Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
cl
12 Jun. 2026
#52672

El in fata oglinzii. Ea:
– Cum se face ca mereu sunt gata inaintea ta? Hai odata!
El:
– Este nevoie de mult mai mult efort ca sa para ca nu-ti pasa cum arati.

jo
12 Jun. 2026
#65440

In sfarsit, nevasta-mea si-a cerut azi scuze pentru prima data in fata mea.

A spus ca ii pare rau ca s-a casatorit cu mine.

de
12 Jun. 2026
#44619

O blonda si o bruneta stau de vorba,blonda spune:
– Fata mie imi plac foarte mult aviatorii…
– Normal,zise bruneta, ei nu pot supravietui fara parasute…

eu
12 Jun. 2026
#64847

– Draga mea, sotul tau spune tuturor ca duce o viata de caine…
– Exact asa: intra in casa cu picioarele murdare, se aseaza direct langa soba si asteapta sa i se dea mancare.

cl
12 Jun. 2026
#58401

-Iubitule, imi dai cu putina crema solara pe spate?
-Desigur iubire, stai sa iau trafaletul, ca vreau sa termin pana diseara, cand incepe meciul la 21:45

pi
12 Jun. 2026
#21033

Top 10 minciuni pe care le spun femeile
• Nu s-a intamplat nimic, sunt bine.
• Nu stiu unde e, nu m-am atins de asta.
• Nu a fost atat de scump.
• N-am baut chiar asa de mult.
• Ma doare capul.
• Era la reduceri.
• Sunt pe drum.
• Am lucrul asta de foarta multa vreme!
• Nu, nu l-am aruncat eu.
• De cand imi doream asta!

Misogin:

Dacă te uiţi la “Cenusareasa” de la coada la cap, este vorba despre o femeie care învaţă unde ii este locul!!

jo
12 Jun. 2026
#71366

Aseara am trecut intamplator pe langa un cafe-bar si, spre stupoarea mea, o zaresc pe nevasta-mea flirtand cu un barbat la o masa.
Am inghitit in sec si am plecat abatut spre casa, gandindu-ma cum sa ma razbun cat mai crunt pe ea cand o sa ajunga acasa.
In sfarsit, cand a ajuns, am invitat-o diplomatic sa ia loc langa mine pe canapea.
– Dragule, s-a intamplat ceva? m-a intrebat ea agitata, privindu-ma suspicios.
– Nu, iubito…i-am raspuns, incercand din rasputeri sa ma stapanesc. Vreau doar sa-ti spun si eu o parere personala.
– Aha…Ia zi! continua ea, impacientata.
– Nu te supara, dar sa stii ca nu ai gusturi deloc la barbati!…(Nah, ca i-am trantit-o! imi zic in gand).
– Mda…raspunse ea evaziv, cu un calm care ma scotea din minti. Mi-am dat si eu seama…
– Nu zau?!…Dar de cand? am continuat eu, stupefiat.
– De cand m-am maritat cu tine…

ma
12 Jun. 2026
#31269

Inseamna ca ai imbatranit atunci cand :
– tot ce mai functioneaza , doare
– ceea ce nu doare, nu functioneaza.

Ba
12 Jun. 2026
#63162

Doua blonde la facultate:
-Fata, tu in ce an esti ?
-In 2013. Dar tu ?

M-am dus la o intalnire noaptea trecută, şi accidental am strecurat o pastila de Rohypnol(*drogul violului) în băutura mea în loc sa-i pun ei. Mi-am dat seama imediat, si am schimbat repede bauturile.

-“Ai schimbat băuturile,nu? ” mi-a zis cand s-a intors de la toaleta
-Nu?” i-am spus, “de crezi asta?”
– “Pentru că ai tu avut o halba de Guinness şi eu am avut un pahar de vin alb.”

Ce
12 Jun. 2026
#19956

Jessica, Anabelle si Gherghina se intalnesc intr-o duminica, fiind membre ale Comitetului Femeilor Independente.

Jessica :

-Eu i-am spus sotului meu ca nu mai vreau sa fac nimic : nu mai matur, nu mai spal vasele, nu mai spal geamurile, nu mai spal copiii, NIMIC!
Prima zi nu am vazut nimic de la el, nicio miscare… A doua zi nu am vazut nimic… A treia zi, a maturat!

Ropote de aplauze si felicitari!

Anabelle :

-Si eu i-am spus sotului meu ca m-am saturat! Ca nu mai fac nimic : Nu mai fac paturile, nu mai fac mancare, nu mai fac NIMIC!
Prima zi nu am vazut nimic, a doua zi a facut paturile, a treia zi a maturat…

De asemenea aplauze si felicitari!

Gherghina :

-Da… Si eu i-am spus sotului meu ca nu mai vreau sa fac nimic : nu mai fac baie copiilor, nu ii mai duc la gradinita, nu mai spal hainele… Nimic!
Prima zi nu am vazut nimic, a doua zi nu am vazut nimic… Abia a treia zi mi s-a mai desumflat un pic ochiul drept…

eu
12 Jun. 2026
#65540

– Soacra-mea locuia la o aruncatura de bat, dar s-a mutat.
– Cum asa?
– O nimeream prea des.

jo
12 Jun. 2026
#53345

Se intalnesc doua prietene, femei maritate, dupa Anul Nou:
– De Anul Nou am fost pe la vecini cu Plugusorul, ne-am distrat de minune, zice una. Tu cu ce-ai fost?
– Cu buhaiul. Acasa.

FE
12 Jun. 2026
#4435

Pe o plaja un tip se bronza . Soarele il arde inclusiv pe p**a.
Tipul ia un iaurt si incepe sa-si bage p**a in el. La un moment dat o batranica trece pe langa el. Tipul Spune:
-La ce te uiti batranico ? nu ai mai vazut chestii?
-Ba da doar ca nu stiam cum se incarca , numai cum se descarca!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.