O mamica îi povestea fetitei ei cum si-a petrecut copilaria:
– Ne dadeam pe gheata în spatele casei; scrânciobul ni l-am facut dintr-un cauciuc ce atârna de un copac în curtea din fata; vecinii aveau un ponei pe care îl calaream toata ziua; si culegeam mure salbatice în padure.
Fetita asculta cu ochii larg deschisi de uimire, savurând fiecare cuvânt din gura mamei. În cele din urma a exclamat:
– Uau, mami! De ce nu te-am cunoscut eu mai devreme!!!
Nevasta-mea statea pe canapea plangand in hohote, pentru ca tocmai murise maica-sa.
– As vrea sa-i mai aud vocea macar o data…ii zic eu.
– Du-te dracului, Gogule! a strigat ea.
– De ce?! o intreb.
– Ai ascultat mesajul de pe robotul telefonic de 25 de ori, in timp ce striga disperata dupa ajutor!
– Ce zici, Ionele draga, sa mai port si anul acesta blana de vulpe pe care mi-ai daruit-o in 1975?
– Dar ce, vulpile n-o poarta toata viata?
– Viorico, stii ca Bula e la spital?
– Nu se poate! L-am vazut ieri la brat pe bulevard cu o femeie foarte frumoasa!
– Exact. L-a vazut si nevasta-sa.
Mulţi se căsătoresc pentru a avea o plăcere atunci când ies din casă.
– Hei, e weekend!…zise nevasta-mea. Ce ai planificat?
– Pai, ce sa fie…zic. Vom incepe mica noastra petrecere cu mozzarella si un paharel de vin alaturi de vecinii nostri, urmate de ceva chestii de genul: Group anal fisting, POV blowjobs, missionary-spreadeagled-legs-in-the-air-ass-and-cunt,
ATM, BDSM, reverse cowboy close-up, money shots, un pic de cream-pie, titcums and facials, obisnuitul rimming si water sports…
– Ok, zise ea, insa nu inteleg un singur lucru…Ce dracu’ inseamna “mozzarella”?
Anuntul afisat in ziar spunea urmatorul lucru: ” De vanzare: vila langa mare cu 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
– Ce prostie ! – a mormait boschetarul si a aruncat ziarul. Mergand mai departe in cautare de hrana, a vazut anuntul pe perete: “Vila de vanzare langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
: Probabil e o greseala de tipar…” – s-a gandit el si a mers mai departe. A iesit pe bulevard , iar atentia i-a fost atrasa de un banner imens: “De vanzare vila langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$”.
Boschetarul a devenit foarte curios – oare ce prost a putut sa scrie aceste lucru? – si a decis sa cerceteze aceasta situatie. Nu avea nimic de pierdut, cu exceptia ultimului dolar din buzunar. Ajungand la adresa din anunt, a ramas cu gura cascata vazand acea vila. Timid, a sunat la usa. O femeie frumoasa a deschis usa.
– Imi cer scuze pentru deranj, am vazut anuntul dumneavoastra… Aceasta nu este o gluma?
– Nu, nu, doamne fereste! Totul e corect!
– Si costa 1$? Asa este?
– Da. 1$. Daca sunteti interesat, puteti vedea vila.
Incantat de ceea ce a vazut, a dat ultimul sau dolar si a devenit proprietarul vilei de lux. Dar totusi a vrut sa stie de ce vila are un asemenea pret. La care femeia a zambit si a spus: ”Inainte sa moara, sotul meu a declarat in testament ca-si doreste sa vand vila, iar banii obtinuti din vanzarea sa fie transferati in contul amantei sale. Nu pot sa nu-i indeplinesc ultima dorinta! Anuntul a fost dat acum sase luni
Anuntul a fost dat acum sase luni, iar dumneavoastra sunteti singurul care a raspuns . Toate cele bune!”, a mai spus femeia, apoi s-a intors si a plecat.
Morala: Toti primesc o sansa! Trebuie doar sa credem ca imposibilul e posibil.
M-am dus aseara pe la amanta mea blonda sa-i spun “La multi ani”.
– Iubito, vreau sa o facem mai salbatic ca niciodata! i-am zis. Mai ales ca azi m-a enervat nevasta-mea la culme cand m-a facut maimutoi si vreau sa ma razbun!
– Costele, nu pot…imi raspunse ea, trista.
– Dar de ce iubito, ce s-a intamplat? am intrebat-o.
– Tocmai am aflat ca noi de fapt suntem rude…
– Dar cine naiba ti-a mai spus si tampenia asta?
– Tu, mai adineaori…
– Eu?!
– Da. Am crezut ca numai pe mine m-a facut nevasta-ta maimuta…
Cum faci ochii unei blonde sa luceasca?
Ii pui lanterna aprinsa in ureche.
Discutie pe messenger cu o blonda:
– Ce mai faci, iubito?
– Bn, ms.
– Vrei sa-ti dau e-mailul meu?
– Da, te rog…
– Scrie asa …www…
– Asa…
– Slash…
– Ce-i ala “slash”?!
– Pune si tu o bara…
………………….
– Am pus-o…Si acu, ce fac, dansez?
Doua blonde :
-Fato , unde mergi in concediu ?
-La Venus
-Ietete , fato ! Pe Terra n-ai mai gasit niciun obiectiv turistic ?
– Asa soacra am, ca poate vorbi ore in sir pe un singur subiect!
– A mea e si mai si: vorbeste ore in sir fara vreun subiect!
– De ce esti asa de obosita, draga mea?
– Barbatul asta al meu…
– Dar ce-ti face?
– Pai se scoala de dimineata, facem dragoste, se duce la baie… revine si facem iar dragoste… mananca si apoi acelasi lucru… Si uite asa, toata ziua.
– Si nu ai fost cu el la doctor?
– Am fost. Si doctorul mi-a spus ca nu are tinere de minte!
Daca vreti sa aflati neajunsurile unei femei, laudati-o in fata prietenelor!
Fiziologic vorbind, va spun din proprie experienta ca blondele sunt cele mai stramte.
Din pacate, doar la minte…