Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
cl
06 Jun. 2026
#52367

Am o intrebare pentru fetele de 11- 12 ani, voi ce ascundeti sub fondul de ten, copilaria?

Si
06 Jun. 2026
#43713

In timp ce barbatul era la o bauta cu amicii nevasta isi facea de cap cu un alt barbat acasa..cand se intoace asta mort de beat acasa nevasta ii zice amantului se se prefaca ca e statuie , zis si facut ..Asta cum era mort de beat o intreaba pe nevasta-sa :
Ce e asta nevasta?
Statuie dragule..
Pai la ce ne trebuie o statuie?
Pai stii..ca toate prietenele mele si-au luat si nu vroiam sa raman in urma sa ma fac de ras..
Bine, zice barbatu..
Se mai plimba el prin casa ametit de prea mult alcool si se mai ducea la “statuie” si-i zicea :
Hai noroc ! ..statuia nimic..iar se mai plimba iar se intorcea … iar ii zicea :
Hai noroc ! asta nimic la fel..
Dupa cateva minute ii intinde un pahar de tarie si-i zice :
Hai noroc ba !..”statuia” nici o miscare..dupa cateva minute ii zice omu nostru :
Ba ce prost esti si eu am fost statuie..dar eu nu primeam de baut..

ch
06 Jun. 2026
#20523

in luna de miere indragostitii faceau dragoste de zor…la un momendat cand EL era peste Ea il tot pipaia pe cap.
El: ce tot faci?
Ea: iti caut coarnele pt ca faci dragoste ca un diavol 🙂
Dupa jumatate de ora Ea era peste si atunci El incepe sa o pipaie pe cap.
Ea zambind il intreaba: Ce faci?
El: Iti caut coarnele….
Ea: De ce? fac dragoste ca o diavolitza?
El: Nu!!! Esti grea ca o vaca :)))

ma
06 Jun. 2026
#36219

Doi colegi la serviciu.Unuia incepuse sa-i cada parul alarmant,si incerca tot felul de solutii.Colegul:
-Ma,Mitica,stii care e cea mai buna metoda sa-ti pastrezi parul?
-Nu!
-La “cutiuță”!

ni
06 Jun. 2026
#33310

Sunt oameni care sunt mereu nemulţumiţi, de obicei aceştia se numesc – femei.

ma
06 Jun. 2026
#35026

‎90% din bărbaţi simulează plăcerea de a mânca preparatele gătite de soţiile lor!

ut
06 Jun. 2026
#53350

Mai mulţi bărbaţi au sunat la descarcerare să fie eliberaţi din braţele iubitelor, după Valentine’s Day

mm
06 Jun. 2026
#52770

Când am întâlnit-o pe cea care avea să devină mai târziu soția mea, eram total împotriva căsătoriei. Au trecut de atunci, iată, mai bine de 20 de ani, şi eu tot nu mi-am schimbat părerea!…

Al
06 Jun. 2026
#43340

O blonda intra tremurand din toate incheieturile intr-o farmacie.Dupa o jumatate de ora de stat la coada :
-D D D D oaaamna a a a veve ti vi vibratoare?
-Da.
-Si… si cum se o… o… opresc?

ka
06 Jun. 2026
#43080

– Ce să fac că să par mai slabuta?
– Întuneric, draga mea.

jo
06 Jun. 2026
#57163

Azi, in timp ce vroiam sa trag azi lumina in pod, am alunecat pe-o grinda si am cazut prin tavan direct in dormitor.
Prietena mea s-a speriat de moarte…

Nici nu ma mira faptul, deoarece ea m-a dat afara din casa inca de anu’ trecut.

Fa
06 Jun. 2026
#29742

Doi spermatozoizi se întîlnesc, unul cu mîna în gips.
– Da’ ce-ai păţit, măi amărîtule?
– Habar n-am, aseară cred că a fost un cutremur, după care m-am trezit izbit de faianţa din baie şi…nu mai ştiu nimic…

em
06 Jun. 2026
#58519

Se întâlnesc doi prieteni:
– Salut! Ce faci? Cum o mai duci?
– Salut! Bine…. Puțin blegită și pe stânga ….

ti
06 Jun. 2026
#11183

O femeie cu un bebelus in brate se urca in autobuz. Soferul il vede si zice: “Asta e cel mai urat bebe ce l-am vazut in viata mea!”

Suparata, femeia merge in spatele autobuzului si i se ofera un loc. Se aseaza, si se plange celei de langa ea: “Ce nesimtit, soferul tocmai m-a insultat!”

Femeia ii raspunde: “Daca vrei sa mergi sa-i zici vreo doua pot sa te ajut, iti tin eu maimuta”

ic
06 Jun. 2026
#46792

Cum arată ziua unei femei…la volan

“Aoleo, e 9. La 9 jumate trebuie să fiu în centru, la muncă. Unde naiba am parcat maşina aia?” Două ture de bloc, fără succes. “Alo, iubitu’, tu mai ţii minte unde am parcat eu maşina aseara? Ştiu că nu erai cu mine, dar mă gîndeam şi eu…. Da, ştiu că dormeai, lasă, că o caut ca proasta pînă îmi tocesc pantofii. Hai pa!”

“Ahhhh….imbecilu’ ăsta cu maşina asta bleu mereu parchează aşa aproape. Cum naiba ies eu din parcare acum? Alo, iubi? Poţi coborî un pic să îmi scoţi şi mie maşina din parcare, că prostu’ ăla de la 3 iar a parcat prea aproape. Da, mă, iubi, dar io cum iesss??? Te rooggg, nu mă face să plîng acumaaaa. Bine, nesimţitule, dormi, dar dacă îţi lovesc maşina să nu te aud că zici ceva. Hai, scuteşte-ma, pa!”

“Mamă, ce aglomerat e azi. Ce vrei bă, prostule? 50 e viteza legală, du-te-n ceapa mă-tii de nătărău!” “Alo, ce faci fată? Vezi că eu întîrzii un pic, să îi zici tu lu’ Popescu să îmi trimită dosarele alea la FanCurier. Hai că mă grăbesc fată, dar e aglomerat rău. Hai că sînt plină de draci, m-am certat şi cu al meu de dimineaţă. Nesimţitul nu a vrut să se scoale din pat să îmi scoată şi mie maşina din parcare. Am plecat tîrziu, nici nu m-am machiat calumea”.

Tiiiiiiiiiiiiitttttttt!!! Voce din trafic: “Bă, proasto, vezi că ai cedează trecerea!” “Ce vrei dobitocule, nu vezi că trebuia să îmi dai prioritate, că vin din dreapta!?!”. “Doamne, ce cretini! M-am săturat de oraşul ăsta plin de prosti!”

“Bună dimineaţa, domnişoară! Agent principal Ionescu. Actele dumneavoastră, vă rog! Nu aţi văzut semnul de STOP?” “Aaaa, era stop? Vă rog să mă iertaţi, sînt şi eu începătoare la volan, ştiţi cum e. Mă claxonează toţi, vorbesc urît cu mine. Mă grăbeam la serviciu, că şi aşa am întîrziat şi acum…cu criza asta…nu se ştie dacă mă mai apucă săptămîna viitoare la locul ăsta de muncă. Şi am rate…tot felul de cheltuieli.” “Vă înţeleg domnişoară, dar asta nu vă scuză de rigorile legii…” “Da, aşa e! Aveţi dreptate! Voiam doar să fiţi mai drăguţ cu mine, că probabil aveţi şi dumneavoastră o soţie, o soră… Vă roooggg mult! Promit să fiu atentă de acum încolo! Pot să plec??? Mulţumeeeesssccc!!!!”

“Alo, fată, hai că era să îmi ia un gabor permisu’. Da’ i-am băgat textul ăla cu sora şi soţia şi l-am pîrlit pe fraier. Hai că nu mai am mult şi ajung”.

După 5 minute. “Iubitu, hai că am comis-o. Am trecut un pic pe roşu şi am intrat în autobuz. Nu am păţit nimic, dar maşina e cam praf”. “De ce ţipi ca dobitocu? Totu’ e din vina ta, că nu ţi-ai dat curu’ jos din pat să mă ajuţi şi am plecat cu draci de acasă. Gata, plec la mama. Pa!”

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.