In sfarsit, nevasta-mea si-a cerut azi scuze pentru prima data in fata mea.
A spus ca ii pare rau ca s-a casatorit cu mine.
O blonda si o bruneta stau de vorba,blonda spune:
– Fata mie imi plac foarte mult aviatorii…
– Normal,zise bruneta, ei nu pot supravietui fara parasute…
– Draga mea, sotul tau spune tuturor ca duce o viata de caine…
– Exact asa: intra in casa cu picioarele murdare, se aseaza direct langa soba si asteapta sa i se dea mancare.
-Iubitule, imi dai cu putina crema solara pe spate?
-Desigur iubire, stai sa iau trafaletul, ca vreau sa termin pana diseara, cand incepe meciul la 21:45
Top 10 minciuni pe care le spun femeile
• Nu s-a intamplat nimic, sunt bine.
• Nu stiu unde e, nu m-am atins de asta.
• Nu a fost atat de scump.
• N-am baut chiar asa de mult.
• Ma doare capul.
• Era la reduceri.
• Sunt pe drum.
• Am lucrul asta de foarta multa vreme!
• Nu, nu l-am aruncat eu.
• De cand imi doream asta!
Misogin:
Dacă te uiţi la “Cenusareasa” de la coada la cap, este vorba despre o femeie care învaţă unde ii este locul!!
Aseara am trecut intamplator pe langa un cafe-bar si, spre stupoarea mea, o zaresc pe nevasta-mea flirtand cu un barbat la o masa.
Am inghitit in sec si am plecat abatut spre casa, gandindu-ma cum sa ma razbun cat mai crunt pe ea cand o sa ajunga acasa.
In sfarsit, cand a ajuns, am invitat-o diplomatic sa ia loc langa mine pe canapea.
– Dragule, s-a intamplat ceva? m-a intrebat ea agitata, privindu-ma suspicios.
– Nu, iubito…i-am raspuns, incercand din rasputeri sa ma stapanesc. Vreau doar sa-ti spun si eu o parere personala.
– Aha…Ia zi! continua ea, impacientata.
– Nu te supara, dar sa stii ca nu ai gusturi deloc la barbati!…(Nah, ca i-am trantit-o! imi zic in gand).
– Mda…raspunse ea evaziv, cu un calm care ma scotea din minti. Mi-am dat si eu seama…
– Nu zau?!…Dar de cand? am continuat eu, stupefiat.
– De cand m-am maritat cu tine…
Inseamna ca ai imbatranit atunci cand :
– tot ce mai functioneaza , doare
– ceea ce nu doare, nu functioneaza.
Doua blonde la facultate:
-Fata, tu in ce an esti ?
-In 2013. Dar tu ?
M-am dus la o intalnire noaptea trecută, şi accidental am strecurat o pastila de Rohypnol(*drogul violului) în băutura mea în loc sa-i pun ei. Mi-am dat seama imediat, si am schimbat repede bauturile.
-“Ai schimbat băuturile,nu? ” mi-a zis cand s-a intors de la toaleta
-Nu?” i-am spus, “de crezi asta?”
– “Pentru că ai tu avut o halba de Guinness şi eu am avut un pahar de vin alb.”
Jessica, Anabelle si Gherghina se intalnesc intr-o duminica, fiind membre ale Comitetului Femeilor Independente.
Jessica :
-Eu i-am spus sotului meu ca nu mai vreau sa fac nimic : nu mai matur, nu mai spal vasele, nu mai spal geamurile, nu mai spal copiii, NIMIC!
Prima zi nu am vazut nimic de la el, nicio miscare… A doua zi nu am vazut nimic… A treia zi, a maturat!
Ropote de aplauze si felicitari!
Anabelle :
-Si eu i-am spus sotului meu ca m-am saturat! Ca nu mai fac nimic : Nu mai fac paturile, nu mai fac mancare, nu mai fac NIMIC!
Prima zi nu am vazut nimic, a doua zi a facut paturile, a treia zi a maturat…
De asemenea aplauze si felicitari!
Gherghina :
-Da… Si eu i-am spus sotului meu ca nu mai vreau sa fac nimic : nu mai fac baie copiilor, nu ii mai duc la gradinita, nu mai spal hainele… Nimic!
Prima zi nu am vazut nimic, a doua zi nu am vazut nimic… Abia a treia zi mi s-a mai desumflat un pic ochiul drept…
– Soacra-mea locuia la o aruncatura de bat, dar s-a mutat.
– Cum asa?
– O nimeream prea des.
Se intalnesc doua prietene, femei maritate, dupa Anul Nou:
– De Anul Nou am fost pe la vecini cu Plugusorul, ne-am distrat de minune, zice una. Tu cu ce-ai fost?
– Cu buhaiul. Acasa.
Pe o plaja un tip se bronza . Soarele il arde inclusiv pe p**a.
Tipul ia un iaurt si incepe sa-si bage p**a in el. La un moment dat o batranica trece pe langa el. Tipul Spune:
-La ce te uiti batranico ? nu ai mai vazut chestii?
-Ba da doar ca nu stiam cum se incarca , numai cum se descarca!
Dupa finalizarea unei felatii el ramine foarte satisfacut;ea cu gura plina. El-inghite-o draga mea!Ea-mmm…..El-te rog iubire inghite-o!Ea-mmm….El-daca ma iubesti un pic atunci o inghiti!Ea-mmm….El-ce sa-ti cumpar de ziua ta?Urmeaza o inghitire rapida si“ O blana vreau“.