Femeia este fidela in doua cazuri: atunci cand crede ca barbatul ei nu seamana cu nimeni sau cand crede ca toti barbatii sunt la fel!
Ea il intreaba pe el:
– Draga, ce cautai aseara in visul meu?
– Probabil iesirea!
Vorbesc două mame tinere:
– Copilul meu nu plânge niciodată noaptea, atunci când începe să plângă, eu îi cânt un cântecel de leagăn şi adoarme instant!
– Şi eu îi cântam bebe-ului meu, doar că vecinii mi-au zis că de cât să îi cânt eu mai bine să îl las să plângă el!
O femeie juca la cazino, fara sa aiba prea mult noroc. Ramasa cu doar 100$, a inceput sa se vaite:
– O, Doamne, ce ma fac acum?
Un domn de langa ea ii sugera sa joace la ruleta si sa parieze pe varsta ei, apoi pleca la bar. Dupa cateva momente, vede agitatie la ruleta, si se repede sa vada ce s-a intamplat.
Doamna era intinsa pe jos, iar crupierul incerca sa o faca sa-si revina. Cand domnul a intrebat ce s-a intamplat, crupierul i-a raspuns:
– A pariat pe 29, iar cand bila s-a oprit pe 36, a lesinat!
Când femeile nu mai știu ce să facă, se dezbracă. Şi acest lucru e probabil singurul lucru bun pe care îl pot face. (Samuel Beckett)
– Mama! Am implinit 16 ani! Inseamna ca pot sa ma vopsesc, sa-mi fac
parul, sa cumpar cosmetice…
– Stii, Vasile.. nu trebuie…
Un cuplu, noaptea in parc, pe o banca.
Ea:
– Iubitule, scoate-ti ochelarii. Imi agati dresurile.
Dupa 5 minute:
– Iubitule, pune-ti inapoi ochelarii, ai inceput sa lingi banca.
Care este diferenţa de gândire dintre prostituată, amantă şi nevastă?
Prostituata: De s-ar termina odată!
Amanta: Aşa repede?
Nevasta: Bej! Bej o să vopsesc tavanul!!!
Î: De ce nu au fost încă femei pe Lună?
R: Acolo nu trebuie încă făcut curat…
Caut prietenă. Dacă ai una, pune şi tu anunţ pe Mercador… poate o iau pe-a ta.
Doi doctori se intalnesc pe holul spitalului… unul era transpirat. Celalalt intreaba:
– Ce ai patit ma??
– Am avut o operatie grea la o blonda
– … Si??
– Pai a fost pe creier…. am tot taiat…. si nimic
– Cum nimic ma???
– Nu era nimic in capul ei….
– Cum nu, ma…..?…… da ce era??
– Doar o ata….. si m-am gandit ce sa fac… s-o tai sau nu….
– Si ce ai facut???
– Am taiat-o si atunci sa vezi….!!
– Ce s-a intamplat???
– I-au cazut urechile…!!!
“Atacul de Cord” si “Comotia Cerebrala” stau pe zidul cimitirului si fac conversatie.
O baba trece prin apropiere. Zice Atacul de Cord:
-Asta-i a mea!
Pocneste din degete si baba cade moarta de infarct.
Trece dupa un timp o blonda pe acolo. Zice Comotia Cerebrala:
-Asta-i a mea!
Si pocneste din degete, si pocneste, si pocneste, si pocneste, si pocneste…
In urma divortului,ea a luat banii,masina si toata mobila; el a ramas cu o casa…de copii!
Sotul intra in pat si-i sopteste sotiei la ureche: “Sunt fara chiloti”
Sotia: “Lasa-ma sa dorm, maine am sa-ti spal o pereche”
Dimineata. Sotia trage patura de pe sotul adormit sotul. El:
– Ce, din nou?
– Nu, nu – e timpul sa mergi la lucru!
– Uraaaaaaaaaa! La lucru, la lucru!!!