– Sotul meu pleaca maine in delegatie pentru cateva luni, zise o blonda prietenei sale. De-abia acum mi-am dat seama ca e un adevarat cavaler!
– Cum asa? o intreba prietena, mirata.
– Pai mi-a pus centura de castitate…raspunse blonda.
Semn rau: atunci cand, intorcandu-te pe neasteptate din deplasare sa-ti suni cel mai bun prieten pe telefonul mobil şi sa auzi sunetul de apel de sub pat.
Intra o blonda intr-un magazin:
– Aveti bile de naftalina?
– Avem, raspunde vanzatoarea.
– Vreau si eu doua pungi.
Bucuroasa, isi ia pungile si pleaca in mare graba. Dupa doua ore revine:
– Mai aveti bile de naftalina?
– Mai avem. Cate sa va dau?
– De data asta vreau zece pungi.
Dupa alte doua ore, blonda se intoarce:
– Mai aveti bile de naftaline?
– Mai avem.
– Bine! Cumpar tot stocul.
Mirata, vazatoarea ii spune:
– Cred ca ai o gramada de molii acasa…
– Nu, doamna,am una singura.
– Si pentru una singura cumperi tot stocul?
Tremurand de furie blonda raspunde:
– Una singura am, dar nu pot s-o nimeresc!…
Un batran de de ani trebuie ras in zona genitala in vederea unei operatii. Sora vine si cand da patura la o parte vede o scula imensa.
-Ce ciocan! exclama ea.
-Da, zice mosu’, acu ani mi-am legat o galeata cu apa de scula si am alergat de metrii cu mainile sus!
-Dar asat nu mai merge azi, zice sora.
-Nu, nu zice mosu’ nu ma mai tin genunchii!!!…
Pentru unele femei, secretul frumuseții a rămas un secret!
– Domnule, daca o ingropati pe soacra-mea, ma costa ceva in plus? i-am zis directorului de la pompe funebre.
– De ce, e cumva o femeie mare? m-a intrebat.
– Nu…i-am raspuns. Dar e inca in viata.
Daca sotul de prinde in dulap, tine-te bine de bara de haine si zi, cu hotarare: nu vreau sa ies pana la statia urmatoare!
Uneori femeile sunt atat de secretoase:
“Prenume: Elena. Nume: ascuns.Data nasterii: ascuns. Adresa de e-mail: [email protected]
doua fete in parc pe o banca :
– draga cum faci tu ca ai bani si te imbraci asa frumos ?
– draga , eu vin in parc si intru in vorba cu pensionari care nu mai pot decat sa mangaie si sa pupe si plec acasa cu bani .tu de ce nu faci asa ?
– bravo sa stii ca e o idee buna am sa o practic si eu.
dupa cateva zile se intalnesc din nou si fata noastra era suparata.
– ce ai fata?
– am facut cum ai spus, m-a dus acasa si m-a f de m-a rupt toata noaptea pe 10 lei.
-vai draga am uitat un amanunt intotdeauna uita-te la ciorapi si daca-i are kaki e pensionat de la armata si nu te baga ca astia ies la 45 de ani.
Femeile mor mai târziu decât bărbații, deoarece ele întotdeauna întârzie
La Urgenţe, medicul dictează asistentei:
– Scrie: traumă craniană…
– Dle doctor, nu vă supăraţi, dar e traumă cranio-cerebrală…
– Care dracu cerebrală? Dacă avea creier crezi că venea la ziua de naştere a soţiei cu amanta?!?
Glasul sotiei mele gafaind pe patul de spital inca ma mai bantuie si in ziua de azi.
Cred totusi ca ar fi timpul sa-mi schimb tonul de apel de pe mobil.
Anul trecut de Halloween am strigat la nevastă-mea:
„Iubito, e o vrăjitoare la uşă, deschid??”
„Da” zice „dă-i nişte dulciuri şi dă-o-n morţii mă-sii”
De atunci, soacră-mea n-a mai vorbit cu mine.
– Iubito, poti simti sentimentele mele pentru tine?
– Aha…Sa-mi aduci aminte sa-ti cos nasturii astia de la pantaloni.
Se spune că în spatele oricărui bărbat de succes,se află întotdeauna o femeie puternică.
Întrebare:
-În ce poziţie se află femeile bărbaţilor…cu mai puţin succes?