Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ma
04 Jun. 2026
#34791

Bărbaţii… au răbdare să stea ore întregi cu undiţa în apă, dar nu pot nicidecum răbda atunci când femeile mai stau 5 minute în faţa oglinzii …

an
04 Jun. 2026
#25097

Cu o sapatamana inainte de revelion sotia isi intreaba sotul:
– Draga, noi ce facem de revelion? Unde mergem?
– Nu stiu nevasta….ma mai gandesc si iti spun.
Dupa 2 zile sotia il intreaba din nou pe sot:
– Ei spune, te-ai gandit unde mergem de revelion?
– Femeie, inca ma mai gandesc, dar o sa-ti spun…
Pe 31 decembrie sotia il intreaba din nou:
– Hai barbate ca mai sunt cateva ore si se termina anul…noi ce facem de revelion?
– Nevasta, mai intai ma duc sa-mi fac o baie, sa ma aranjez si dupa aceea iti spun.
Dupa o jumatate de ora vine sotul la nevasta si ii spune:
– M-a gandit…stiu unde mergem!!
-Unde?
– Mergem la curve! Eu ma duc la bordel si tu te duci la mata!

ma
04 Jun. 2026
#51792

Un cuplu in varsta se uita la unul dintre acele programe TV cu predicatori religiosi. La un momennt dat, predicatorul spune:
-Prieteni, vreau sa impartsesc cu voi puterea credintei mele. oricine a fost bolnav si va pune o mana pe ecranul televizorului si cealalta pe locul cu problema, va fi vindecat.
Batranelul se ridica, pune o mana pe ecran iar pe cealalta o baga in pantaloni.
Batranica:
-Nu te obosi dragule, a zis ca vindeca bolnavii, nu ca invie mortii!

pr
04 Jun. 2026
#53334

– Ai fost la dentist Fata ?
– Imi miroase gura , Fata ?
– Da Fata , a cas proasmat .

cl
04 Jun. 2026
#50785

Am intalnit o femeie superba, frumoasa, inteligenta, fermecatoare. Am venit cu ea acasa insa familia mea n-a apreciat-o. Mai ales sotia!

cl
04 Jun. 2026
#47426

– Măi Gheo, găsit-ai tu vreodată bărbaţi străini la tine în şifonier?
– Nu, Ioane, n-am găsit niciun străin, toţi erau români…

ov
04 Jun. 2026
#26234

– Te felicit, draga mea, ii spune sotul vazind cum consoarta pune telefonul in furca. E cea mai scurta convorbire telefonica cu o prietena de-a ta, de cind ne-am casatorit. Un adevarat record: numai doua ore!
– Lasa ironiile! N-a fost nici o prietena. Era o necunoscuta, pur si simplu femeia gresise numarul.

an
04 Jun. 2026
#6576

Vine sfârşitul lumii şi toţi oamenii mor. La Judecata de Apoi îi aşteaptă Dumnezeu, care le spune:
-Vreau că bărbaţii să se aşeze pe două rânduri: în stânga un şir cu bărbaţii care şi-au dominat nevestele şi în dreapta un şir cu cei care s-au lăsat dominaţi. Femeile vor pleca cu Sf. Petru.
Le lasă D-zeu puţin timp bărbaţilor ca să se organizeze după cum le-a cerut şi când se întoarce, ce să vadă? În stânga, acolo unde trebuiau să se aşeze barbaţii care şi-au dominat nevestele, era doar un singur ins; restul erau îngrămădiţi în dreapta. Când vede asta, D-zeu Se înfurie grozav:
-Nu vă este ruşine?! V-am creat după chipul şi asemănarea Mea şi voi ce aţi făcut? V-aţi lăsat băgaţi sub papuc!!! Uitaţi-vă la omul ăsta, spune arătând spre cel din stânga, ăsta e un bărbat adevărat! Ia spune, fiule, cum ai făcut de ai reuşit să fii singurul bărbat de la această coadă?
-Păi…eu nu ştiu nimic… Nevastă-mea m-a pus să stau aici!

zm
04 Jun. 2026
#20971

Daca femeile ar conduce lumea, nu ar fi razboaie, ar fi doar tari suparate care nu ar vb intre ele 😀

Go
04 Jun. 2026
#41026

Soţul vine acasă de la fotbal : 

– Am înscris de două ori azi la meci !!
Soţia întrebă : 

– Şi cât a fost scorul final ?
Soţul : 1 la 1 !!

jo
04 Jun. 2026
#42412

– Esti cel mai mare lenes pe care l-am vazut vreodata! zbieră nevasta-mea.
– Tu vorbesti, ii zic,…care te pui jos pana si cand faci pipi?!

we
04 Jun. 2026
#52484

O femeie vine acasă şi-i spune soţului:
-Îţi aminteşti de toate durerile de cap pe care le-am avut în toţi aceşti ani? Ei bine, nu le mai am.
-Nu mai ai dureri de cap? Ce s-a întâmplat?
Soţia îi răspunde:
-Una dintre prietenele mele mi-a recomandat un hipnotizator. Acesta mi-a recomandat să stau în faţa unei oglinzi, să mă holbez la mine însămi şi să-mi repet ’Nu am nicio durere de cap, Nu am nicio durere de cap, Nu am nicio durere de cap’. A mers! Durerile de cap au dispărut.
Soţul a replicat:
-Ei bine, este extraordinar.
Atunci soţia îi spune:
-Ştii, tu nu ai fost un „macho” în pat în ultimii ani. De ce nu te duci şi tu la acest hipnotizator şi vezi dacă nu poate să te ajute în această problemă?
Soţul a fost de acord să încerce. După consultaţie, soţul vine acasă, îşi rupe hainele, îşi ridică în braţe soţia şi o duce în dormitor. O pune pe pat şi-i spune:
-Nu mişca, mă întorc imediat. Se duce în baie, se reîntoarce după câteva minute şi sare în pat şi face dragoste pasional cu soţia sa aşa cum nu o mai făcuse niciodată.
Nevastă-sa spune:
-A fost minunat!
-Nu mişca, mă întorc imediat.
Se întoarce în dormitor şi runda a doua a fost mai bună decât prima oară. Soţia lui rămâne ameţită şi extaziată.
Bărbatul îi spune din nou:
-Nu mişca, mă întorc imediat.
Şi se întoarce iar în baie. De data acesta, soţia îl urmeză în linişte şi acolo, în baie, îl vede stând în faţa oglinzii şi repetând:
-Ea nu este soţia mea. Ea nu este soţia mea. Ea nu este soţia mea…!

si
04 Jun. 2026
#5743

Pe vremea cand siliconul inca nu se inventase traia o gagicuta de ti se face gura apa. Adica toate amanuntele: picioare de felina, ochi de un
albastru ce lucea ca faianta din WC-urile proaspat spalate, p†r ca-n cele mai reusite reclame la Pantene, dar lipsea un lucru : sanii. Si erea necajita gagicuta din cauza asta, foc. Merge intr-o zi la medic, care ii recomanda sa se trezeasca in fiecare noapte la 12 si sa faca ala-bala portocala.
Trecura doua luni de atunci, gagica respecta tratamentul cu strictete si parca a mai progresat. Dar intr-o noapte calatorea cu trenu si mai erea cu
unu in compartiment. Ora 12 se apropia si-i erea cam rusine sa faca ala-bala portocala.
Era 12:02 si gagica isi lua inima in dinti, pentru ca partenerul de compartiment cam dormea. Dar cand erea gata , avu stupefactia sa observe
ca partenerul ei de compartiment se trezeste si face “melc-melc codobelc”.

ut
04 Jun. 2026
#37428

Nu am noroc la femei. Am fost odata la o intalnire, si am intrebat-o pe tipa daca a adus la ea ceva metode de protectie. Mi-a pus un cutit la gat.

cl
04 Jun. 2026
#51640

Ce norocoase sunteti voi femeile! Oricat de multa nesiguranta ar fi in jur, voi stiti ca acasa aveti in loc de munca pe care nu vi-l ia nimeni…

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.