O blondă își sună o prietenă:
– Dragă, azi noapte am dormit la un hotel și acum sunt disperată pentru că nu pot ieși din cameră!
– Cum așa?
– Păi camera are numai trei uși și una duce în baie, una duce în dulap și una care are pe mâner un semn pe care scrie “Nu deranjați”!
Dacă te cerți cu femeia și scoate cuțitul la tine, scoate și tu repede o pâine, unt și salam.
Atunci, din instinct, o să-ți facă un sandwich.
Un iepuras se plimba prin padure si deodata intilneste un urs pe carel intreaba :
-Ursule tu de ce nai coada ?
-Pai nu sti fabula cu ursul pacalit de vulpe ?
-Ba da . Deci de atunci nu ai coada ?
-Da . Dar tu de ce nu ai urechi ?
-Cum nu am ? Nu vezi ce mari is?
-No sa le mai ai !
Examenul de anatomie. Profesorul o intreaba pe o eleva:
– Domnisoara va rog sa imi spuneti câți spermatoziozi sunt la o ejaculare.
Eleva se inroseste pe loc si începe sa se balbaie. Profesorul ii spune:
– Dar nu trebuie sa va rușinati domnisoara, vorbim de lucruri stiintifice. Va rog sa-mi spune-ți câți spermatoziozi sunt la o ejaculare dupa părerea Dvs.
– Pai nah…. Cat sa fie… 1, maxim 2 guri…
O femeie ţine minte primul sărut chiar şi după ce bărbatul l-a uitat pe ultimul. (Remy de Gourmont)
-Cum poti face creierul unei blonde cat o minge de Ping-Pong?
-Umflandu-l
Se spune că dacă închizi o blondă într-o camera complet goală şi îi dai doua bile din fier, pe una o strică, iar pe cealaltă o pierde.
Sotia catre sot:
– Vezi baietelul asta din poza?
– Da, il vad.
– La opt, deseara, il iei de la gradinita!
– Alo, salvarea?!
– Da, ce sa intamplat?
– Sotia mea are halucinatii!
– Cum ati sesizat asta?
– Sunt draci in casa si ea nu-i vede!
Mary catre Claire:
– Stii Seam mi-a spus ca ar vrea s-o faca cu doua femei odata.
– Dumnezeule! Si ce i-ai spus?
– Pai nu-ti ajunge ca rade o femeie de tine in pat , de ce sa mai infurii inca una?
Bărbaţii le-ar acorda femeilor dreptul de a avea ultimul cuvânt … Dacă ar fi siguri că este într-adevăr ultimul!
Nevasta-mea m-a batut la cap toata ziua ca are nevoie de o noua garderoba pentru primavara- vară .
Pana la urma n-am avut incotro si am cedat.
I-am tăiat toate mânecile la hainele de iarna…..
O mamica îi povestea fetitei ei cum si-a petrecut copilaria:
– Ne dadeam pe gheata în spatele casei; scrânciobul ni l-am facut dintr-un cauciuc ce atârna de un copac în curtea din fata; vecinii aveau un ponei pe care îl calaream toata ziua; si culegeam mure salbatice în padure.
Fetita asculta cu ochii larg deschisi de uimire, savurând fiecare cuvânt din gura mamei. În cele din urma a exclamat:
– Uau, mami! De ce nu te-am cunoscut eu mai devreme!!!
Nevasta-mea statea pe canapea plangand in hohote, pentru ca tocmai murise maica-sa.
– As vrea sa-i mai aud vocea macar o data…ii zic eu.
– Du-te dracului, Gogule! a strigat ea.
– De ce?! o intreb.
– Ai ascultat mesajul de pe robotul telefonic de 25 de ori, in timp ce striga disperata dupa ajutor!
– Ce zici, Ionele draga, sa mai port si anul acesta blana de vulpe pe care mi-ai daruit-o in 1975?
– Dar ce, vulpile n-o poarta toata viata?