Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
jo
25 May. 2014
#67346

Intra nevasta-mea astazi val-vartej in camera de zi si striga:
– Sunt foarte suparata! Astazi mi s-a spus de vreo 5 ori “matracuca umflata”!
– Ce sa-ti fac…i-am raspuns. Dracu’ te-a pus sa-ti cumperi papagal?

an
24 May. 2014
#6644

O blondă este întrebată:
-Domnişoară, ştiţi care este diferenţa dintre un mecanic, un inginer şi un Logan?
-…Nu ştiu. Sub un Logan n-am fost ispitită să stau.

Al
24 May. 2014
#4164

Fata catre mama sa:
-Mami,mami,tu miai zis ca ingerii au aripi si pot zbura.
-Da draga mea,asa este.
-Azi dimineata l-am auzit pe tati spunandui menajerei “ingeras”,ea cand va zbura?
-Maine dimineata,scumpo,maine dimineata.

Ju
23 May. 2014
#50134

La Mall,o damă bine se suie pe cîntarul cu fise,vîră o monedă şi citeşete:58 kg.
Lasă poşeta lîngă cîntar:56.
Îşi scoate ghetuţele şi le pune lîngă poşetă:55.
Dezbracă hăinuţa şi-o aşează peste ghete:52.
CLING…şi cîntarul se-nchide.
“Domnişoară,poftim fise!”…se aude un cor de bărbaţi din spatele ei.

al
23 May. 2014
#33264

Simona Sensual: Se desfiinteaza Judecatoria Romana!
Maharu: Ei, na, de unde ai aflat?
Simona Sensual: Adineauri am primit de la ei un plic pe care scria “Ultima instiintare”

bf
23 May. 2014
#67321

O blonda merge in vizita la o prietena. Dupa cafele si barfele cele crestinesti, gazda aduce un album cu poze
-Aici, sunt poze de la cutremuru’ din ’77 , asta-i de la Cernobal dupa explozia reactorului, asta-i dupa inundatiile devastatoare din ’79, asta-i cu uraganu’ Katrina….si asta-i poza poza mea de la nunta..!

cl
22 May. 2014
#50640

Un pensionar statea in pragul usii cu o sacosa goala in mana si se intreba: Bah, eu plec sau vin de la piata

ba
22 May. 2014
#67314

Aproape 600 de accidente, produse în 2013 de şoferi trecuţi de 70 de ani. Nici unul nu a fost produs de vreun şofer trecut de 100. E clar că şofatul se îmbunătăţeşte cu vârsta.

Ov
22 May. 2014
#9110

Care este diferenta dintre Elena Udrea si Elena Ceausescu?
Elena Udrea e blonda cu adevarat!

ba
22 May. 2014
#25589

Doua vecine divortate se intilnesc, a doua zi dupa un scandal:
– Ce faci, draga, ce-ai patit, ce era scandalul ala monstru aseara, cine batea cu pumnii si picioarele in usa ta?
– A, nimic, un cretin, un idiot, un nemernic…
– Si? Nu ai chemat politia?
– Nu, batea pe dinauntru, sa scape…

Pr
22 May. 2014
#40288

De ce s-a despartit Monica de Irinel Columbeanu si s-a combinat cu un chinez?
Pentru ca oricum pe toate cadourile primite scria made in China… asa ca s-a intrebat in sinea ei: De ce sa sug eu p**a intermediarului?

cl
22 May. 2014
#67303

– Dom’le m-a injurat ieri un pensionar, de mama focului si nu a incetat pana nu a coborat din masina
– Dar de ce v-a injurat?
– Eu aveam loc pe scaun si nu am vrut sa-i cedez locul.
– Pai si de ce nu i l-ati cedat, nu era mai simplu?
– As fi vrut eu, dar nu mai ajungeam cu piciorul la frana.

cl
22 May. 2014
#54137

Un nou film în cinematografe: „Cum a furat Banci primăvara!”

Radu Banciu: „Primăvara este anotimpul curvelor şi al bolilor venerice. Să mă c… ac în ghioceii voştri!”
Radu Banciu îl va interpreta pe Banci, un individ antipatic care fură primăvara din ura lui sinceră faţă de flori şi oameni. „Să mă cac în ghioceii voştri şi să mă şterg cu zambile”, este replica lui Banci de la începutul filmului. În secvenţa imediat următoare îl vedem rupând petalele unei flori una câte una şi mormăind în silă: mă scârbeşte, nu mă scârbeşte, mă scârbeşte, nu mă scârbeşte…”
„Anotimpurile în care oamenii nu-şi rup picioarele pe gheaţă sau nu le crapă capul de caniculă sunt inutile”, îi spune Banci unui copil orfan din film. „Ce tot atâta entuziasm pentru un anotimp cordit cum e primăvara? Pute a flori când mergi şi stradă, ţi se întoarce stomacul pe dos! Şi mai apar şi ghiocei ăia băşiţi, efectiv ies din pământ, fir-ar ai dracului de boscheţi albinoşi! Păi unde sunt ghioceii în luna iulie, dacă-s aşa frumoşi? Îi ia dracu, se usucă şi se fac bălegar”, îi spune Banci copilului care începe să plângă.

vl
22 May. 2014
#67297

Femeile nu cad niciodată din pat, dar cad întotdeauna la pat.

Zx
22 May. 2014
#18423

Un Avion avea drum spre Montreal, cand o blonda se ridica de pe locul ei de la Economic Class si se aseaza pe un loc de la First Class.
Insotitorul de zbor o vede si o roaga sa-i arate biletul.
Apoi, ii spune blondei ca ea a platit un loc la Economic Class asa ca va trebui sa se aseze in spate.
Blonda ii da replica: “Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la Montreal si am de gand sa stau aici!”.
Insotitorul intra in cabina pilotilor si le spune de bomba blonda care nu vrea sa stea pe locul platit ci sta la First Class. Copilotul se duce la ea si incearca sa-i explice din nou cum stau lucrurile.
Blonda ii raspunde la fel: “Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la Montreal si am de gand sa stau aici!”.
Copilotul ii spune pilotului ca – probabil – vor trebui sa astepte pana la aterizare si acolo sa o dea pe mana politiei si sa fie arestata.
Pilotul ii raspunde: ‘Ce spui?…e blonda?…Ma ocup eu atunci. Sunt insurat cu o blonda. Eu vorbesc “Limbajul Blondelor”.
Se duce la blonda, ii sopteste ceva la ureche, la care ea: “Oh, ma scuzati…” si se muta inapoi pe locul ei de la clasa Economic.
Insotitorul de zbor si copilotul sunt uimiti si il intreaba ce i-au spus de a reusit s-o faca sa se mute la locul ei fara sa mai faca scandal. “I-am spus ca First Class-ul nu merge la Montreal!”.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.