Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
st
30 May. 2026
#41262

Cearta intre un cuplu:
Ea : Auzi iubitule una ca mine nu mai gasesti.
El :Auzi fa una ca tine nu mai caut.

fe
30 May. 2026
#18289

Un barbat observa intr-o zi ca unul dintre colegii sai de birou poarta un cercel intr-o ureche.Mare ii fu mirarea stiind ca tipul era destul de conservator si vru neaparat sa afle cum de si-a schimbat asa brusc gustul in materie de moda.
-Nu face atata caz,e doar un cercel.
-Totusi,spuse celalalt in culmea mirarii,de cat timp porti cercelul asta?
-Eei….de cand l-a gasit nevasta-mea in patul nostru!

de
30 May. 2026
#23730

Trei tipi mor si ajung la poarta Raiului.Sf Petru ii intreaba:
De cate ori v-ati inselat nevestele?
-Niciodata in 30 de ani de casnicie,zice primul.
-Ok,poftim un Mercedes sa te plimbi cu el prin Rai.Dar tu?
-Eu o singura data in 43 de ani de casnicie,zice al doilea.
-Poftim.Tu ai un Opel.Iar tu?
-Eu de vreo 10 ori in 20 de ani de casnicie.
-Aoleu,ce rau ai fost.Dar pentru ca ai fost sincer poftim un Logan.
Dupa 2 saptamani,se intalnesc cei trei intr-o intersectie.
Cel care a primit Mercedesul plangea
-Da de ce plangi, mai? Ai primit cea mai buna masina!
-Da,adevarat,dar saptamana trecuta a murit sotia mea. Si am vazut-o azi prin Rai…pe role.

ma
30 May. 2026
#48442

-De ce ai ajuns in puscarie?
-Pentru o distractie. Era o procesiune si toti aruncau flori de la balcoane.Pe nevasta-mea o chema Margareta.

vl
30 May. 2026
#69274

Iubita mea poarta ochelari. Ieri, am făcut o glumă la adresa celor cu patru ochi și s-a supărat. Nici până azi nu i-a trecut.
Peste unele chestii, foarte greu trece cu vederea.

pa
30 May. 2026
#19142

– Ce faci ba Ioane?
– Am fost la inmormantare la soacra-mea.
– Si de ce esti zgariat pe fata?
– Pai a incercat sa se opuna.

fe
30 May. 2026
#21932

Un cuplu casatorit urma sa dea un dineu la care erau invitate majoritatea persoanelor importante din Roma.Sotia era foarte incantata si isi dorea ca totul sa fie perfect insa in ultimul moment si-a dat seama ca a uitat sa cumpere melci .Ca urmare si-a rugat sotul sa ia o galeata si sa se duca pe plaja sa culeaga melci.Desi nu avea nici un chef, acesta a insfacat galeata si s-a indreptat spre plaja.In timp ce culegea melci a vazut o femeie foarte frumoasa ce se plimba de-a lungul tarmului.”N-ar fi grozav daca s-ar opri din plimbare si ar veni sa vorbeasca cu mine” isi spuse el.Deodata ,ridica privirea iar femeia era langa el. Au inceput sa vorbeasca si din vorba in vorba frumoasa femeie l-a invitat in apartamentul ei de pe plaja.Desigur ca atmosfera a devenit foarte incisa iar…dupa ,epuizat barbatul a adormit.S-a trezit la ora 7 a doua zi dimineata”Cina sotiei mele!”A insfacat galeata cu melci ,alergand tot drumul spre casa.Ajuns acolo din cauza grabei a scapat galeata cu melci pe scari iar acestia s-au imprastiat peste tot.Usa se deschise si o sotie foarte furioasa aparu in cadrul ei.Barbatul se uita la sotie,la melcii imprastiati de sus pana jos pe scari,iar la sotie,iar la melci si spuse”Hai baieti,aproape am ajuns!”

go
29 May. 2026
#10051

Dupa 50 de ani de casnicie, el moare. La scurt timp moare si ea si ajunge in rai, unde-l vede pe el.
– Dragule, ce bine-mi pare sa te regasesc!
– Lasa-ma-n pace! Contractul a fost foarte clar: “Pana ce moartea ne va desparti”

st
29 May. 2026
#12298

-Ce este pentru o blonda o hartie rupta in 2?
-Un puzzle

ma
29 May. 2026
#44617

Anul unei blonde:

-Ianuarie: Am dus fularul inapoi la magazin. Era prea strans!

-Februarie: Am fost concediata de la farmacie pentru ca nu am scris pe etichete continutul sticlelor. Sunt niste tampiti. Le-am explicat degeaba ca sticlutele alea nu intra in imprimanta.

-Martie: Sunt foarte incantata. Am terminat un puzzle in 3 luni. Pe cutie scria “intre 3 si 5 ani”

-Aprilie: Blocata cateva ore pe scarile unei cladiri, dupa cer s-a luat curentul.

-Mai: Am incercat sa-mi fac un ceai. Instructiuni gresite: o ceasca de apa nu incape intr-un pliculet din ala.

-Iunie: Am incercat sa fac ski nautic. Nu am putut gasi vreun lac cu panta!

-Iulie: Am pierdut o competitie de inot stil fluture. Nu am aripi!

-August: M-am udat fleasca dupa ce m-am incuiat pe dinafara masinii. Aceasta s-a umplut cu apa, fiind decapotabila.

-Septembrie: Marea Rosie e vopsita, nu?

-Octombrie: Computerul meu e defect. Nu gasesc tasta “any key”

-Noiembrie: Am gatit curcan timp de 2 zile. Reteta spunea o ora per kilogram iar eu cantaresc 55 de kilograme.

-Decembrie: Nu am putut sa sun la urgenta. Am gasit butonul 1, dar telefonul asta idiot nu are tasta 12!

bo
29 May. 2026
#3680

– Ce cadou vrei sa-i faci sotiei tale, de Mos Nicolae?
– Toata dragostea mea!
– Ce vorbesti, asta-i curata risipa! De Craciun ce-o sa-i mai dai?

Ju
29 May. 2026
#47999

Femeile sînt considerate feminine,doar dacă socotesc drept unic scop al existenţei lor pe acela de a fi bune pentru folosinţa bărbaţilor.
George Bernard Shaw

su
29 May. 2026
#14464

Barbatul vine suparat de la servici ca nu a primit salariu
Sotia ii cere o suta de lei, sa cumpere niste carne sa faca
ceva de mincare pentru a doua zi. El o ia de mana o duce in fata oglinzii
scoase o suta de lei din buzunar si spuse:
– Vezi suta aia din oglinda, e a ta, iar asta din mana este a mea.
A doua zi barbatul bucuros ca a primit salariu, intra in casa si vede
pe masa bucate din carne, uimit o intreaba pe sotie:
– De unde ai avut bani sa cumperi carne ?
Nevasta il ia de mina il duce in fata oglinzii si ridicindu-si poalele spuse:
– Vezi tu aia din oglinda, este a ta, iar asta, dintre picioarele mele, este a macelarului

zm
29 May. 2026
#38919

Profesorul: – Ce vine dupa 69?
Eleva: – Apa de gura!!!

ka
29 May. 2026
#28445

Ce au femeile o data pe luna si le tine 3-4 zile?
Salariul barbatului!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.