ramane in pana cu masina.Trece badea Ion cu caruta si o ia la autostop pana-n prima localitate sa gaseasca un mecanic.Cand sa urce in caruta badea Ion vede ca blonda n-are chiloti si-i vede fofoloanca.
Ajung ei in prima localitate,blonda ii da la badea Ion o bancnota ca o carat-o,si-i zice:
-Vazusi bace ghinionul?
-Vazui dara,dar noi ii zicem pi**a.
– Bula, tradu expresia “Blonda la plaja”, zise profa de engleza.
– Bitch to the beach…raspunse Bula.
Am vrut sa intru aseara la un night-club cu adevarat la moda in oras.
– Imi pare rau, amice, imi zise bodyguard-ul, dar vad ca ai cam multe la bord…
– Te referi la paharele? il intreb.
– Nu. La zilele de nastere…imi raspunse.
In fiecare seara fiica-mea se duce la bucatarie si isi ia cate un castravete.
Ma bucur ca isi mentine o dieta sanatoasa…