Doi spermatozoizi se întîlnesc, unul cu mîna în gips.
– Da’ ce-ai păţit, măi amărîtule?
– Habar n-am, aseară cred că a fost un cutremur, după care m-am trezit izbit de faianţa din baie şi…nu mai ştiu nimic…
Se întâlnesc doi prieteni:
– Salut! Ce faci? Cum o mai duci?
– Salut! Bine…. Puțin blegită și pe stânga ….
O femeie cu un bebelus in brate se urca in autobuz. Soferul il vede si zice: “Asta e cel mai urat bebe ce l-am vazut in viata mea!”
Suparata, femeia merge in spatele autobuzului si i se ofera un loc. Se aseaza, si se plange celei de langa ea: “Ce nesimtit, soferul tocmai m-a insultat!”
Femeia ii raspunde: “Daca vrei sa mergi sa-i zici vreo doua pot sa te ajut, iti tin eu maimuta”
Cum arată ziua unei femei…la volan
“Aoleo, e 9. La 9 jumate trebuie să fiu în centru, la muncă. Unde naiba am parcat maşina aia?” Două ture de bloc, fără succes. “Alo, iubitu’, tu mai ţii minte unde am parcat eu maşina aseara? Ştiu că nu erai cu mine, dar mă gîndeam şi eu…. Da, ştiu că dormeai, lasă, că o caut ca proasta pînă îmi tocesc pantofii. Hai pa!”
“Ahhhh….imbecilu’ ăsta cu maşina asta bleu mereu parchează aşa aproape. Cum naiba ies eu din parcare acum? Alo, iubi? Poţi coborî un pic să îmi scoţi şi mie maşina din parcare, că prostu’ ăla de la 3 iar a parcat prea aproape. Da, mă, iubi, dar io cum iesss??? Te rooggg, nu mă face să plîng acumaaaa. Bine, nesimţitule, dormi, dar dacă îţi lovesc maşina să nu te aud că zici ceva. Hai, scuteşte-ma, pa!”
“Mamă, ce aglomerat e azi. Ce vrei bă, prostule? 50 e viteza legală, du-te-n ceapa mă-tii de nătărău!” “Alo, ce faci fată? Vezi că eu întîrzii un pic, să îi zici tu lu’ Popescu să îmi trimită dosarele alea la FanCurier. Hai că mă grăbesc fată, dar e aglomerat rău. Hai că sînt plină de draci, m-am certat şi cu al meu de dimineaţă. Nesimţitul nu a vrut să se scoale din pat să îmi scoată şi mie maşina din parcare. Am plecat tîrziu, nici nu m-am machiat calumea”.
Tiiiiiiiiiiiiitttttttt!!! Voce din trafic: “Bă, proasto, vezi că ai cedează trecerea!” “Ce vrei dobitocule, nu vezi că trebuia să îmi dai prioritate, că vin din dreapta!?!”. “Doamne, ce cretini! M-am săturat de oraşul ăsta plin de prosti!”
“Bună dimineaţa, domnişoară! Agent principal Ionescu. Actele dumneavoastră, vă rog! Nu aţi văzut semnul de STOP?” “Aaaa, era stop? Vă rog să mă iertaţi, sînt şi eu începătoare la volan, ştiţi cum e. Mă claxonează toţi, vorbesc urît cu mine. Mă grăbeam la serviciu, că şi aşa am întîrziat şi acum…cu criza asta…nu se ştie dacă mă mai apucă săptămîna viitoare la locul ăsta de muncă. Şi am rate…tot felul de cheltuieli.” “Vă înţeleg domnişoară, dar asta nu vă scuză de rigorile legii…” “Da, aşa e! Aveţi dreptate! Voiam doar să fiţi mai drăguţ cu mine, că probabil aveţi şi dumneavoastră o soţie, o soră… Vă roooggg mult! Promit să fiu atentă de acum încolo! Pot să plec??? Mulţumeeeesssccc!!!!”
“Alo, fată, hai că era să îmi ia un gabor permisu’. Da’ i-am băgat textul ăla cu sora şi soţia şi l-am pîrlit pe fraier. Hai că nu mai am mult şi ajung”.
După 5 minute. “Iubitu, hai că am comis-o. Am trecut un pic pe roşu şi am intrat în autobuz. Nu am păţit nimic, dar maşina e cam praf”. “De ce ţipi ca dobitocu? Totu’ e din vina ta, că nu ţi-ai dat curu’ jos din pat să mă ajuţi şi am plecat cu draci de acasă. Gata, plec la mama. Pa!”
I: Care e diferenta dintre un mos si-o moasa? il intreaba un batranel pe un tanar persiflant.
R: Mosul te baga in pi**a ma-tii, iar moasa te scoate.
Prietena mea e periculoasa, odata a batut un apropo.
Ce le spune o blonda copiilor ei?
-am luat de la gura ca sa va am pe voi..
Se spune că Einstein avea o asistentă, blondă, şi încerca s-o educe, s-o înveţe. La un moment dat, Einstein îi arată o carte cu toate lucrurile pe care le-a scris el despre fizică, matematică etc. şi spune:
– Dragă, aceasta este cheia cunoaşterii…
Ia blonda cartea, se duce la uşa de la bibliotecă şi încearcă să bage cartea în broască:
– Nu e bună cheia! E prea mare! strigă blonda.
Prima intalnire. Tanarul, ingandurat, spune fetei:
– Pana la mine ai mai avut baieti?
– Nu, nu am avut. Numai doua fete, dar ele sunt acum la bunica
Trei prieteni vorbesc intre ei .
Primul: Soția mea se uita la cei 3 muschetari și vrea 3 copii!
Al doilea: Soția mea se uita la Alba ca Zăpada și cei 7 pitici și vrea 7 copii!
Al treilea: AOLEUUUUUU soția mea se uita la 101 dalmatieni !!!!!
I: De ce nu pot fi femeile si frumoase si destepte?
R: Pentru ca nu sunt barbati…
Astazi m-am certat cu nevasta-mea. S-a suparat ca am facut-o ‘vaca’. Am regretat apoi si i-am cerut scuze, sarutand-o tandru pe gat.
“Nesimtitule”, imi zise, “lasa-ma-n pace!”…si tocmai cand deschise usa sa iese, se intalneste cu prietena ei Elena, care o intreaba, mirata: “Ce s-a intamplat draga?”
“- Tampitu’ asta de barbata-miu m-a facut ‘vaca’, iti vine sa crezi?!”
“- Ei, lasa, iarta-l si tu…Dar acum unde te grabesti asa sa pleci?” zise Elena…
“…La pascut!” ii raspund eu.
The company Mountain Dew replaced
the caffeine with viagra. They call this
new soda “Mount’ N Do !”
Soţul se întoarce dintr-o călătorie, deschide uşa la dormitor, iar acolo prietenul lui şi soţia fac dragoste. Soţul scoate arma și își împușcă prietenul. Soţia se ridică obosită, graţios se apropie de oglindă, ia rujul, se rujează și cu un oftat uşor spune:
– Cu așa o atitudine îți vei pierde toți prietenii…
Doi tineri fac dragoste pe o masa, intr-un restaurant:
-Sa nu intre cineva!spuse ea.
-Tu chiar nu simti ca a intrat, iubito?