– Draga mea, esti frumoasa, desteapta, ai un corp superb, ca sa nu mai zic ca ai un suflet de aur. Te iubesc nespus!…i-am zis neveste-mii intr-o seara.
– Vezi, de asta nu ma deranjeaza pe mine cand intreci masura cu paharelul. Scornesti niste bancuri foarte bune…imi raspunse ea, oftand.
Seara târziu, un cuplu in pat.
– Ştii care e diferenţa între ‘tare’ şi ‘întuneric’? întreabă ea.
– Nu…
– Întuneric e toată noaptea.
Un domn trecut de prima tinerete, dar cu portofelul gras, agata la bar o tanara frumoasa. Dupa putin timp ajung in apartamentul domnisoarei. Pana ce tanara se “pregateste”, domnul vrea sa puna un CD pentru atmosfera. Pe raft: Brahms, Verdi, Ceaikowski etc.
– Vai, draga, asemenea muzica asculti tu?!
– Ah, da, am uitat sa va spun ca eu am absolvit Conservatorul. Domnul se lasa pagubas cu muzica, dar vede cartile din biblioteca. Pe raft: Eliade, Goethe, Puskin etc.
– Vai, draga, asemenea carti citesti tu?!
– Ah, da, am omis sa va spun ca am terminat si filologia.
– Pai, bine, fato, da’ prostituata cum ai ajuns?!
– Ah, printr-un mare noroc!…
O legendă spune că există femei care, atunci când deschid dulapul, NU știu ce vor îmbraca.
– Draga mea, zise tatal catre fiica sa blonda, cand o sa te casatoresti cu prietenul tau Petrica (si, bineinteles, n-o sa mai fii virgina…adauga el in soapta, facandu-i din ochi neveste-sii), as fi tare fericit daca o sa ne daruiesti si noua un nepotel…
– Dar, tata, eu am rupt-o cu Petrica de mult…ingana fiica-sa sfioasa, aplecand privirea in pamant.
– Cum?! rabufni tatal, furios. Deja v-ati despartit?! Cum a fost posibil asa ceva?
– Stai draga, nu te enerva!…interveni nevasta-sa, incercand sa salveze situatia. N-ai inteles, fata a vrut sa spuna ca o sa avem deja un nepotel cat de curand!…Ca doar nu i-a rupt-o degeaba, nu?
Apoi, catre fiica-sa: -Du-te repede si ada sticla aia de Giusto, ca lesina tac-tu!…
O doamnă albă aduce pe lume un copil cam negricios. Observând nedumerirea soţului îi explică:
-Vezi la ce poate duce mania ta de a stinge lumina!
Doi mosnegi se intalnesc:
-Ce mai faci, Vasile?
-Uite am fost la femei.
-Si cum a fost?
-Mai curat decat la barbati.
Nevasta-mea a venit cu masina de la service si mi-a zis:
,, Cand m-am dus acolo mi-a fost frica sa nu ma jecmaneasca, dar pana la urma totul a fost ok. Mecanicii au fost de treaba, mi-au schimbat doar lichidul de semnalizare”
O blondă este în curte când gunoierul vine şi întreabă ” Ceva gunoi azi ? ”
Blonda răspunde ” Azi o să luăm trei saci. ”
O blondă spune copiilor ei:
-Mi-am luat de la gură ca să vă am pe voi!
Cum îşi rupe o blondă piciorul maturând frunzele?
Cade din copac…
Care este diferenţa dintre o blondă deşteaptă şi un OZN ?
OZN-uri s-au mai văzut…
Care este dilema unei blonde când este însărcinată?
O fi al meu,n-o fi al meu…
Fetita vine la tatal ei si intreaba:
-Tata, eu cu prietenul meu, putem folosi masina?
– Da, dar nu are benzina!
– Nu-i nimic, si asa nu iesim din garaj…
La caminele de batrani, s-a introdus cate o doza de jumatate de viagra, pentru toti barbatii: dimineata, ca sa nu faca pe jos, iar seara, ca sa nu se rostogoleasca din pat.
– Eu şi soţia mea suntem împotriva folosirii bătăii pentru educarea copilului.
– Şi noi la fel. Pe-al nostru nu-l batem decât atunci când suntem în legitimă apărare!!!
-Unde se află ficatul la femei?
-?!
-Cum intri, pe dreapta.
-Sotia ta vorbeste atat de mult de parca ar avea doua limbi…
-Nu, are una dar e bifurcata!
Femeile sînt geniale,ele fiind capabile să găsească una sau mai multe probleme pentru fiecare soluţie-n parte.