Nevastă-mea, privind la laptop-ul nostru: ”Hmmmm, ce chestie… Oare de ce literele ORPN sunt cele mai șterse pe tastatură?”
VIA (Bancuri & Umor Românesc) FB
La un magazin de arme,o doamnă cere un pistol.
-E pentru soțul meu,explică ea.
-Păi,doamnă,o armă e un lucru oarecum…personal.N-ar fi mai bine să-și aleagă soțul? Aaa,vreți să-i faceți o surpriză…
-Da.O surpriză.Habar n-are c-o să-l împușc.
La tribunal !
Avocatul catre barbat ..: De ce vreti sa divortati?
Barbatul :Pentru ca sunt insurat !
Doua blonde intra intr-un bar:
– Ia zi fata care`i baiatul cu care trebuie sa te intalnesti ?
– Cel de la a 3-a masa.
– Hmmmm…. dragut. Fa`i cu mana !!!
– Ce ai fata… asteapta si tu sa ajung acasa cu el ca sa fim mai intimi!!!
Draga mea, cand taci, esti frumoasa si desteapta. Iar cand vorbesti, doar frumoasa!
Noua mea prietena mi-a zis:
-“Dupa un orgasm, îmi place să-mi sărut partenerul, sa-l mangai si apoi sa adormim îmbratisati. Tu ce faci dupa orgasm?” ma intreaba.
-“Eu, de obicei sterg browsing history si arunc servetelele”
– Iubire, ia ghici ce parfum ti-am luat!
– Nu stiu, da-mi niste indicii.
– Este foarte, foarte scump iar numele sau contine cifra 5.
– Vai! Channel No. 5, iubitule?
– Pompa 5.
O blonda plina de sange pe fatza statea cu un bumerang in mana.O alta o vede si o intreaba: -Ce faci tu,ce tii in mana?…-Nu stiu….Arunca-l,da-l incolo!…-Arunca-l tu daca ai tupeu!…
Directorul unui internat ii previne pe baieti : – Daca da dracu’ si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro ! Din spate, o voce timida : – Dom’ director, da’ un abonament cat costa ?
Sotul vine acasa si-i spune sotiei: “Cu ochelarii astia noi arati ca dracu’ ”
” Ti-e rau, n-am ochelari noi…” .
“Nu tu, eu!!”
– Cred ca ar fi timpul sa incepi sa ma tratezi si tu mai bine, exista o multime de barbati care deja ma trateaza ca pe o printesa…imi zice nevasta-mea.
– ‘Ai lasa-ma, ii zic, si care-s nebunii astia?!
– Daca vrei sa stii, de fiecare data cand intru intr-un bar sau restaurant, exista cel putin un tip acolo care ma observa si ma intreaba serviabil ce as dori sa beau…se tipa ea la mine.
– Aia se numesc barmani, proasto!…i-am raspuns.
Un barbat are voie sa planga in urmatoarele situatii:
1. atunci cand un caine moare eroic pentru a-si salva stapanul
2. atunci cand Angelina Jolie incepe sa-si descheie bluza
3. dupa ce a busit masina sefului sau
4. atunci cand ea, o apuca cu dintii.
Doua blonde:
– Auzi tu, oare unde se tine Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia? intreaba una.
– Nu stiu tu, insa iti spun eu sigur ca nu-i la noi in tara…raspunse cealalta.
La un bar, discuta doua blonde trecute de prima tinerete:
– Ii vezi pe cei doi barbati de acolo? Ei bine, cel din dreapta este sotul meu, cel din stanga este amantul meu.
– Ce ciudat… La mine este exact invers!
- Ce rochie frumoasa!
– Soţul mi-a daruit-o la aniversarea a 30 de ani.
– Uauuuu, ataţia ani şi încă este la modă!