O blonda in troleibuz. La un moment dat ii suna telefonul mobil. Ea incepe sa-l caute: in buzunar, in geanta – nu-l gaseste. In cele din urma spune:
– Fuck! Sigur l-am uitat la serviciu!
– Am auzit ca i-ai luat soacrei tale un jaguar.
– Da!
– Pai credeam ca nu o placi?
– Lasa-ma ma ca stiu ce fac, deja a muscat-o de 2 ori 😀
O blonda se gandea ea ca daca se va vopsi bruneta va fii mai inteligenta… S-a vopsit blonda si a decis sa plece in lume sa vada daca a devenit mai desteapta… In timp ce se plimba cu masina vede un cioban cu niste oi… Se opreste langa cioban si-i spune:
– Nene daca iti spun din prima cate oi ai aici imi dai una?
– Da fata mea, ia spune!
– 384
– Doamne, dar ce inteligenta esti dumneata, ia o oaie!
Blonda suie oaia in masina si cand se plece ciobanul ii spune:
– Doamna daca iti spun ce culoare are parul tau natural imi dai oaia inapoi?
– Ia spune nene !
– Esti blonda !!
– Cum v-ati dat seama ?
– Pai mi-ati luat cainele !!
I: care e motivul ca o bruneta tine atat de mult la silueta ei?
R : nimeni altcineva nu ar face-o.
O batranica mergea linistita pe strada. Deodata, un tanar se arunca de la etajul 10 si cade chiar in fata ei. Se ridica el si se scutura. Batranica socata il intraba:
-Tinere, cum de ai supreavietuit?
La care tanarul raspunde:
– Doamna, eu sunt parasutist si am experienta.
-Pai si parasuta unde este?
-Este sus, o bate barbatu-sau.
Toţi iubiţii părăsiţi ar trebui să primească o a doua şansă, dar cu altcineva.
D-le doctor, de cand m-am casatorit se intampla ceva straniu cu ochii mei: nu mai vad banii!
-Nevasta ma insala! Mi-a zis ca aseara a ramas la Ileana.
-Si?
-La Ileana am fost eu.
“Nu mai pot, m-am saturat, gata! Te parasesc!” imi zise nevasta-mea.
In sfarsit…am vazut-o si eu odata pe ea satula!
Experții spun că zâmbetul Mona Lisei este cel mai frumos din lume.
E clar că nu l-au văzut pe al meu când a murit soacră-mea.
Pe timpul razboiului cu nemti , un roman se ascunde intr-o fantana si se duce un neamt langa fantana:
-Ia sa vad eu daca e vre-un roman in fantana. Striga:
E cineva aici ?
romanul:E cineva aici ?
neamtul:Mai bine ma duc in padure !
romanul:Mai bine ma duc in padure!
neamtul:Sau mai bine arunc o grenada !
romanul:Mai bine te duci in padure !
– Stii cum se simte cel mai bine gustul unei lamai? Daca da, te calific in etapa urmatoare…zise examinatorul de la MasterChef unei concurente blonde, muscand dintr-o lamaie.
– Sa nu-mi spuneti acuma ca trebuie sa va sug p**a pana-mi vine acru?! raspunse blonda.
Cearta intre un cuplu:
Ea : Auzi iubitule una ca mine nu mai gasesti.
El :Auzi fa una ca tine nu mai caut.
Un barbat observa intr-o zi ca unul dintre colegii sai de birou poarta un cercel intr-o ureche.Mare ii fu mirarea stiind ca tipul era destul de conservator si vru neaparat sa afle cum de si-a schimbat asa brusc gustul in materie de moda.
-Nu face atata caz,e doar un cercel.
-Totusi,spuse celalalt in culmea mirarii,de cat timp porti cercelul asta?
-Eei….de cand l-a gasit nevasta-mea in patul nostru!
Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului.Sf Petru ii intreaba:
De cate ori v-ati inselat nevestele?
-Niciodata in 30 de ani de casnicie,zice primul.
-Ok,poftim un Mercedes sa te plimbi cu el prin Rai.Dar tu?
-Eu o singura data in 43 de ani de casnicie,zice al doilea.
-Poftim.Tu ai un Opel.Iar tu?
-Eu de vreo 10 ori in 20 de ani de casnicie.
-Aoleu,ce rau ai fost.Dar pentru ca ai fost sincer poftim un Logan.
Dupa 2 saptamani,se intalnesc cei trei intr-o intersectie.
Cel care a primit Mercedesul plangea
-Da de ce plangi, mai? Ai primit cea mai buna masina!
-Da,adevarat,dar saptamana trecuta a murit sotia mea. Si am vazut-o azi prin Rai…pe role.