“Haideti, copii…” le zic, “E timpul sa-i facem o surpriza lu’ mami de ziua ei!
– Dar tati, imi zice unul dintre ei, mami a plecat la sala de sport!
– Nu conteaza, zic, hai, sariti repede in masina, vom merge cu totii la ea!
– Uraa!…striga pustii, parand foarte incantati de planul meu, insa, vazand ca numai dupa cateva minute am oprit masina, ma intreaba mirati:
– Dar, tati, aici nu e sala de sport!…De ce suntem acasa la unchiul Tomita?!
– P…a mea, vedeti voi acus’…
– Pot sa va ajut, domnule? m-a intrebat asistenta de vanzari.
– Nu, multumesc. Doar ma uit…i-am raspuns.
– Va rog totusi…Nu-i frumos sa panditi doamnele in cabina de proba!
O lectie intr-un institut agricol.
Un cuplu apare la curs si, pentru ca erau certati, femeia se asaza in primul rand, iar barbatul in ultimul rand.
La un moment dat, profesorul zice:
– Un taur sanatos trebuie sa aiba pana la 12 cuplari pe zi…
Femeia din primul rand:
– Ma scuzati, domnule profesor, cate?
– Pana la 12.
– Repetati, va rog, pentru ultimul rand!
Barbatul din ultimul rand:
– Spuneti-mi, profesore, este vorba de cuplarile cu o singura vaca sau cu 12?
– Desigur, cu 12.
– Multumesc. Repetati, va rog, si pentru primul rand…
Doar bărbații care nu știu să parcheze spun că femeile nu știu să conducă…
Barbatul ideal nu bea, nu fumeaza, nu se drogeaza, nu injura si nu exista.
– Ce este “luna de miere”?
– Atunci când ai înţeles în cele din urmă in ce te-ai bagat…
Ea: Alo! Iubitule tu esti?
El: Da. iubito, eu sunt !
Ea: O sa avem un copil!
El: Ati gresit numarul!…
Doi barbati vorbeau intr-un club.
-Mah cred ca toate fetele de aici se uita la emisiunea aia “Romanii au talent”.
-De ce zici asta?
-Pai am luat trei de Nu pana acum.
Azi dimineata cand m-am trezitit nevasta-mea isi flutura genele in fata mea.
-Ok…., am zis resemnat, spune ce vrei…
– Da naibii mai incet ventilatorul ala din tavan!
Intr-o seara sotul vine cam ametit acasa si zice:
-Nevasta, daca as castiga la Loto ce ai face?
-Ti-as lu jumatate si as pleca.
-Perfect.Am castigat 100 lei.Ia 50 si pleaca
-Mă nevasto , mai slăbește și tu măi , că văd că te-ai îngrășat ca o scroafă !
-Cât să mai slăbesc bre ? Nu vezi că am slăbit vreo 20 de kile ?
-Până dispari dacă se poate !
Care este asemănarea dintre o blondă şi o broască ţestoasă? Cînd cad pe spate, amîndouă încep să dea din picioare…
Intr-o cafenea doi tipi urmaresc doua domnisoare.
– Poate mergem sa facem cunoştinţă? – intreabă unul.
– Da, dar un pic mai târziu. Mai intai să-si achite nota!
Oricâte lucruri rele ați avea de spus despre pedofili, ei măcar conduc încet pe lângă școli și grădinițe!
Suna o blonda la Politie:
– Mi-au spart masina, mi-au furat totul…si volanul si pedalele si schimbatorul de viteze, totul……
Peste 5 min isi da cu palma peste cap si suna iar la politie:
– Va rog sa ma scuzati, m-am urcat in spate!