De ce nu poarta babele sutien?
Sa le sta pielea intinsa pe fata
– Pot s-o vad si eu pe prietena ta in seara asta? sunt curioasa…
– Nu inca, mama, ii zic. Nu am decat un singur binoclu.
– Barbatu-meu e un tip foarte romantic…Mereu imi aminteste de satelitul natural al Pamantului…
– Ce dragut…Si eu as fi vrut sa am un asemenea barbat. Da’…cum iti zice?
– Iesi in luna ma-tii si spala vasele!
Un tanar invita o tanara la dans:
– Domnisoara, se poate?…
– Desigur, dar mai intai sa dansam.
– Ce diferenţă este între o barcă şi o femeie?
– În barcă, stai în cur şi dai din mâini. La femeie, stai în mâini şi dai din cur.
Cica vor scoate anticonceptionale pentru barbati
Mi se pare logic, mai bine scoti gloantele din pistol decat sa porti vesta antiglont!
Armonie conjugala
Cuplul asta-i inedit,
(Nu stiu cum de s-au gasit)
Insa chiar s-au potrivit:
Ea, cu mersu-i impletit –
El, cu-al lui…impleticit.
Nimic nu impodobeste glezna unei femei mai bine ca chilotii.
Seful o vede pe secretara sa blonda, cu care urma sa plece la mare intr-o calatorie “in interes de serviciu”, sosind la gara cu un geamantan urias.
– Dar ce Dumnezeu ai in geamantanul ala? o intreba seful, mirat.
– Sotul meu mi l-a burdusit de sticlute cu lotiuni de plaja, ca cica sa nu ma parlesc prea tare…raspunse blonda.
– Pfff, ce fraier! zise seful, facandu-i cu ochiul.
– Nu?…
Ce diferenta e intre “Cedeaza trecerea” si “Accesul interzis”? este intrebata o blonda la examenul auto.
“Depinde de cati bani are individul…” raspunse aceasta.
Ieri m-am intalnit cu un vechi prieten pe care nu-l mai vazusem de un car de ani, si in cinstea asta, ne-am dus intr-un bar si ne-am imbatat crita.
Cand aproape sa plecam, i-am zis:
– Ce-ar fi sa vii pana la mine? Am acasa o palinca ardeleneasca…Si in plus, poti sa o cunosti si pe nevasta-mea cu ocazia asta.
Zis si facut…Cand a vazut-o pe nevasta-mea, imi zise amicul la ureche:
– Strasnica femeie!…Dar, nu te supara ca te-ntreb, de ce isi agita mainile asa, de zici ca acuma vrea sa-si ia zborul?
– A…am uitat sa-ti zic: E muta! i-am raspuns ranjind.
De cate ori pe an e lenes barbatul?
– Doar de 2 ori, da-l tine cate 6 luni…
– De ce bărbaţii burlaci nu se îngraşă ?
– Pentru că ei mănâncă doar jumătate din ce gătesc; cealaltă jumătate rămâne lipită de tigaie…
– Cati barbati ai avut pana acum? o intreaba prietena ei pe o blonda.
– Pai…sa ma gandesc…Ionica…Vasile…Costel…Viorel…Gicu…
– Hai fata, zi mai repede…la care blonda:
– Ferentari, Balta Alba, Colentina, Rahova, Dorobanti…
Se intoarce sotul mai devreme acasa, deschide usa la dormitor, cand vede un tinerel in pielea goala care se scoala de langa ,,doamna” si sare iute pe geam.
– Ce a fost asta, nevasta?
– Ce sa fie? Generatia din ziua de azi: nici mie ,,mersi”, nici tie ,,pardon”!!!