Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți

Nevastă-mea, privind la laptop-ul nostru: ”Hmmmm, ce chestie… Oare de ce literele ORPN sunt cele mai șterse pe tastatură?”

VIA (Bancuri & Umor Românesc) FB

Ju
27 May. 2026
#32764

La un magazin de arme,o doamnă cere un pistol.
-E pentru soțul meu,explică ea.
-Păi,doamnă,o armă e un lucru oarecum…personal.N-ar fi mai bine să-și aleagă soțul? Aaa,vreți să-i faceți o surpriză…
-Da.O surpriză.Habar n-are c-o să-l împușc.

ka
27 May. 2026
#38538

La tribunal !
Avocatul catre barbat ..: De ce vreti sa divortati?
Barbatul :Pentru ca sunt insurat !

el
27 May. 2026
#52507

Doua blonde intra intr-un bar:
– Ia zi fata care`i baiatul cu care trebuie sa te intalnesti ?
– Cel de la a 3-a masa.
– Hmmmm…. dragut. Fa`i cu mana !!!
– Ce ai fata… asteapta si tu sa ajung acasa cu el ca sa fim mai intimi!!!

ma
27 May. 2026
#50431

Draga mea, cand taci, esti frumoasa si desteapta. Iar cand vorbesti, doar frumoasa!

Noua mea prietena mi-a zis:

-“Dupa un orgasm, îmi place să-mi sărut partenerul, sa-l mangai si apoi sa adormim îmbratisati. Tu ce faci dupa orgasm?” ma intreaba.

-“Eu, de obicei sterg browsing history si arunc servetelele”

mo
27 May. 2026
#48850

– Iubire, ia ghici ce parfum ti-am luat!
– Nu stiu, da-mi niste indicii.
– Este foarte, foarte scump iar numele sau contine cifra 5.
– Vai! Channel No. 5, iubitule?
– Pompa 5.

jo
27 May. 2026
#36188

O blonda plina de sange pe fatza statea cu un bumerang in mana.O alta o vede si o intreaba: -Ce faci tu,ce tii in mana?…-Nu stiu….Arunca-l,da-l incolo!…-Arunca-l tu daca ai tupeu!…

3m
27 May. 2026
#38433

Directorul unui internat ii previne pe baieti : – Daca da dracu’ si-l prind pe unul din voi in dormitorul fetelor, il amendez cu 10 Euro; a doua oara il ard cu 20 de Euro si a treia oara cu 40 Euro ! Din spate, o voce timida : – Dom’ director, da’ un abonament cat costa ?

Sotul vine acasa si-i spune sotiei: “Cu ochelarii astia noi arati ca dracu’ ”
” Ti-e rau, n-am ochelari noi…” .
“Nu tu, eu!!”

jo
27 May. 2026
#42807

– Cred ca ar fi timpul sa incepi sa ma tratezi si tu mai bine, exista o multime de barbati care deja ma trateaza ca pe o printesa…imi zice nevasta-mea.
– ‘Ai lasa-ma, ii zic, si care-s nebunii astia?!
– Daca vrei sa stii, de fiecare data cand intru intr-un bar sau restaurant, exista cel putin un tip acolo care ma observa si ma intreaba serviabil ce as dori sa beau…se tipa ea la mine.
– Aia se numesc barmani, proasto!…i-am raspuns.

cl
27 May. 2026
#50898

Un barbat are voie sa planga in urmatoarele situatii:
1. atunci cand un caine moare eroic pentru a-si salva stapanul
2. atunci cand Angelina Jolie incepe sa-si descheie bluza
3. dupa ce a busit masina sefului sau
4. atunci cand ea, o apuca cu dintii.

jo
27 May. 2026
#67665

Doua blonde:
– Auzi tu, oare unde se tine Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia? intreaba una.
– Nu stiu tu, insa iti spun eu sigur ca nu-i la noi in tara…raspunse cealalta.

Au
27 May. 2026
#25477

La un bar, discuta doua blonde trecute de prima tinerete:
– Ii vezi pe cei doi barbati de acolo? Ei bine, cel din dreapta este sotul meu, cel din stanga este amantul meu.
– Ce ciudat… La mine este exact invers!

ma
27 May. 2026
#30487

‎- Ce rochie frumoasa!
– Soţul mi-a daruit-o la aniversarea a 30 de ani.
– Uauuuu, ataţia ani şi încă este la modă!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.