De la dragoste la ura nu e decat un pas…
Multi oameni numesc asta casatorie.
M-am dus aseara la bar langa tipa asta. Din vorba-n vorba, la un moment dat ea ma intreaba:
– Spune-mi sincer, e ceva ce nu-ti place la tine?
– Da. De multe ori induc oamenii in eroare.
– Serios? intreba ea.
– Nu.
De ce nu e bine sa agati femei la spalatorie?
Deoarece o femeie care nu-si permite sa-si cumpere propria masina de spalat, n-o sa fie in stare sa te intretina!
– Nu esti curioasa sa vezi ce am eu in pantaloni? zise Gheorghita.
– Ba da, raspunse Alinuta…Wow, ce e ala?
– Adevarul!…spuse mandru Gheorghita.
Atunci a aflat Alinuta pentru prima data ca adevarul doare…
-blondo, vezi că ţi-ai pus slipul pe dos!
-pai şi ce vroiai, să mi-i pun pe sâni?
Un tată sever către fiică:
– Mary, ieri te-am văzut făcând dragoste cu un tânăr într-o maşină. Cine este el?
– Ce culoare avea masina?…
“Săptămâna viitoare se fac 10 ani de când sunt nevastă-mea.” îmi zice un prieten,
“M-am gândit să mergem împreună într-un restaurant liniştit…”
“Sună bine!” zic “Dar ei ce o să-i zici?”
Am doua motive pentru care nu mi-am plimbat vreodata prietena cu BMW-ul:
-nu am prietena;
-nu am BMW;
-Două blonde mergeau pe stradă. La un moment dat văd un puşti fumând şi-l iau la întrebări:
-În ce clasă eşti?
-În clasa a II-a.
Una dintre ele începe să-l certe, în timp ce a doua îi spune:
-Ce-ai cu el? Tu în clasa a II-a nu fumai!?
-Ba da, dar eu aveam 18 ani!
Trei femei stateau de vorba pe timpul lui Ceasca despre posibilitatea contraceptiei.Prima spune;
-Pe mine ma doare in cur!Sotul meu este ginecolog si in caz ca raman imi face el un chiuretaj.
A doua spune:
-Si pe mine ma doare in cur!Sotul meu este farmacist si imi aduce pilule anticonceptionale,deci nu am probleme!
A treia spune:
-Si pe mine ma cam doare in cur!Dar barbata-miu mi-a zis sa ma obisnuiesc
– De ce in China femeile merg in urma barbatului,
iar in America se intampla mai rar lucrul acesta?
– In China, cand o femeie merge in urma sotului
inseamna ca-l respecta. In USA, cand o femeie
face acelasi lucru, inseamna ca-l urmareste.
Am vazut azi o fata superba la supermarket cumparandu-si tampoane, asa ca n-am putut rezista tentatiei si mi-am luat inima-n dinti, spunandu-i:
“Domnisoara, ti-ar placea sa luam cina impreuna?…
…dupa vreo 4-5 zile?
Intrebare: – De ce cei de la Skol nu fac bere cu lamaie?
Raspuns: – Pt. ca ar fi chiar ciudat ca un barbat sa se duca la bar si sa spuna “o skol cu lamaie!”
Ea: – Cum ai să trăieşti fără mine?
El: – Mai ieftin.
Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi barbati, asa cum “oarecum ” e firesc, se concentreaza asupra unuia pana il “extermina”. Acestea se numesc “FIDELE”.