La aniversarea de 40 de ani a sotiei mele soseste o prietena blonda:
– La multi ani, draga mea! ii zise ea…Cati ani implinesti, daca nu sunt indiscreta?
Vazand ca nevasta-mea intarzie sa raspunda, ma grabesc eu de colo si-i zic:
– Are o varsta…de 5 ori mai mica decat greutatea!…
Vazand privirea ucigatoare care mi-a trantit-o nevasta-mea imi dau seama ca am gafat, insa imediat blonda incearca sa-mi sara in ajutor, si-i zice:
– Cred ca sotul tau a vrut de fapt sa spuna ca nu pari atat de batrana, totusi!…
Am primit recent un sms de la un prieten:
‘Prietene, nu o sa-ti vina sa crezi, am castigat o competitie la radio, 2000 euro de cheltuiala si o excursie in Grecia unde pot lua cu mine alti 5 prieteni. Cat lipsesc, poti trece pe la mine sa dai mancare la pesti?’
– Vrei sa iesi cu mine?, intreaba un tanar pe o colega de clasa.
– Nu ai putut gasi o formula mai buna?
= Ba, de gasit am gasit, dar m-a refuzat!
In tramvai, un pitic si-o blonda. Tramvaiul oprese, iar piticul o intreaba pe femeie:
-Te dai jos?
-Da, ma dau jos!, raspunde blonda zambind.
-Dar cu ce te dai, ca tare bine miroase?…
Un om intra in dormitor, cu o capra in brate, sotia lui era intinsa in pat, citind o carte. Omul spune:
-Uite draga asta este vaca pe care o f** cand tu ai migrene. Sotia raspunde:
-Daca n-ai fi asa de prost poate ai realiza ca aceasta este o capra. La care omul nostru zambeste:
-Daca n-ai fi asa de proasta ai realiza ca vorbeam cu capra……
Nevasta isi intreaba barbatul de ce se rade jos. Barbatul raspunde. Pai daca nu vrea sa se mai scoale macar nici pe moale sa nu se mai culce.
Invatatoarea: -Copii, stiti ce inseamna expresia “a intarca balaia”?
Bula: -Balaia nu poate fi intarcata…
Invatatoarea: -Cum asa?!
Bula: -Pai unde s-a mai vazut vreo blonda s-o poti opri de la supt?!
Astăzi am felicitat-o pe soacră-mea cu ocazia zilei de naștere.
I-am zis că îi doresc tot ce îmi dorește și ea mie, doar că dublu.
Nu înțeleg, de ce s-a supărat?!
La un magazin specializat in vanzarea de soti, femeile puteau alege dintre mai multe categorii de barbati, care erau comercializati pe fiecare din cele cinci etaje ale magazinului.
Calitatea viitorilor soti crestea odata cu etajul.
Singura regula era ca odata deschisa usa unui etaj, trebuia sa alegi un barbat de la acel etaj sau sa renunti, neavand posibilitatea sa te reintorci.
Asadar, doua prietene merg la magazin sa-si gaseasca soti.
La primul etaj, pe usa era scris: “Acesti barbati au serviciu si iubesc copii”.
Femeile citesc mesajul si gandesc:
– E mai bine decat sa nu aiba serviciu sau sa nu iubesca copii, dar oare cum sunt cei de mai sus…
Asa ca urca la al doilea etaj. Aici era urmatorul anunt:
– Acesti barbati au slujbe bine platite, iubesc copii si arata foarte bine.
– Hmmm, spun femeile, dar oare ce urmeaza?
Asa ca urca la al treilea etaj. Pe usa acestuia era scris:
– Acesti barbati au slujbe bine platite, arata extrem de bine, iubesc copii si ajuta in gospodarie.
– Foarte tentant, spun femeile, dar precis cei de mai sus sunt si mai buni.
La al patrulea etaj era urmatorul afis:
– Acesti barbati au slujbe foarte bine platite, iubesc copii, ajuta la treburile gospodaresti, arata foarte bine si au o fire extrem de romantica!.
– Extraordinar, exclama ele si urca la etajul cinci.
Aici era urmatorul mesaj:
– Acest etaj exista numai pentru a demonstra ca femeia este imposibil de satisfacut!
O tanara care poarta o fusta mini ultra-stramta, incearca sa urce in autobus…
Problema este ca fusta este atat de stramta incat nu reuseste sa paseasca pe scari…
Neavand alta solutie, tanara duce mana la spate, desface putin fermoarul si incearca din nou; fara succes, insa!… Duce din nou mana la spate, desface mai mult fermoarul si incerca din nou; iarasi, fara succes!…
In momentul in care se pregateste sa mai faca ceva fermoarului, o pereche de maini viguroase o prinde de talie si o salta direct pe platforma autobusului…
Surprinsa, dar si nervoasa, se intoarce catre tanarul vanjos din spatele ei si-i spune:
– Ce faceti, domnule?!?… Cum de v-ati permis sa faceti una ca asta?!?…
– Ei bine, stimata domnisoara, atunci cand ati coborat pentru cea de a doua oara fermoarul de la slitul meu, am considerat ca ne cunoastem deja destul de bine!…
Doi mosi stau de vorba:
-Batrana mea poarta sutiene catolicesti!
-Ha! Ce sunt astea?
-Simplu: cum desfaci clama de la spate, in fata, pica doi in genunchi!…
Doua blonde stau la taifas..
-Auzi,fata,in dormitor am bec cu senzori..aseara cand am gemut,s’a aprins..ce romantic..
-La mine,tot cartierul are bec cu senzori.
-De unde sti tu,fa?
-Aseara,cand am gemut,s’au aprins toate becurile..
O baba se prezinta la ginecologie:
– Domnule doctor, va rog sa-mi dati un tratament, sa nu ma mai doara cand se suie mosul meu pe mine.
– Cati ani ai, maicuta?
– O suta.
– Si la varsta dumitale iti mai arde…
– Dar ce mai e suta in ziua de azi?
Destinul desparte doua prietene foarte bune. Dupa zece ani se intalnesc. Una din ele arata ca la 20 de ani, alta ca la 30.
– Ce-ai facut draga de arati ca la 20 de ani ?
– Pai, dimineata cand imi strang parul, am grija sa trag tare de el, astfel incat sa mi se intinda pielea pe fata….
Se reintalnesc dupa alti 10 ani. Aceeasi intrebare, acelasi raspuns. Se revad la 50 de ani. Una frumoasa ca la 20 de ani,cealalta ca la 50 de ani.
– Ce faci draga de te mentii ca la 20 de ani ?
– Pai, nu ti-am spus ? Imi strang parul tare, tare si o data cu el si pielea.
– Dar ce s-a intamplat, ca ti-au aparut doi negi pe barbie ?
-Aaa, nu-s negi, sunt sfarcurile de la tate.
La care cealalta pufneste intr-un ras isteric :
– Sunt curioasa cum o sa arati la 6o de ani cu barba !!!!!
Ne intalnim de trei luni. Ieri mi-a spus ca vrea sa-mi cunoasca familia. Nici nu stiu ce sa fac: copiii sunt la mama iar sotul in genere e plecat in deplasare.