Intrebare:de ce bancurile cu blonde sunt scurte? Rapuns:ca sa le tina minte si barbatii.
Vorbesc doi mosi trecuti de 80 de ani.
– Cum nu ti-e rusine, mai Ioane? Ai trait 50 de ani cu femeia ta si acum, la batranete, na!, ti-ai luat una tanara de 20!
– Ce-ntelegi tu, Gheorghe? De o sotie batrana trebuie sa ai grija – ba o doare capul, ba da-i pastilele, ba trebuie sa o duci la baie – nu ai somn!… Cu asta de 20 de ani e altfel. Ea seara pleaca si se intoarce dimineata… si DOOORMI asa de bine!
Prietenul meu cel mai bun si-a tatuat pe brat numele sotiei sale.
“I-a placut la nebunie nevestei mele! Iti spun ar trebui sa iti faci si tu unu la fel,omule!”, mi-a zis.
A 2 a zi am surprins-o pe sotia mea cu acelasi tip de tatuaj. Cand l-a vazut mi-a zis:
“Cine dracu e Andreea,nenorocitule?”
Toata noaptea am stat si am admirat sfarcurile ridicate ale sanilor neveste-mii.
Eu eram la parter, iar ea la mansarda.
– Doamna, regret, nu va pot trata, sunt veterinar!
– Stiu, tocmai de aceea am venit – sotul meu imi spune tot timpul ca sunt o vaca, dar eu ma simt ca si cum as avea viata de caine…
Multe femei is curve, dar nu toate curvele-s femei!
Matrimoniale:
Femeie. Ma casatoresc. Urgent. Nu-mi place shoping-ul. Vorbesc putin, gatesc gustos, niciodata nu ma doare capul. Iubesc fotbalul!
Sotul si sotia se cearta. Intr-un final sotia spune:
– Ai castigat! Azi tu ai ultimul cuvant. Cere-ti iertare!
O blonda merge cu un purcelus sub brat pe strada.Un trecator intreaba:
-Ce aveti aici?
La care purcelusul:
-Am castigat-o la loto..
Dupa mai multi ani de casatorie, eu si sotia mea am inceput sa fim preocupati de acelasi lucru.
Dimensiunea țâțelor noastre.
– Vecinul nostru Dorel si-a tatuat pe brate numele copiilor sai si data de nastere. Tu de ce nu faci asta? ma intreaba nevasta-mea.
– Probabil din cauza ca eu nu am o memorie asa de buna ca Dorel…i-am raspuns.
Barbatul fara femeie este ca si pestele fara bicicleta!
O blonda se intoarce fericita de la scoala:
– Mama, azi la scoala am invatat alfabetul. Toti copiii il stiau pana la litera D, numai eu am stiut pana la litera J. Uite: A, B, C, D, E, F, G, H,I, J. Mama, sunt desteapta pentru ca sunt blonda, nu?
– Da, fata mamei, bravo!!!
A doua zi:
– Mama, azi am invatat sa numaram, toti copiii stiau pana la 5, numai eu am stiut pana la 10. Asta pentru ca sunt blonda, nu??
– Da, bravo!!!
A treia zi:
– Mama, azi am facut sport si la dus am vazut ca toate fetele erau plate si fara sani, numai eu eram asa frumoasa, cu sanii mari si rotunzi; asta pentru ca sunt blonda, nu?
– Nu, fata mamii, asta pentru ca ai 25 de ani…
Existenta virginitatii nu are alta explicatie decât aceea ca orice femeie trebuie sa înceapa de undeva.
O blonda la volan. La radio se aude:
-Ascultati Europa FM.
Blonda:
-Doamne, de unde stiu astea totul?