Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
De
02 Jun. 2026
#68462

-Unde este ceaiul soție?
-Oh , voi bărbati , nu găsiti nimic . Ceaiul este in dulapul de medicamente , in plasa de cadouri , in cutia pe care scrie sare!

fe
02 Jun. 2026
#26527

Joe nu era o persoana foarte romantica si pe deasupra si cam prost. Dar voia sa-si impresioneze sotia si ca urmare a invitat-o la cina in oras la aniversarea casatoriei. Ajuns acolo a inceput sa urmaresca cu atentie cuplurile din jur in cautare de “indicii romantice”.A observat cuplul de la masa vecina.Barbatul de langa el i-a oferit femeii un trandafir:
-O floare,floricica mea?
Lui Joe i-a placut ideea.La o alta masa barbatul a luat o lingurita de miere dintr-o cupa si indreptand-o spre sotie:
-Dulceata,dulceata mea?
Din nou Joe a fost impresionat.
In cele din urma a taiat o bucatica de carne si privind cu drag fix in ochii sotiei:
-Sunca,purcelusa mea?

al
02 Jun. 2026
#37631

doi directori de banca discuta: asculta la mine,zice unul,daca nenorocita asta de criza va continua in ritmul acesta,TOATA LUMEA va ajunge sa ceara de pomana! celalalt priveste nedumerit si intreaba: cui??????

fe
02 Jun. 2026
#56502

Ieri la ora pranzului, iubita mea bolnda se straduia in zadar sa infinga furculita intr-o maslina. Satul de chinul ei , i-am zis:
– Foloseste-ti , naibii degetele!
– Nu fi idiot, mi-a zis ea, doar nu sunt mai ascutite!

eu
02 Jun. 2026
#63324

-Mama, mama, am invatat la scoala cine sunt eu!
-???
– Eu sunt un pronume personal!

b4
02 Jun. 2026
#14606

Stii de ce nu are Mos Craciun copii ?
Isi da drumu pe horn !

An
02 Jun. 2026
#4724

Un cuplu intr-o masina pe serpentine…
Sotia:
-Dragul meu, doresc sa divortez si motivul va fi impotenta ta…
El, calm, mareste viteza…
-La partaj voi cere casa,custodia copiilor,conturile din banca si o pensie alimentara f. mare…
El, mareste viteza…
-Bine, dar tu nu-ti doresti nimic???
-Am tot ce imi trebuie acum…
-Bine,dar ce ai tu si eu nu am???
-Airbag si centura de siguranta…

jo
02 Jun. 2026
#46169

Cand n-are ce face (adica mai tot timpul), soacra-mea iese pe ulita, se-aseaza pe-o banca cu alte babe din sat si incepe sa barfeasca pe toata lumea (inclusiv pe mine, bineinteles). Poate de aceea i se si spune “Radio baba”. Vazand ca e asa pasionata de tehnica, am prins-o intr-o zi, am urcat-o in varful casei, i-am pus o furca in mana si am ancorat-o bine de maini si de picioare, ca sa nu cada cand o veni furtuna si o bate vantul.

Acuma, pe langa functia de antena, o va putea indeplini si pe cea de paratrasnet.

Lv
02 Jun. 2026
#34436

Două tipe la bârfă:
-De ce te-ai măritat cu el? Păreţi atât de diferiţi!
-Da, dar a fost chestia cu„atracţia contrariilor”: eu eram însărcinată, el nu.

io
02 Jun. 2026
#48244

Î: -Cărți despre ceea ce vor femeile?!?
R: -Cărți de credit.

Lv
02 Jun. 2026
#31607

O blonda pleaca la politie sa depuna o plangere de furt,la care politistul o intreaba!
– Dar unde te aflai cand sa desfasurat furtul?
– Eram la semafor.
– Si unde ii tineai?
– La sanii.
– Si…n-ai simtit?????
– Ba da dar am crezut ca-i om cinstit!

jo
02 Jun. 2026
#46189

De mult o caut…Acum am gasit-o in sfarsit! Am adus-o acasa nerabdator si, infierbantat, am trantit-o pe dusumea in dormitor, i-am desfacut picioarele si m-am lipit de ea, tremurand…Vino-ncoce, frumoaso!… Wow..nu o mai vazusem niciodata atat de aproape…

“Georgica, ca faci acolo?” striga maica-mea. “Iar te holbezi la vecina? Lasa naibii luneta aia odata si treci de-ti fa temele!”

ma
02 Jun. 2026
#52834

De la început, mereu ne certam cu soţia, nu ştiam cine e stăpân în casă… Pe urmă a apărut bebe…
Acum ştim cine e – mâncăm şi dormim doar când ne lasă el!

cl
02 Jun. 2026
#43623

Ţine minte!
Nicio femeie nu vrea să îi răspunzi sincer la întrebarea: “Dragul meu, cum arăt?”

pe
02 Jun. 2026
#35022

-Imaginează-ţi, nevastă-mea vrea să divorţeze.
– De ce?
– Pentru că-pretinde ea-aş neglija-o. Eu care am fost tot timpul atât de atent cu ea.
-În ficare dimineaţă i-am adus cafeaua la pat, ei nu-i mai rămânea decâi s-o macine si să o prepare.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.