In urma divortului,ea a luat banii,masina si toata mobila; el a ramas cu o casa…de copii!
Sotul intra in pat si-i sopteste sotiei la ureche: “Sunt fara chiloti”
Sotia: “Lasa-ma sa dorm, maine am sa-ti spal o pereche”
Dimineata. Sotia trage patura de pe sotul adormit sotul. El:
– Ce, din nou?
– Nu, nu – e timpul sa mergi la lucru!
– Uraaaaaaaaaa! La lucru, la lucru!!!
Un tip nu fusese niciodată cu o femeie, iar prietenii, ca să-i facă o glumă, au pus o femeie gonflabilă în pat şi i-au zis că îl aşteaptă femeia visurilor sale şi este pregătită pentru orice. A doua zi, îl întreabă cum a fost.
– M-am dezbrăcat şi m-am băgat în pat cu ea, am observat că era cam rece, aşa că am încercat s-o încălzesc. Şi apoi s-a întîmplat un lucru tare ciudat, am muşcat-o de gît şi ea s-a băşit un pic, după care a fugit pe fereastră.
Un mos si o baba stateau in parc. Baba statea cu mana pe p**a a mosului.
Baba vine a doua zi si nu il vede pe mos.Incepe sa planga:
-A murit mosul meu. Ce ma fac?!
Cand iese din parc umplata de plans il vede pe mos cu alta care ii tinea mana pe p**a si il intreaba:
-Ce are ea in special fata de mine?
-Are Parkinson.
De fapt,sînt doar două lucruri pe care bărbatul ar pretinde ca femeia să le facă în grabă:
Să se îmbrace.
Să se dezbrace.
Ordinea este aleatorie.
Ma-ntreaba ieri fiul meu: “- Tata, unde se duc animalele cand mor?”
“- Depinde, fiule…”
“- De ce anume? Daca s-au comportat bine sau rau?”
“- Nu…daca au gust bun sau nu.”
Sursa: www.facebook.com/cezarpaul1
Dupa ce a acceptat sa luam masa in oras,
bruneta asta superba mi-a spus sa mai invitam un cuplu,
ca sa nu fie ciudat. Sper ca o sa-i placa parintii mei.
-Ba, frate, priveste ce blonde superbe…D-ra, cum va cheama?
-Diana, nu-i spune.
-Bine, Carolina!
Se intalnesc doua prietene, una cu copil mic:
– Vai ce copil dragut, copia exacta a lui taica-sau!
– Exact! Iar prostul de sotu-meu sustine ca seamana leit cu el!
– Astazi e ziua mea, hai sa te cinstesc cu un pahar de sampanie, imi zice un prieten.
– Nu, multumesc, ii spun, sampania imi aduce aminte de un eveniment nefericit din viata mea, de aceea de atunci n-am mai pus gura pe ea…
– Imi pare rau…Dar despre ce eveniment e vorba?
– Despre nunta mea.
Doua blonde :
-mie mi-a zis barbatu-meu că pot pune orice pe mine , că tot imi stă bine !
-bine dragă , da’ nu s-a referit la kilograme !
Se intalnesc doua blonde:
– Pe unde ai umblat fata atata timp, de nu te-am mai vazut de cateva luni bune? intreaba una.
– Am fost in cantonament cu echipa mea de fotbal favorita…se lauda cealalta.
– Se vede…
– Cum adica “se vede”?
– Pai orice proasta si-ar da seama ca ca le-ai furat mingea si ai ascuns-o sub burta…
Un tip intră în mare viteză în frizerie şi întreabă:
– Cîţi mai sînt în faţa mea?
– 10, i se răspunde.
Pleacă şi se întoarce după o jumătate de oră:
– Cîţi mai aşteaptă?
– 5.
Pleacă iarăşi, se întoarce după altă jumătate de oră şi întreabă:
– Cîţi au mai rămas?
– Închid, spune frizerul.
– Nici o problemă, mă întorc mîine.
Şi iese.
– Cine-i nebunul ăsta? Ştie cineva de unde vine? întreabă frizerul.
– Da, de la nevasta dumnitale…
Sotul si sotia dorm.
Sotul se trezeste pt a se duce la peste.
Se ridica incet din pat, se imbraca incet si in liniste pt a nu trezi sotia si se duce in garaj pt a isi lua unditele.
Cand iese afara si vede cat e de frig si ca ploua se razgandeste si se duce inapoi in pat.
Se pune langa sotia sa si ii spune: “Ce frig e afara”.
Ea: “Stiu, si sotul meu este la pescuit”