Fetele mari nu plang? Spuneti-i asta sotiei mele in timp ce incearca sa intre in costumul de baie de anul trecut!
Doctorul: – Am două veşti pentru tine. Una rea şi una bună …Cea rea :
Soacra ta e paralizată, imobilizată la pat, dar nu va muri… Sunt pacienţi care au dus-o cu ce are ea şi 20 de ani… Dar va trebui hrănită cu linguriţa, o să te chinui cu asta 20 de ani… Va trebui schimbată de pampers şi spălată, şi o să te chinui şi cu asta 20 de ani… Va trebui s-o plimbi în căruţ 20 de ani …
– Şi vestea bună?????
– A murit, glumeam cu tine !!!!!!
– Ai un monstru de tata!, ii spune un tinar prietenei lui.
– De ce?
– I-am cerut mina ta spunindu-i ca fara tine nu pot sa traiesc si mi-a spus ca
ar fi incintat sa suporte cheltuielile de inmormintare.
– Săptămâna trecută, am pierdut 85 de kg.
– Asta-i cu neputinţă!
– De ce nu? Am divorţat de nevastă-mea.
Va spun un lucru strict secret
M-am abonat la internet
In prima zi de stat pe chat
Noua gagici am agatat.
Si le-am chemat la 7 fix
La barul din cartierul “X”
Cand le-am vazut pe toate noua
Doamne…parca am intrat la zoo.
Prima-i bruneta cu par drept
Pe maini, pe fata si pe piept
Si m-a privit zambind usor
Trantita intr-un carucior.
A doua insa m-a uimit
Cu nasul ei cel ascutit
Putea sa taie castraveti
Dintr-un judet in alt judet.
A treia mi-a ranjit cuminte
Cu gura fara niciun dinte
Cu un jet de stropi s-a prezentat:
“Salut, sunt Silvia Scarlat”.
A patra tipa cred c-avea
Vreo patru tone si ceva
Din fusta-i stramta de nailon
Faceai trei huse la camion.
Pe-a cincea n-o vedeam deloc
Doua grisine in varf cu smoc
Spre mine cand s-a indreptat
De la efort a lesinat.
A sasea-i buna ma incita
Insa de-a saptea e lipita
Vai, ce mirifice fapturi
Trei maini, un ochi si doua guri.
A opta arata beton
Proptita-n carja si-n baston
La 83 de ani si-un pic
Mi-a zis c-ar vrea sa-i fiu gagic.
A noua tipa, dragii mei
Te dizolvai in ochii ei
“Eu sunt Marina”, mi-a soptit
O noapte-ntreaga ne-am iubit.
Acum, daca vreti sa stiti
De ce am ochii obositi
Si merg mai cracanat putin….
Marina mea era….Marin!
Într-o seara, un ţăran cu o găleată într-o mana, cu o nicovala în cealaltă, cu câte o găina sub braţ, se uită nedumerit, când spre stânga, când spre dreapta drumului.
Din spate îl ajunge o blondă. Cetăţeanul necăjit de-atâta bagaj, o întreabă:
– În ce direcţie e gara, domnişoară?
– Mergeţi cu mine că şi eu merg într-acolo.
După vreo sută de metri blonda zice:
– Dacă mă gândesc bine, eu n-ar trebui să merg cu dumneata.
– De ce domnişoară?
– Păi, ai putea profita să mă violezi.
– Cum aşa domnişoară? Cu atâtea lucruri în braţe?
– Sigur, ai putea pune găleată jos, nicovala în găleată şi găinile… le-aş putea ţine eu.
Mama își întreabă fiica proaspăt căsătorită:
– Cum te tratează soțul tău?
– Foarte bine mamă, îmi cumpără tot ce îi cer!
– Înseamnă că ceri puțin…!
Eu si sotia mea avem sapte copii…
Hmm trebuie sa recunosc ca e un numar destul de mare dar suntem foarte hotarati sa nu ne oprim pana nu facem unul care sa ne placa…
Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi o fată mare și te vei putea căca pe toți ăștia care au zis că bancurile tale nu-s bune !
La 3 noaptea vine John acasa beat mort, injurand, cu urme de batalie. Se-mpleticeste-n hol, varsa pe mocheta, mai darama cateva obiecte neidentificate, pe cateva le sparge, ajunge cu fruntea-n usa dormitorului, in cele din urma cumva e-n pat si adoarme.
Dimineata se trezeste intr-o atmosfera idilică. Prin geamul deschis se aud pasarelele, alaturi pe noptiera e o aspirina, miroase a curat. Se scoala buimac, pe oglindă bilet:
“Scumpul meu, buna dimineata, ai micul dejun in bucatarie. Eu m-am dus la cumparaturi. Sarutari, Frida.”
Din ce in ce mai nedumerit porneste spre bucatarie. Peste tot e curatenie desavarsita, in hol arde o lumanare parfumata, nici urma de voma pe mocheta. In bucatarie, copilul isi termina micul dejun, iar al lui, cu grija, este pus la incalzit. Cu oarecare timiditate,
John chestioneaza copilul:
– Ce s-a întamplat de fapt azi-noapte, fiule?
– A, pai ai venit pe la 3 foarte beat.
-Si?
– Ai vomat pe mocheta.
– Si?!
– Ai spart vaza aia frumoasa de la bunica si te-ai dat cu capul de usa dormitorului…
– Si?!!
– Si pe urmă mama te-a tarat în pat.
– Si?!!!
– Si a-nceput sa te dezbrace, dar, când sa-ti desfaca pantalonii, tu ai zis “Lasa-ma cucoana-n pace, ca-s om insurat.”
Doi bărbaţi la intrarea în berărie:
– Azi câte luăm, două sau trei?
– Două, măi, că ieri am luat trei şi ne-a mai rămas!
– Patruzeci de beri şi două pungi de seminţe, vă rugăm!
Doua babe se intalnesc pe ulita:
-Ai luat pensia ? intreaba una.
-Am luat o p***a ! raspunde cealalta.
-Si eu ca proasta am luat pensia…
Toate femeile asteapta printul pe cal alb. Dar cine ii asteapta pe grasanii care vin cu tramvaiul?
Nevasta ta mi-a zis un banc asa de comic ca mai aveam putin si cadeam din pat!
Cum omoară o blondă un peşte ?
R: Îl îneacă.