Ajunsă în Anglia, o moldoveancă , își găsește un englez bătrân și plin de bani cu care se mărită.
După nuntă se apucă și scrie o scrisoare celor de acasă prin care să le descrie cât de bine trăiește ea.„Dragii mei,
Trebuie să va spun cât di bini trăiesc eu aiși.
Bărbatul meu ari o grămadă di bani, și poate cumpăra o grămadă di lucruri.
Lunea mă plimbă cu mașina pisti tot, pi la spa și piscini pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Marța mă duși cu limuzina la cele mai mari magazine undi imi cumpără tot și-mi doresc pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Miercurea mergem la club să jucăm cricket cu cei mai bogați oameni din Anglia, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Joia ne plimbăm cu yachtul împreună cu prietenii noștri pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Vinerea mergem la cele mai frumoase petreceri organizate de prietenii bărbatului meu unde mâncăm mâncăruri alese și băuturi fini, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Sâmbăta mergem din nou la club dar di data asta la golf, unde bărbatul meu mă învață să joc și eu golf, bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Duminica facem grătari, soțul meu invită o gramadă di oameni bogati și bem și dansăm până seara târziu, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Cu drag, Alina.”
P.S. Mi-i dor di p**ă ca di mama.
Ma intreaba azi fiica-mea:
“- De ce atarna sapunul din baie de-o franghie?”
“- Pentru ca a vazut-o pe maica-ta goala!”, ii raspund.
Sursa: facebook.com/cezarpaul1
La două dimineaţa a venit şi mi-a ciocănit în uşă vecinul.
“Nu pot să dorm, vecine.” mi-a spus.
“Ei bine, asta e ziua ta norocoasă,” i-am spus
“eu tocmai dau o petrecere, haide, intră, eşti invitat!”
Ea: “Pe o scară de 1 la 100, cat de imatur esti?”
El: “69”
Nevasta-mea imi spune tot timpul ca sunt un “nimeni”.
Probabil ca de aia trancaneste singura toata ziua prin casa…
Ion si Gheorghe se intalnesc la colt de strada:
-Unde mergi ma?
-Nu stiu.
-Da ‘tu unde mergi?
-Nu stiu.
-Apoi hai paci ca-i mai aproape!
– Esti blonda?
– Da!
– Bine.
Un locatar urla la administrator:
– Veniti repede, se arunca soacra-mea pe geam!
– Si de ce aveti nevoie de mine?
– Nu poate sa deschida geamul.
Când am venit azi dimineață de la pub, nevastă-mea mă aștepta cu tigaia la ușă. Atunci m-am panicat. I-am închis repede ușa-n nas, am luat-o la fugă, am sărit gardul și am scăpat.
Ultima dată când a gătit, m-a durut burta trei zile…
via Bancuri Fine Pentru Tine
Dubla amenintare – atunci cand o
blonda invata alta blonda sa conduca
masina!
Stiti de ce imi plac blondele ?
Pentru ca prefer sa gasesc un fir de par lung , subtire si blond decat unu`scurt gros si negru .
Doi albi si un negru erau la un bar. La un moment dat unul dintre albi ii spune celuilalt alb, asigurandu-se mai intai ca este auzit si de negru:
– Mai, stii de ce is negrii albi in palme si in talpi?
– Nu… de ce?
– Ca la vopsire au stat in picioare si cu palmele pe perete
Moment in care incep amandoi sa rada si se uita la negru. Atunci, negrul se intoarce spre ei si ii intreaba:
– Baieti, dar voi stiti de ce albii sunt negri in c*r?
Albii, curiosi: – De ce?
– Pentu ca atunci cand v-am f*t*t in c*r eram proaspat vopsit
-Draga, imi permiti sa merg la pescuit?
-Sigur ca da, iubitule, doar nu te tin de coarne!
I: Cum stii ca te-ai indragostit de o prostituata?
R: Incepi sa ai mancarimi de inima
Dorinta
Student la şcoala vieţii,
Până astăzi absolvent,
Ajuns la anii bătrâneţii,
Vreau să rămân repetent.