Zorro scoate sabia şi scrijeleşte un Z mare pe un copac, lângă care stăteau două blonde.
– Ia uite, dragă, zice una! Zuperman!
O blonda se duce la un magazin si cere:
-Dati-mi 15 cm de perdea! si vanzatoru ii zice:
-Da’ ce faceti cu o perdea asa de mica?
-Vreau sa o pun pe monitor
-Da’ nu trebuie,lasati-l asa.
-Nu ca eu am Windows. :)))
– Iubito, eşti ca heroina pentru mine!
– Awwww, ţi-am provocat dependenţă?
– Nu! Mi-ai distrus viaţa!!
Sotia: Dragul meu, ma gandesc la ziua in care ne-am cunoscut… Parca a fost ieri. Tu la ce te gandesti?
Sotul: La alaltaieri.
Casatoria este cimitirul intelepciunii.- Margaret Cavendish
Sotul si sotia in pat.
Sotul, prin somn, incearca sa o sarute pe sotie.
– Vai, iubitule, ce faci? Ma saruti in miez de noapte?
– Aaa, tu erai?!
Intra soacra-mea azi in atelierul meu de tamplarie si ma intreaba:
– Ce faci acolo?
– Uite, zic, pregatesc niste scandurele sa fac o cutie.
– Da’ nu-s cam scurte? intreba ea, sa se bage in seama.
– Nu, ii raspund. Sunt exact cat trebuie, am masurat de doua ori inainte sa le tai…Uite, zic, luand ruleta, vezi, exact 1,68 m.
Vazand ca s-a schimbat la fata, am completat:
– Ce, ai cumva mai mult?!
Şmil: Săptămâna trecută neveste-mi i-a intrat în ochi un fir de nisip şi a trebuit să meargă la doctor. M-a costat două sute de şekeli.
Haim: Asta nu-i nimic. Săptămâna trecută neveste-mi i-a trecut prin faţa ochilor o vitrină cu o haină de blană şi m-a costat două mii de şekeli.
Daca-l banuiesti ca te inseala, du-l in fata usii ei si vezi daca i se conecteaza telefonul la reteaua wifi..
Intr-o noapte, la spital, o asistenta blonda il scoala pe pacientul care dormea un somn adanc si ii spune:
-Treziti-va, am uitat sa va dau somniferul!
Un om vede trecând pe stradă un cortegiu funerar cu o mulțime de lume din urmă. Gândindu-se că o fi fost cineva important se apropie de un tip, care mergea aproape de sicriu și îl întreabă:
– Cine a murit?
– A, a fost soacră-mea…
– Și cum s-a întâmplat?
– A fost câinele meu. A scăpat din lanț și a terminat cu baba…
– Ascultă, nu-mi poți împrumuta și mie câinele ăsta?
– Desigur, dar va trebui să iei un loc la coada din spate!
Mamă către fiica:
-Draga mea, adu-mi 5 farfurii.
-Pentru?
-Trebuie să vorbesc cu taică-tău!
Cativa barbati sunt la Club si deodata suna un telefon. Unul dintre ei raspunde:
El: alo, da!
Ea: iubitule, tu esti? nu te aud prea bine! Esti la Club?
El: da, draga mea.
Ea: dragul meu, sunt in fata unui magazin de blanuri si am vazut o haina de vizon pretioasa ! sa o cumpar ?! costa doar 3.000 de euro…
El:da. Desigur iubito! Cumpara-ti si o geanta sa se asorteze!
Ea: esti un inger… dar stii, in dupa masa asta am trecut pe la un dealer auto si ma gandeam ca ar cam fi timpul sa-mi schimb masina. N-o sa-ti vina sa crezi, au un BMW ultimul model si nici nu este asa de scump, 55.000 de euro. Sa-l iau?!
El: scumpa mea, bineinteles… dar spune-le sa ti-l dea cu toate optiunile posible.
Sotia, vazand ca toate rugamintele ei au succes, isi incerca norocul inca o data.
Dragul meu, iti amintesti ca mama ar dori sa vina sa locuiasca cu noi. Hai sa facem proba o luna si dupa aceea hotaram.
El: bine, bine, dar asta-i tot, sa nu-mi mai ceri si altceva, da, iubi?
Ea: da, da, e perfect. Oh cat te ador, dragostea mea.
El: si eu, iubito… un pupic dulce.
Si domnul inchise telefonul. Dupa care se uita de jur imprejur si intreba:
Stie cineva al cui este mobilul acesta!
Erau 3 prietene, fiecare avea 80 de ani. Doua dintre ele merg in vizita la cea de-a treia. Stau ele de vorba, cand gazda le intreaba:
– Sa va servesc cu o cafea?
Babele:
– Sigur!
Mai stau ele ce mai stau asta iar:
– Aaaa… sa va servesc cu o cafeluta!
Dar ea deja uitase de prima, a doua, pana la vreo 40 de cafele! Pleaca cele doua babe acasa, iar pe drum discuta:
– Am fost la asta acasa si nici o cafeluta nu ne-a servit!
Dar celalalta:
– Dar ai fost fara mine!
Familia la un parc de distracţii, câştigă ei un ursuleţ. Tatăl îi adună pe copii şi îi întreabă:
-Ia să vedem, cine e cel mai ascultător, cine nu face mofturi niciodată, cine nu iese din cuvântul mamei?
La care copiii:
-Bine, tată, ia tu ursuleţul!!!