Nevasta-mea are permis de treizeci de ani si n-a facut niciodata accident.
Intr-o buna zi s-ar putea s-o las sa conduca….
Bancuri Fine Pentru Tine
2 barbati, dintr-un sat, stau intr-o carciuma de povesti
– Ba, eu m-am culcat cu toate femeile din satul asta, mai putin cu mama si cu sora-mea
– Viorele, stii ce inseamna asta?
– Ce?
– Ca daca ne adunam, noi 2, ne-am culcat cu toate femeile din satu asta!
Trei femei gravide in luna a 9-a discutau la spital:
– Eu cred ca o sa fac un baietel…zise prima. Am stat deasupra.
– Iar eu o fetita…zise cea de-a doua. Am stat dedesubt.
– Si eu oare o sa fac o mica sirena? zise a treia, blonda.
– Cum asa?! raspunsera celelalte.
– Pai m-am culcat cu pestele…suspina blonda.
Doua blonde se certau:
– De ce vrei tu mereu sa-mi furi ultimul prieten? Du-te la aia pe care i-am avut daca tii neaparat, ca sunt destui! zise una.
– Mi-am dat seama ca cel care are scula cea mai mare e intotdeauna ultimul…raspunse cealalta.
De ce sufera 2 neuroni in capul unei blonde?
R: de inghesuiala.
De ce au nevoie bărbaţii de reluări la fazele sportive?
Pentru că după 30 de secunde ei uită tot ce s-a întâmplat.
O blonda este exact ca o minge de fotbal:pleaca de la unul si se duce la altul!!!
Am invatat-o pe nevasta-mea cea blonda sa ocoleasca intotdeauna obstacolele care ii ies in cale, atunci cand se afla la volanul autoturismului. Astazi, vazand ca intarzie atata, am sunat-o impacientat pe mobil:
– Ce faci draga mea, de ce nu ai ajuns inca acasa? S-a intamplat ceva, Doamne fereste, vreun accident?
– Nu dragule, stai linistit…raspunse ea. Insa nu m-ai invatat tu sa ocolesc orice imi iese in cale?
– Asa, si?…
– Acuma vreau sa trec de o cale ferata, insa nu mai reusesc naibii sa-i dau de capat!
Se intalnesc doi fosti colegi de scoala. Unul din ei spune:
– Multi din colegii nostri au divortat, dar tu esti casatorit de 15 ani si toti spun ca ai o casnicie fericita. Care e secretul?
– Intelegi, am hotarat impreuna cu sotia ca viata nu trebuie sa fie monotona, plicticoasa. De aceea mergem la restaurant. Incepem cu o cina romantica cu lumanari, apoi coboram in bar, dans…
– Mergeti des acolo?
– In restaurant? In fiecare saptamana. Sotia joi, eu sambata.
Tânăra soție o sună pe mama:
– Mamă, nenorocitul ăsta iar nu vrea să mănânce pastele pregătite de mine!!!…
– Draga mea, nu te enerva, ia-l cu binișorul, spune-i că ai depus efort când ai pus la fiert pastele…
– Cum adică? Ce vrei să spui? Trebuiau fierte înainte de a le pune în farfurie?!
– Glumele pe care le tot faci pe seama problemelor mele cu greutatea sunt de-a dreptul dezgustatoare! imi zise nevasta-mea azi dimineata.
– Stai linistita, draga…ii raspund. Nu-i neaparat nevoie sa le inghiti.
-Ce faci măi…de ce modifici nota din carnet?
-Păi doamna profesoară,nu dvs mi-ați zis adineaori să fac tot posibilul ca s-o corectez?
Ajunsă în Anglia, o moldoveancă , își găsește un englez bătrân și plin de bani cu care se mărită.
După nuntă se apucă și scrie o scrisoare celor de acasă prin care să le descrie cât de bine trăiește ea.„Dragii mei,
Trebuie să va spun cât di bini trăiesc eu aiși.
Bărbatul meu ari o grămadă di bani, și poate cumpăra o grămadă di lucruri.
Lunea mă plimbă cu mașina pisti tot, pi la spa și piscini pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Marța mă duși cu limuzina la cele mai mari magazine undi imi cumpără tot și-mi doresc pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Miercurea mergem la club să jucăm cricket cu cei mai bogați oameni din Anglia, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Joia ne plimbăm cu yachtul împreună cu prietenii noștri pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Vinerea mergem la cele mai frumoase petreceri organizate de prietenii bărbatului meu unde mâncăm mâncăruri alese și băuturi fini, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Sâmbăta mergem din nou la club dar di data asta la golf, unde bărbatul meu mă învață să joc și eu golf, bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Duminica facem grătari, soțul meu invită o gramadă di oameni bogati și bem și dansăm până seara târziu, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Cu drag, Alina.”
P.S. Mi-i dor di p**ă ca di mama.
Ma intreaba azi fiica-mea:
“- De ce atarna sapunul din baie de-o franghie?”
“- Pentru ca a vazut-o pe maica-ta goala!”, ii raspund.
Sursa: facebook.com/cezarpaul1
La două dimineaţa a venit şi mi-a ciocănit în uşă vecinul.
“Nu pot să dorm, vecine.” mi-a spus.
“Ei bine, asta e ziua ta norocoasă,” i-am spus
“eu tocmai dau o petrecere, haide, intră, eşti invitat!”