Discutie la telefon:
-Draga mea, mi s-a sculat o idee!
Sotia mea este o ipocrita. Cand pe fiul meu il aduce acasă poliţia după ce lipseşte toată noaptea,este o usurare, il copleseste cu imbratisari si sarutari.
Daca eu fac acelaşi lucru, se lasa cu maturi pe spate si injuraturi…
– Don’ director GULIE , de ce va plimbati prin uzina in loc sa stati in biroul dumnevoastra confortabil ?
– Acolo nu ma pot beși când am chef că se afuma peretii .
– Iubito, ii spune un tânăr logodnicei, am sa-ți ofer câte o perla la fiecare aniversare a ta. Când te-ai născut?
– Într-o joi.
Sotul si sotia in pa, in momente toride…
Ea: – Ia-ma salbatic,arata-mi ca esti barbat!
El: – DA!DA!DA!
Ea: – Spune-mi lucruri murdare!
El:- Baia, bucataria,covorul din sufragerie…
Pe femei le enervează să nu li se dea atenţie!
Atenţie, pe bărbaţi îi enervează să nu li se dea!
Mos Ion in trenul de Constanta, in compartiment cu un grup de tineri.
– Mergeti la mare copii ?
– Da bade.
– Pai va rog si eu ceva, ca sunt cam batran si obosit. Daca adorm ma treziti si pe mine sa cobor la Braila ?
– Da tataie, dormi linistit.
Adoarme mosul, tinerii se apuca de cantat, de jucat carti…cand se uita pe geam la un moment dat trenul era deja oprit in Braila. Intra in panica, il trezesc pe mos … HAI TATAIE CA E BRAIILA!!! Trenul se pune in miscare…
– Pai cum sa fac ca imi rup gatul ?
– Mosule sa faci cum iti spun eu, il invata unul, dupa ce sari din tren o iei la fuga pe peron odata cu trenul asa sa nu-ti pierzi echilibrul si dupa aia incetinesti si te opresti.
Zis si facut, sare mosul, o ia la fuga pe langa tren. Tinerii rasufla usurati ca l-au ajutat.
Dupa cinci minute apare mosul in compartiment. Stupoare!!!
-Ce s-a intamplat bre ?
– Mai copii, am facut cum m-ati invatat voi, am luat-o la fuga pe langa tren si cand sa incetinesc, pe la ultimul vagon, o namila de om m-a luat de subtioara: – Hai tataie ca te ajut eu, hopa sus …
Un polițist și-a trimis nevasta la mare cu copilul, iar după o săptămâna a venit și el la mare.
În prima seară zice:
– Nevastă, am mare chef sa facem dragoste!
– Şi eu am, dar dacă se scoală copilul și ne prinde? Hai să mergem mai bine la plaja.
Ajung ei pe plajă, încep treaba aia faină, când deodată apare o patrulă de… politie.
– Va rog sa va îmbrăcați,o să vă dăm amendă pentru ofensă de moravuri ușoare.
Tipul zice:
– Nene, stai ușor, și eu sunt polițist, uite legitimația!
– Bine, dumneavoastră puteți pleca, dar pe asta trebuie sa o amendez, e a 7-a oară când o prind pe plajă săptămâna asta.
Iubita mea are atenţia unui cocker
spaniol. Aude tot ce îi zic pâna trecem
pe lângă prima vitrină.
Secretara blonda catre patronul sau :
– Domnule director, salariul meu nu este raportat la capacitatile mele.
– Stiu, dar chiar nu te putem lasa sa mori de foame.
Sotia: -Iubitule… Ce faci?
Sotul: -Nimic.
Sotia: -Nimic?.. Pai de-o ora tot studiezi certificatul nostru de casatorie.
Sotul: -Cautam data expirarii!
Mi-a spus nevasta-mea ca ar cam fi cazul de-acum sa ma apuc sa renovez casa.
Asa ca weekend-ul asta am trimis-o la ma-sa si am adus-o acasa pe noua mea secretara.
— Domnule avocat, soţul meu m-a părăsit.
— Şi?….
— Ce ziceţi, sunt obligată să-l urmez?
Doi electricieni lucrau la un stalp de iluminat dintr-o gradina publica! Unul dintre ei statea pe o scara rezemata de un stalp, iar celalalt tinea scara si ii dadea scule la mana! Pe aleea din fata lor trecea lume multa, iar la un moment dat trece o batrana !
-Mamaie, zice cel din varful scarii, da-mi te rog firul ala de jos!
– Care maica, asta negru ??
– Nu mamaie, zise cel de la baza scarii, da-mi-l pe ala verde!
Dupa ce batrana se indeparta, zise cel de jos :
-Vezi ba desteptule, ti-am spus eu ca verdele e nulul??
Dupa razboi, o maicuta ii povestea unui tanar din sat prin ce a trecut:
“Au venit germanii si ne-au violat pe toate… bine, cu excepţia sorei Margareta.Cand au venit ruşii, iar ne-au violat pe toate… bine, cu excepţia sorei Margareta. Apoi, a venit armata SUA ca sa ne elibereze si din nou ne-au violat pe toate … bine, cu excepţia sorei Margartea. “Tanarul:
-“Dar ce avea maicuta sora Margareta? Mirosea urat, era batrana,era bolnava, urata??Maicuta:
-“Nu,nu, dar ei nu-i prea ii placeau chestiile astea…”