Nu-i atat de dificil sa-ti gasesti femeia visurilor tale.
Dificil e s-o ascunzi de sotie!
-Unde este ceaiul soție?
-Oh , voi bărbati , nu găsiti nimic . Ceaiul este in dulapul de medicamente , in plasa de cadouri , in cutia pe care scrie sare!
Joe nu era o persoana foarte romantica si pe deasupra si cam prost. Dar voia sa-si impresioneze sotia si ca urmare a invitat-o la cina in oras la aniversarea casatoriei. Ajuns acolo a inceput sa urmaresca cu atentie cuplurile din jur in cautare de “indicii romantice”.A observat cuplul de la masa vecina.Barbatul de langa el i-a oferit femeii un trandafir:
-O floare,floricica mea?
Lui Joe i-a placut ideea.La o alta masa barbatul a luat o lingurita de miere dintr-o cupa si indreptand-o spre sotie:
-Dulceata,dulceata mea?
Din nou Joe a fost impresionat.
In cele din urma a taiat o bucatica de carne si privind cu drag fix in ochii sotiei:
-Sunca,purcelusa mea?
doi directori de banca discuta: asculta la mine,zice unul,daca nenorocita asta de criza va continua in ritmul acesta,TOATA LUMEA va ajunge sa ceara de pomana! celalalt priveste nedumerit si intreaba: cui??????
Ieri la ora pranzului, iubita mea bolnda se straduia in zadar sa infinga furculita intr-o maslina. Satul de chinul ei , i-am zis:
– Foloseste-ti , naibii degetele!
– Nu fi idiot, mi-a zis ea, doar nu sunt mai ascutite!
-Mama, mama, am invatat la scoala cine sunt eu!
-???
– Eu sunt un pronume personal!
Stii de ce nu are Mos Craciun copii ?
Isi da drumu pe horn !
Un cuplu intr-o masina pe serpentine…
Sotia:
-Dragul meu, doresc sa divortez si motivul va fi impotenta ta…
El, calm, mareste viteza…
-La partaj voi cere casa,custodia copiilor,conturile din banca si o pensie alimentara f. mare…
El, mareste viteza…
-Bine, dar tu nu-ti doresti nimic???
-Am tot ce imi trebuie acum…
-Bine,dar ce ai tu si eu nu am???
-Airbag si centura de siguranta…
Cand n-are ce face (adica mai tot timpul), soacra-mea iese pe ulita, se-aseaza pe-o banca cu alte babe din sat si incepe sa barfeasca pe toata lumea (inclusiv pe mine, bineinteles). Poate de aceea i se si spune “Radio baba”. Vazand ca e asa pasionata de tehnica, am prins-o intr-o zi, am urcat-o in varful casei, i-am pus o furca in mana si am ancorat-o bine de maini si de picioare, ca sa nu cada cand o veni furtuna si o bate vantul.
Acuma, pe langa functia de antena, o va putea indeplini si pe cea de paratrasnet.
Două tipe la bârfă:
-De ce te-ai măritat cu el? Păreţi atât de diferiţi!
-Da, dar a fost chestia cu„atracţia contrariilor”: eu eram însărcinată, el nu.
Î: -Cărți despre ceea ce vor femeile?!?
R: -Cărți de credit.
O blonda pleaca la politie sa depuna o plangere de furt,la care politistul o intreaba!
– Dar unde te aflai cand sa desfasurat furtul?
– Eram la semafor.
– Si unde ii tineai?
– La sanii.
– Si…n-ai simtit?????
– Ba da dar am crezut ca-i om cinstit!
De mult o caut…Acum am gasit-o in sfarsit! Am adus-o acasa nerabdator si, infierbantat, am trantit-o pe dusumea in dormitor, i-am desfacut picioarele si m-am lipit de ea, tremurand…Vino-ncoce, frumoaso!… Wow..nu o mai vazusem niciodata atat de aproape…
“Georgica, ca faci acolo?” striga maica-mea. “Iar te holbezi la vecina? Lasa naibii luneta aia odata si treci de-ti fa temele!”
De la început, mereu ne certam cu soţia, nu ştiam cine e stăpân în casă… Pe urmă a apărut bebe…
Acum ştim cine e – mâncăm şi dormim doar când ne lasă el!
Ţine minte!
Nicio femeie nu vrea să îi răspunzi sincer la întrebarea: “Dragul meu, cum arăt?”