O doamna supraponderala merge la medic ca sa i se prescrie o reteta de slabit. Medicul o consulta, apoi ii prescrie un regim alimentar, spunându-i:
– Iata cum veti face: doua zile veti mânca normal cele trei mese zilnice, iar a treia zi veti sari peste mese. Repetati acest program timp de 2 saptamâni. Dupa aceea veniti iar la mine sa vedem rezultatele. Peste 2 saptamâni, doctorul a fost socat sa vada ca doamna slabise cu 15 kg.
– Bine, dar e uimitor! se minuna el. Mi-ati urmat instructiunile?
– Vai, da, dar in a treia zi credeam ca o sa mor! se plânse doamna.
– De ce, de foame?
– Nuuu! Din cauza sariturilor…
Eram la KFC. In fata mea o femeie supraponderala (folosind un cuvant rezonabil). De fapt, era cat o balena…
– Dati-mi, va rog, un hot box cu 20 de aripioare picante, 3 portii mari de cartofi prajiti, 2 cola mari si 5 sosuri de maioneza…
– Doriti si chifle?
– Ah, nu! In niciun caz, fiindca ingrasa…!!!
Sunt o gospodina excelenta; de fiecare data când divortez îmi mai ramâne înca o casa de gospodarit.
El:
– Eu mi-as da si viata pentru un sarut de la tine…
Ea cu o pusca-n mana…
– Te deranjeaza sa o spui si in scris?
– Care este asemanarea intre amant si purcel?
– Dupa sase luni, amandoi devin porci…
Intre doua prietene:
-Am adesea fantezii despre cum ar fi cu 2 barbati deodata: unul sa imi gateasca, celalt sa imi spele vasele!
-Fata mea e ca o privighetoare, canta de dimineata pana seara!
-A mea e ca o barza, vine cu cate un bebelus in fiecare primavara!
Tot respectul pentru dansatorii din spatele Andreei Balan, nu e usor sa stiti.
Am incercat si eu odata sa dansez cu p*la sculata, si era cat pe ce sa-i stric nunta lu’ frate-miu.
-Am fost oarba si surda cand te-am luat!striga sotia furioasa.
-Vezi,draga mea, raspunde sotul calm, de cate boli te-am vindecat?
Fosta mea sotie si cu mine am avut un divort amiabil.
Stiu asta pentru ca in momentul in care am schimbat “statusul” pe Facebook in “Sunt in curs de divort” ea a fost prima care a dat Like
Cauti un barbat nou fara sa te fi despartit de ultimul? Corect!!! Doar nu mergi descaltata la magazin pentru a-ti cumpara cizme noi?!
Ziua Internațională a Femeii e pe 8 pentru că e singura cifră cu două găuri.
Discuţie între el şi ea.
Soţia:
– O să mor de la câţi nervi îmi faci!
Soţul:
– Dacă tu mori şi eu o să mor.
– Dar tu de ce o să mori, mă rog?
– După ce aş rămâne singur, nu aş putea suporta atât de multă fericire !
Ieri dupa amiaza am ramas sa am grija singur de fiica mea de 2 luni. Cand am vazut ca incepe sa planga, m-am gandit ca trebuie s-o hranesc, asa ca i-am pus sticla la gura si nu m-am lasat pana ce n-a baut-o pe toata, sa se sature, saracuta.
Apoi ea a ragait de vreo cateva ori, dupa care a vomitat tot si a adormit bustean.
Atunci mi-am dat seama ca de fapt ea e bucatica rupta din mine, draga tatii…
“Pe mine si pe Oana doar moartea ne va desparti.Dupa ce moare ea,ma mut la tara.”
-Viorel Lis-