Stenograma discuţiei dintre Dan Şova şi Dumnezeu
Dumnezeu: De ce te caci, mă, pe tine?
Şova: Nu ştiu, Doamne, uneori mi se întâmplă aşa, din senin. Mă ia când sunt cu treabă la baie… nu cu ce crezi tu…
Dumnezeu: Dar cu ce? Te caci pe tine când faci pipi? Nu că n-ai avea faţă…
Şova: Nu, Doamne, nici când fac pipi… Când mă dau cu gel, atunci mă taie, şi, până să mă prind ce e, am chiloţii plini.
Dumnezeu: Atunci nu te mai da cu gel.
Şova: Am încercat, dar tot degeaba. Nu cred că era de la gel, ci de la laptele bătut.
Dumnezeu: Hai că eşti chiar mai prost decât erai când te-am cunoscut eu la botez. Eu ziceam aşa, metaforic. Cu ghilimele. Adică ce te tot caci pe tine cu imunitatea aia, ce mare scofală dacă faci şi tu câteva luni de arest?
Şova: Dar de ce să fac, Doamne, dacă sunt nevinovat?
Dumnezeu: Adică vrei să spui că n-ai furat? La mine în dosar figurezi şi cu păcatul ăsta.
Şova: Care păcat, Doamne?
Dumnezeu: Că cică ai fi furat.
Şova: Păi ce, ăsta e păcat?
Dumnezeu: Dar ce-o fi?
Şova: Pe bune? Habar n-aveam. De când?
Dumnezeu: De când există lumea asta.
Şova: Fugi, Dom’le, de-aici, că pe vremea lui Năstase chiar nu era.
Dumnezeu: Era, îţi zic eu că era.
Şova: Eşti sigur-sigur?
Dumnezeu: Hai, mă, ce dracu…
Şova: Deci sunt vinovat şi trebuie să mă duc la bulău?
Dumnezeu: Exact. Dar ce miroase aşa? Iar te-ai dat cu gel?
Şova: Nu. De data asta, m-am căcat pe mine!
Revista Kamikaze
La halimentara :
-Domnisoara , as hali salam dar n-am !
-Pai cumpara-ti !
Ce spune un manelist prietenei sale?
Esti frumoasa ca o stele, tu mi-ai rupt inima-n doi, toate sufletele mele bate ptr. tu si noi.
Milioane de bărbaţi sărbătoresc zilele acestea faptul că au scăpat de 1 şi 8 Martie, de Valetine’s Day si Dragobete….
„La câte sărbători cu femeia în prim-plan avem la început de an, bărbatul practic nu există până pe data de 9 martie. El este mai degrabă un accesoriu al femeii, un subaltern, dacă vreţi. An de an, bărbatul redevine bărbat abia pe 9 martie”, a explicat şi psihologul Hanibal Dumitraşcu.
-Chiar trebuie sa lingi cuţitul?
– “Imi cer scuze, din obisnuinta, mai toata lumea face la fel…”
-Ai dreptate dom’ doctor, dar nu in timpul operatiei……
Sotia naste, sotul asteapta pe hol plin de emotii….Cand iese doctorul sotul se repede spre el:
– Va rog domnul doctor, spuneti-mi ca am baiat !!
– Aveti…cel din mijloc…
Pilulele care trebuie luate cate doua , intotdeauna ies din flacon cate trei .
-Misule tu ca ce lucrezi ?
-Ca varcolac !
-Cum asa ?
-Vâr colaci intr-un cuptor !
Daca steroizii sunt interzisi sportivilor, nu ar trebui sa se interzica si photshopul pentru fotomodele?
O căsnicie bună e formată dintr-o jumătate bună și una tare
Viktor de Kowa
Un bărbat în maxi taxi, după trage un vânt îi spune copilului ce se afla alături:
– Așa mic dar te pârțâi ca un elefant.
O femeie ce stătea alături:
– Cum nu vă este rușine,asta dvs ați făcut.
Tipul:
– Uite la ea, eu o acopăr, dar ea mă învinuiește.
Cocoşul organizează o şedinţă cu găinile. Despachetează o cutie şi scoate din ea un ou de struţ.
– Nu vreau să vă critic, dar nu strică să fiţi la curent cu ce este în stare concurenţa!
A fost o data un barbat perfect si o femeie perfecta. Ei
s-au intilnit si deoarece relatia lor a fost perfecta s-au
casatorit. Nunta a fost perfecta. Iar viata lor in doi a
fost deasemenea perfecta.
Intr-o seara de craciun, in care ningea puternic, aceasta
pereche perfecta mergea cu masina pe o sosea plina de curbe,
cind la un moment dat au vazut pe cineva la marginea strazii,
care se pare ca avea o pana. Era Mos Craciun cu o tolba plina
de cadouri. Deoarece ei nu au vrut sa dezamageasca copiii
cei multi care asteptau cadourile, perechea perfecta l-au
invitat pe Mos Craciun sa se urce in masina lor pt. a ajunge
sa imparta cadourile. Si asa au ajuns in scurt timp sa
imparta cadourile. Din nefericire s-au inrautatit conditiile
meteorologice si cei trei au avut un accident.
Unul singur din cei trei a supravietuit. Care?
(Ginditi-va mai intii si abia apoi va uitati la raspuns)
Bine-nteles ca femeia perfecta.
Ea este singura din cele 3 personaje care exista
intr-adevar. Toata lumea stie ca Mos Craciun nu exista…. si
ce sa mai zicem de barbati perfecti…
Pt. femei, povestea se termina aici. Barbatii vor citi in continuare.
Puncte bonus pt. barbati:
Daca Mos Craciun si barbatul perfect nu exista, inseamna ca
femeia a condus.
Ceea ce explica de ce s-a si intimplat accidentul.
Si inca ceva: daca esti femeie si ai citit si restul
povestii, asta mai demonstreaza inca o chestie:
Femeile nu fac niciodata ce li se spune !
Dilema unei blonde:
-Sa imi tai venele, sa mi le las lungi
ce i-a luat bula sotiei de ziua ei?un milion de lei din poseta