Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ma
11 Jun. 2026
#48512

Cateva expresii pe care le utilizeaza oricare femeie:
-Ion este un prost.
-Vasile este un prost.
-Petre este un prost.
-Toti barbatii sunt porci.
-N-am rezistat si mi-am cumparat.
-Ma iubesti?
-Cum ma iubesti?
-Cat de tare ma iubesti?
-Nu pot, sunt pe tocuri!
-O, domnule doctor, ce dragut sunteti!
-Si acum, care buton sa-l apas?

Gi
11 Jun. 2026
#25993

O babă surdă într-un tren. La un moment dat, în compartiment intră un bărbat şi se aşează lângă ea.Î i atrage atenţia că baba avea nişte gumă de mestecat în ureche. I se adresează:
– Mamaie, vezi că ai nişte gumă de mestecat în ureche!
– Ce zici, maică?
– Vezi că ai nişte gumă de mestecat în ureche!
– Nu înţeleg ce zici, spune baba răstindu-se.
– Mamaie,vezi că ai nişte gumă de mestecat în ureche,zice ţipând bărbatul.
-Zi ,muică, mai tare, că am nişte gumă de mestecat în ureche şi nu aud.

sh
11 Jun. 2026
#18576

Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului. Sf Petru ii intreaba:
-De cate ori v-ati inselat nevestele?
-Eu niciodata in 30 de ani de casnicie, raspunde primul.
-Foarte bine, uite un Mercedes cu care sa te plimbi prin Rai.
-Eu o singura data in 25 de ani de casnicie, spune al doilea.
-Nu e chiar atat de grav, uite aici un Opel cu care sa te plimbi prin Rai.
-Eu de vreo 10 ori in 20 de ani de casnicie, raspunde ultimul.
-Aoleu, ce rau ai fost, dar pt ca ai fost cinstit, uite un Logan!
Dupa un timp se intalnesc cel cu Loganul si cel cu Mercedesul la un stop. Cel cu Mercedesul plangea.
-De ce plangi, omule? Ce s-a intamplat?
-Uite…a murit nevasta-mea ieri…
-Asa, si?
-Si am vazut-o azi prin Rai…pe role!!

jo
11 Jun. 2026
#47061

Alinuta era racita iar taica-su se tot chinuia de zor sa o faca sa-si ia pastiluta.
“Hai Alinuta”, ii spuse el, “deschide gura mare si ia-o!…”, apoi uitandu-se la nevasta-sa cu subinteles:
“Nu fi incapatanata ca maica-ta!…”

jo
11 Jun. 2026
#56801

Dupa ce am realizat ca nu putem avea copii, eu si sotia mea am luat in considerare adoptia.

Ma indoiesc insa ca ne-ar mai vrea cineva, acum ca avem in jur de 40 de ani.

jo
11 Jun. 2026
#61977

Azi cand am ajuns acasa nu mi-a venit sa cred ce am auzit de la nevasta-mea, si anume ca fiul meu de 5 ani nu e de fapt al meu…

Ea mi-a spus ca de altadata sa fiu mai atent pe cine iau de la scoala.

ko
10 Jun. 2026
#28518

Soţul : – De câte ori ne certăm tu eşti foarte calmă. Cum reuşeşti ?
Soţia : – Mă duc şi spăl vasul de toaletă.
Soţul : – Şi te calmează asta ?
Soţia : – Da, pentru că îl spăl cu periuţa ta de dinţi !

jo
10 Jun. 2026
#69110

Ma duc aseara la bunaciunea asta blonda de la bar si-i spun:
– Auzi papusica, dar scumpa mai esti tu!…la care ea se intoarse catre mine si-mi raspunse, blazata:
– Dar nu-i adevarat, sa stii ca sunt printre cele mai ieftine din zona , daca te intereseaza…

pe
10 Jun. 2026
#27186

Un celibatar convins, despre care prietenii credea ca nu se va insura niciodata, a facut in cele din urma si acest pas. Dupa vreo trei luni, se plange de noua lui viata.
-Care e necazul ?- il intreba un prieten.
– Imi sta tot timpul in cale atunci cand sunt in bucatarie si vreau sa gatesc.

jo
10 Jun. 2026
#60038

Se intalnesc doua pitipoance:
– Fata, ce crezi, e vreo diferenta dintre o p*la groasa si una subtire? zise una.
– Pai ia scarpina-te tu in nas cu un pai si dupa aia cu un creion, si-ai sa vezi!…raspunse cealalta.

du
10 Jun. 2026
#63333

Definitia unei seri linistite in familie: banii de somaj s-au terminat, asa ca nevasta nu mai umbla la cumparaturi, soacra nu poate sa vorbeasca dupa interventia stomatologica, fiica adolescenta isi ia regulat anticonceptionalele si fiul adolescent se joaca un shooter pe calculator…cred ca e timpul sa desfac o bere.

ma
10 Jun. 2026
#30068

Matrimoniale: Matematician, tanar si frumos, caută tanara liberala, pregatita să împartă cu el 69 la 3.

ba
10 Jun. 2026
#27327

O fetiţă observă la ştrand diferenţa dintre ea şi un băieţel. Se duce într-un suflet la mama ei şi întreabă:
– Mamă! De ce nu am şi eu aşa ceva între picioare?
– Răbdare, copilul meu, răbdare…

Pa
10 Jun. 2026
#24541

De când a început să ningă, soacra-mea stă non-stop şi se uită pe geam…

Dacă se-nteţeşte ninsoarea, cred că-i dau drumul în casă…

ma
10 Jun. 2026
#25530

Culmea frigiditatii:
-Hai, ma, ori o bagi , ori o scoti, ce te freci atata!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.