Sună telefonul.
-Alo,săr’mîna mămică….da,a ajuns,e-n living…da,e supărată…nu,nu ştiu de ce…fumează,şi-a pus un pic de vodcă…nuu,cum să uit,mai ferm cu ea,..aşa e,m-ai avertizat,ba mai mult…da….cum spuneam,m-ai avertizat că e o creatură ticăloasă şi că-mi va face viaţa un iad…ăă…să ţi-o dau la telefon?…bine,dacă vrei..
-Jeniii…mama ta vrea să-ţi vorbească.
Una, roasa de dragoste, compune noaptea un SMS iubitului:
“Iubitule.Ce faci ? Daca dormi, trimite-mi visurile tale. Daca razi, trimite-mi zambetul tau. Daca plangi, trimite-mi lacrimile tale, ….!”
Raspunsul nu intarzie:
“Iubita mea. Sunt la WC momentan…”
Cand fiul meu mi-a zis astazi “tata” pentru prima oara, trebuie sa va spun ca am foarte incantat…
De obicei, el imi spunea “bai coa*e”.
Ce a spus Dumnezeu după ce a creat bărbatul?
-Ce naiba, pot să fac şi mai bine!!!
I: de ce sunt bancurile despre blonde atat de stupide?
R: ca brunetele sa le inteleaga!!!
O femeie isi insela sotul ca majoritatea femeilor.Barbatul era la serviciu, copilul la scoala in cls I, n-avea niciun stres.La un momentdat se deschide usa apartamentului si intra copilul femeii.Cand il vede pe tip il intreaba:
– Tu esti babysitter-ul?
La care tipul raspunde:
– Nu pustiule, eu sunt motherfucker-ul !
Un tip trece pe langa berarie. Vocea interioară il întreaba:
– Intri?
Tipul, strangand din dinţi, merge mai departe. Vocea interioară:
– Fă ce vrei. Eu intru!
Un articol scris la un test preliminar pentru pastila Viagra:
“Primul participant: prima femeie, a doua femeie, a treia femeie, gata… al doilea participant: prima femeie,
a doua femeie, a treia femeie, a patra femeie, gata… al treilea participant: prima femeie, a doua femeie, a
treia femeie, a patra femeie, a cincea femeie, a şasea femeie, a şaptea femeie, ce s-a întîmplat – nu mai avem personal – ajutoooor, primul reporter, al doilea reporter, aaaahhhhh…”
Urmatoarea mare inventie a barbatului, dupa roata si foc, va fi femeia fara dureri de cap.
Daca barbatul gaseste in casa o carpa inutila, el o va arunca. Daca femeia gaseste in casa o carpa inutila, ea o va taia in 10 carpe inutile.
Doua tipe:
– Poţi să-ţi închipui, aseară mă-ntorceam acasă, când m-a atacat un maniac.
– Vai, ce oroare !
– Exact … exact aşa mi-a zis şi el!
Un cuplu fara copii apeleaza la tratamentul cu hormoni de maimuta. Dupa 9 luni de asteptare el, emotionat si arzand de nerabdare, se plimba agitat pe culoar in fata usii salii de nasteri. In sfarsit din sala iese medicul stergandu-si transpiratia de pe frunte.
– Ce este, domnule doctor? Baiat sau fata? intreaba proaspatul tata.
– Nu stiu! Asteptam si noi sa se dea jos de pe candelabru!
Sotul si sotia citesc fiecare un ziar. Deodata sotia
exclama:
_Auzi acolo, unul isi ofera la schimb sotia pentru un
abonament la meci pe tot sezonul!
– Hmmm… zice sotul fara sa-si ridice privirea.
– M-ai schimba pentru un abonament pe tot sezonul?
– Bineinteles ca nu!
– Dragut din partea ta! De ce?
– Pentru ca sezonul e pe terminate!
Bunicul cu nepotii pe genunchi le povesteste acestora din tineretile lui:
– Ei dragii mei vedeti voi pusca aia? Am fost odata cu ea la vanatoare. La un moment dat vad un mistret maare. Trag si il dobor. Fiind mare, nu aveam cum sa il car. Am luat cutitul, i-am taiat o pulpa, am pus-o pe umar si am mers mai departe. Deodata imi apare in fata alt mistret, mai mare. Nu am putut sa ma abtin. Trag, il dobor si pe asta. Iau cutitul si tai o pulpa, ca era prea mare, si o pun pe celalt umar…
Intervine bunica:
– Bunicule, ti-ai luat pastilele?
Ia bunicu’ pastilele si se intoarce la nepotei:
– Asa dragii mei, unde am ramas?
– Ai pus o pulpa pe un umar, una pe celalalt…
– Aaaa, asa, o pulpa pe un umar, o pulpa pe celalalt… am apucat-o de cur si i-am dat la buci pana dimineatza!
Femeia este minunată pentru că știe te facă să ai nevoie de ea. De exemplu, prima oară când a venit iubita mea la mine acasă, urma să ne uităm la un film. Înainte de a face asta, mi-a zis să merg eu până la market să cumpăr niște popcorn, sucuri și chestii din genul ăsta și, între timp, ea va face ceva de mâncare.
M-am întors după vreo 45 de minute și când am intrat pe ușă, camera parcă arăta altfel. Făcuse curățenie.
”Bine, bă, dar curățenie tu nu îți faci?” veți întreba. Îmi fac, dar nu cu mână și ochi de femeie. Ea simte praful și cojile de semințe de după pat.
Problema este că tu, ca bărbat, nu știi că nu e curățenie pentru că nu știi cum ar trebui să arate rezultatul final. Când dai tu cu mătura mizeria sub covor, speli două vase și dai cu mopul în două camere din trei mișcări, ți se pare că totul strălucește ca în reclama de la Mr. Proper și în capul tău cântă melodia ”We are the champions”. Ea îți dezvăluie cum ar trebui să arate, de fapt, camera aia și îți place. Și e normal să îți placă pentru că e mai confortabil să stai în rai decât într-un sac de aspirator.
Apoi ea pleacă. Și rămâi tu în camera ta curată pe care nu știi să o păstrezi în aceeași manieră. Faci mizerie, iar după aia faci tu curățenie. Problema este că acum știi cum trebuie să arate rezultatul final și oricât de mult te-ai chinui, nu va ieși la fel.
Și după ce ți-a resetat amintirile, ți-a arătat calea cea justă și te-a făcut să guști ambrozie, stă liniștită și așteaptă să o suni și să îi spui să vină.
Și vine. Și nu mai pleacă.
via Andrei Ciobanu fb