Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
pr
27 May. 2026
#71026

Ajunsă în Anglia, o moldoveancă , își găsește un englez bătrân și plin de bani cu care se mărită.
După nuntă se apucă și scrie o scrisoare celor de acasă prin care să le descrie cât de bine trăiește ea.„Dragii mei,
Trebuie să va spun cât di bini trăiesc eu aiși.
Bărbatul meu ari o grămadă di bani, și poate cumpăra o grămadă di lucruri.
Lunea mă plimbă cu mașina pisti tot, pi la spa și piscini pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Marța mă duși cu limuzina la cele mai mari magazine undi imi cumpără tot și-mi doresc pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Miercurea mergem la club să jucăm cricket cu cei mai bogați oameni din Anglia, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Joia ne plimbăm cu yachtul împreună cu prietenii noștri pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Vinerea mergem la cele mai frumoase petreceri organizate de prietenii bărbatului meu unde mâncăm mâncăruri alese și băuturi fini, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Sâmbăta mergem din nou la club dar di data asta la golf, unde bărbatul meu mă învață să joc și eu golf, bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Duminica facem grătari, soțul meu invită o gramadă di oameni bogati și bem și dansăm până seara târziu, pentru că bărbatul meu ari o grămadă di bani și are grijă di mini, să imi petrec timpul foarte frumos.
Cu drag, Alina.”

P.S. Mi-i dor di p**ă ca di mama.

fa
27 May. 2026
#73064

Ma intreaba azi fiica-mea:
“- De ce atarna sapunul din baie de-o franghie?”
“- Pentru ca a vazut-o pe maica-ta goala!”, ii raspund.
Sursa: facebook.com/cezarpaul1

mo
27 May. 2026
#52542

La două dimineaţa a venit şi mi-a ciocănit în uşă vecinul.
“Nu pot să dorm, vecine.” mi-a spus.
“Ei bine, asta e ziua ta norocoasă,” i-am spus
“eu tocmai dau o petrecere, haide, intră, eşti invitat!”

Ea: “Pe o scară de 1 la 100, cat de imatur esti?”
El: “69”

jo
27 May. 2026
#62897

Nevasta-mea imi spune tot timpul ca sunt un “nimeni”.
Probabil ca de aia trancaneste singura toata ziua prin casa…

ha
27 May. 2026
#30750

Ion si Gheorghe se intalnesc la colt de strada:
-Unde mergi ma?
-Nu stiu.
-Da ‘tu unde mergi?
-Nu stiu.
-Apoi hai paci ca-i mai aproape!

d3
27 May. 2026
#17237

– Esti blonda?
– Da!
– Bine.

Ge
27 May. 2026
#69759

Un locatar urla la administrator:
– Veniti repede, se arunca soacra-mea pe geam!
– Si de ce aveti nevoie de mine?
– Nu poate sa deschida geamul.

mo
26 Oct. 2025
#53878

Când am venit azi dimineață de la pub, nevastă-mea mă aștepta cu tigaia la ușă. Atunci m-am panicat. I-am închis repede ușa-n nas, am luat-o la fugă, am sărit gardul și am scăpat.

Ultima dată când a gătit, m-a durut burta trei zile…
via Bancuri Fine Pentru Tine

ka
26 Oct. 2025
#40384

Dubla amenintare – atunci cand o
blonda invata alta blonda sa conduca
masina!

pr
26 Oct. 2025
#52632

Stiti de ce imi plac blondele ?
Pentru ca prefer sa gasesc un fir de par lung , subtire si blond decat unu`scurt gros si negru .

ma
25 Jun. 2016
#17642

Doi albi si un negru erau la un bar. La un moment dat unul dintre albi ii spune celuilalt alb, asigurandu-se mai intai ca este auzit si de negru:
– Mai, stii de ce is negrii albi in palme si in talpi?
– Nu… de ce?
– Ca la vopsire au stat in picioare si cu palmele pe perete
Moment in care incep amandoi sa rada si se uita la negru. Atunci, negrul se intoarce spre ei si ii intreaba:
– Baieti, dar voi stiti de ce albii sunt negri in c*r?
Albii, curiosi: – De ce?
– Pentu ca atunci cand v-am f*t*t in c*r eram proaspat vopsit

La
24 Jun. 2016
#66991

-Draga, imi permiti sa merg la pescuit?
-Sigur ca da, iubitule, doar nu te tin de coarne!

me
24 Jun. 2016
#69168

I: Cum stii ca te-ai indragostit de o prostituata?
R: Incepi sa ai mancarimi de inima

cl
23 Jun. 2016
#32459

Dorinta
Student la şcoala vieţii,
Până astăzi absolvent,
Ajuns la anii bătrâneţii,
Vreau să rămân repetent.

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.