Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
fe
08 Jun. 2026
#59884

Fetele mari nu plang? Spuneti-i asta sotiei mele in timp ce incearca sa intre in costumul de baie de anul trecut!

sp
08 Jun. 2026
#65281

Doctorul: – Am două veşti pentru tine. Una rea şi una bună …Cea rea :
Soacra ta e paralizată, imobilizată la pat, dar nu va muri… Sunt pacienţi care au dus-o cu ce are ea şi 20 de ani… Dar va trebui hrănită cu linguriţa, o să te chinui cu asta 20 de ani… Va trebui schimbată de pampers şi spălată, şi o să te chinui şi cu asta 20 de ani… Va trebui s-o plimbi în căruţ 20 de ani …
– Şi vestea bună?????
– A murit, glumeam cu tine !!!!!!

ka
08 Jun. 2026
#26908

– Ai un monstru de tata!, ii spune un tinar prietenei lui.
– De ce?
– I-am cerut mina ta spunindu-i ca fara tine nu pot sa traiesc si mi-a spus ca
ar fi incintat sa suporte cheltuielile de inmormintare.

cr
08 Jun. 2026
#25238

‎– Săptămâna trecută, am pierdut 85 de kg.‎
‎– Asta-i cu neputinţă!‎
‎– De ce nu? Am divorţat de nevastă-mea.‎

Pi
08 Jun. 2026
#30796

Va spun un lucru strict secret
M-am abonat la internet
In prima zi de stat pe chat
Noua gagici am agatat.

Si le-am chemat la 7 fix
La barul din cartierul “X”
Cand le-am vazut pe toate noua
Doamne…parca am intrat la zoo.

Prima-i bruneta cu par drept
Pe maini, pe fata si pe piept
Si m-a privit zambind usor
Trantita intr-un carucior.

A doua insa m-a uimit
Cu nasul ei cel ascutit
Putea sa taie castraveti
Dintr-un judet in alt judet.

A treia mi-a ranjit cuminte
Cu gura fara niciun dinte
Cu un jet de stropi s-a prezentat:
“Salut, sunt Silvia Scarlat”.

A patra tipa cred c-avea
Vreo patru tone si ceva
Din fusta-i stramta de nailon
Faceai trei huse la camion.

Pe-a cincea n-o vedeam deloc
Doua grisine in varf cu smoc
Spre mine cand s-a indreptat
De la efort a lesinat.

A sasea-i buna ma incita
Insa de-a saptea e lipita
Vai, ce mirifice fapturi
Trei maini, un ochi si doua guri.

A opta arata beton
Proptita-n carja si-n baston
La 83 de ani si-un pic
Mi-a zis c-ar vrea sa-i fiu gagic.

A noua tipa, dragii mei
Te dizolvai in ochii ei
“Eu sunt Marina”, mi-a soptit
O noapte-ntreaga ne-am iubit.

Acum, daca vreti sa stiti
De ce am ochii obositi
Si merg mai cracanat putin….
Marina mea era….Marin!

th
07 Jun. 2026
#29809

Într-o seara, un ţăran cu o găleată într-o mana, cu o nicovala în cealaltă, cu câte o găina sub braţ, se uită nedumerit, când spre stânga, când spre dreapta drumului.
Din spate îl ajunge o blondă. Cetăţeanul necăjit de-atâta bagaj, o întreabă:
– În ce direcţie e gara, domnişoară?
– Mergeţi cu mine că şi eu merg într-acolo.
După vreo sută de metri blonda zice:
– Dacă mă gândesc bine, eu n-ar trebui să merg cu dumneata.
– De ce domnişoară?
– Păi, ai putea profita să mă violezi.
– Cum aşa domnişoară? Cu atâtea lucruri în braţe?
– Sigur, ai putea pune găleată jos, nicovala în găleată şi găinile… le-aş putea ţine eu.

em
07 Jun. 2026
#70395

Mama își întreabă fiica proaspăt căsătorită:
– Cum te tratează soțul tău?
– Foarte bine mamă, îmi cumpără tot ce îi cer!
– Înseamnă că ceri puțin…!

fe
07 Jun. 2026
#74474

Eu si sotia mea avem sapte copii…

Hmm trebuie sa recunosc ca e un numar destul de mare dar suntem foarte hotarati sa nu ne oprim pana nu facem unul care sa ne placa…

ma
07 Jun. 2026
#73802

Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi o fată mare și te vei putea căca pe toți ăștia care au zis că bancurile tale nu-s bune !

ma
07 Jun. 2026
#17516

La 3 noaptea vine John acasa beat mort, injurand, cu urme de batalie. Se-mpleticeste-n hol, varsa pe mocheta, mai darama cateva obiecte neidentificate, pe cateva le sparge, ajunge cu fruntea-n usa dormitorului, in cele din urma cumva e-n pat si adoarme.
Dimineata se trezeste intr-o atmosfera idilică. Prin geamul deschis se aud pasarelele, alaturi pe noptiera e o aspirina, miroase a curat. Se scoala buimac, pe oglindă bilet:
“Scumpul meu, buna dimineata, ai micul dejun in bucatarie. Eu m-am dus la cumparaturi. Sarutari, Frida.”
Din ce in ce mai nedumerit porneste spre bucatarie. Peste tot e curatenie desavarsita, in hol arde o lumanare parfumata, nici urma de voma pe mocheta. In bucatarie, copilul isi termina micul dejun, iar al lui, cu grija, este pus la incalzit. Cu oarecare timiditate,
John chestioneaza copilul:
– Ce s-a întamplat de fapt azi-noapte, fiule?
– A, pai ai venit pe la 3 foarte beat.
-Si?
– Ai vomat pe mocheta.
– Si?!
– Ai spart vaza aia frumoasa de la bunica si te-ai dat cu capul de usa dormitorului…
– Si?!!
– Si pe urmă mama te-a tarat în pat.
– Si?!!!
– Si a-nceput sa te dezbrace, dar, când sa-ti desfaca pantalonii, tu ai zis “Lasa-ma cucoana-n pace, ca-s om insurat.”

cr
07 Jun. 2026
#39508

Doi bărbaţi la intrarea în berărie:
– Azi câte luăm, două sau trei?
– Două, măi, că ieri am luat trei şi ne-a mai rămas!
– Patruzeci de beri şi două pungi de seminţe, vă rugăm!

Jo
07 Jun. 2026
#41746

Doua babe se intalnesc pe ulita:
-Ai luat pensia ? intreaba una.
-Am luat o p***a ! raspunde cealalta.
-Si eu ca proasta am luat pensia…

cl
07 Jun. 2026
#35142

Toate femeile asteapta printul pe cal alb. Dar cine ii asteapta pe grasanii care vin cu tramvaiul?

de
07 Jun. 2026
#61084

Nevasta ta mi-a zis un banc asa de comic ca mai aveam putin si cadeam din pat!

an
07 Jun. 2026
#7000

Cum omoară o blondă un peşte ?
R: Îl îneacă.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.