Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ki
27 May. 2014
#32105

Un politist opreste o blonda la volan.
Politistul: – permisul dumneavoastră, vă rog.!
Blonda: – Ce?
Politistul: – permisul, vă rog.!
Blonda: – Şi ce este permis?
Politistul: – Acesta este un un document cu fotografia d-vstra.
Blonda: – Aaaa. (Cauta în poşeta ei si scoate oglinda). Vă rog.
Politistul: (Se uita în oglindă) – Of, Ce nu ati spus că sunteti poliţist.

bl
26 May. 2014
#67387

Ana are mere. Soră-sa e mai bună, are pepeni.
(fb.com/blogandac)

Sc
26 May. 2014
#36243

-Iubito, te iubesc atât de mult încât ți-aș da și luna de pe cer!
-Atunci dă-mi-o când e luna plină.

jo
26 May. 2014
#67378

– Cu ce te ocupi? il intreaba noua lui prietena pe un tip.
– Sunt raper, raspunse el.
– Uaau, suna incitant!…raspunse ea. E adevarat ca termenul asta vine din engleza?
– Da. Mai exact de la “rape”, care inseamna pe romaneste……Stai, unde fugi asa?!

ka
26 May. 2014
#31323

Gândurile unei blonde:
– Sunt atât de frumoasă… atât de frumoasa …Incat nimeni nu observă cât sunt de deşteaptă!.

jo
26 May. 2014
#67370

BBC News: “Femeile supraponderale aduc industriei modei castiguri anuale de 10 miliarde de lire sterline”.

Asta e nimic in comparatie cu castigurile pe care le aduc industriei alimentare…

em
26 May. 2014
#67368

Două blonde se întorc cu tolba goală de la o vânătoare de rațe:
– Auzi, zice nervoasă una dintre ele, data viitoare ori ne luăm câte o pușcă, ori aruncăm câinele mai sus…

jo
26 May. 2014
#67367

O blonda intra cu prietena ei intr-un restaurant si comanda doua sticle de Pepsi. La un moment dat, blonda se ridica sa plece la toaleta, bineinteles prietena o urmeaza.
– Dar ce faci Alina, o intreba prietena sa pe blonda, de ce te-ai apucat sa ridici toate capacele de la WC-uri, sunt cumva murdare, sau ce?
– Nu fata, raspunse blonda, dar tu nu ai vazut ce scria pe sticla de Pepsi?…”Uita-te sub capac si ai sanse sa castigi marele premiu”…

eu
26 May. 2014
#67366

La ce se gandeste o sotie dupa 20 de ani de casatorie, cand se uita in oglinda?
“Exact asa una merita asa un sot!”

Ju
26 May. 2014
#43438

Micuța Emily se plînge mamei:
-Mă doare stomacuu…
-E gol,d-aia te doare.Mai bagă și tu ceva-n el!
Vine tatăl.Soția:
-Îți pun să mănîmci?
-Nu..,lasă-mă puțin,mă cam doare capul…
Emily:
-E gol,d-aia te doare.Mai bagă și tu ceva-n el!

ma
25 May. 2014
#29800

Un tip pe o plajă de nudisti. Se apropie un elefant şi-l întreabă:
– Ascultă, omule, nu-mi dau seama, cum te hranesti cu trompa aia atat de mica?

Ki
25 May. 2014
#32478

Intr-o companie de barbati, toti veseli, numai unul trist.
– Ioane, de ce esti trist?
– Am aflat ca sotia are SIDA…
O pauza lunga…
– Am glumit, baieti. Ce v-ati ingalbenit asa???

 O sa-i arat eu  nevesti-mii cine e seful !!

I-am cumparat o oglinda…..

bo
25 May. 2014
#3234

Varianta:
Trei mosi pe o banca. Trece o tipa bine. Primul mos:
-Mama ce-as mai pupa-o pe asta !
Al doilea:
-Eee, eu as si pupa-o si as si pipai-o!
Al treilea:
-Eeee .. eu as si pupa-o…as si pipai-o …. si …. parca mai era ceva!

ba
25 May. 2014
#67347

Incredibil ce i-a mai dat prin cap neastâmpăratului de Radu Mazăre ca să distreze lumea! Aflat la parada velierelor din portul Constanța, primarul stațiunii Mamaia s-a deghizat în asistat social, s-a strecurat în mulțime și l-a scuipat pe Băsescu.
Dictatorul nu s-a supărat, știe cât de năzdrăvan e Răducu, ci doar i-a zis: “Hăhăhă, de ce scuipi, mă, animalule? Măcar dacă puneai și tu patru cuburi de gheață!”.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.