Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
st
24 Jun. 2026
#36245

Un mare agricultor cu firma cu tot cu secretara lui intr-un copac .
Daca graul ar avea volum cat sânii dumneavoastră am scoate 5 tone pe hectar. Acum sa ii faca si ea un compliment sa il cucerească:
Daca ar fi ştiuletele de porumb cat p.la dumneavoastră am scoate 10 tone pe hectar.
Dar unu care statea cu o crenga mai sus “daca ar fi o ploaie cat coa.ele mele nu am face nimic”.

ch
24 Jun. 2026
#37779

Un om, pleaca de la serviciu in pauza de masa, si, grabit, da o fuga la banca sa plateasca o factura.
Ajunge la banca, intra si vede fericit ca nu mai e nimeni…
Se apropie de ghiseu:
– Buna ziua… am de platit o factura, va rog!
Casierita:
– Va rog sa va intoarceti la coada, si sa va asteptati randul, ca toata lumea…
Omul nostru, nedumerit, se uita in jur, iese din banca, apoi intra din nou, tot nimeni… asteapta putin, apoi merge la casierie:
– Buna ziua… am de platit o factura, va rog.
Casierita il invita iar sa astepte la coada pana-i vine randul.. la care omul nostru se intinde peste ghiseu si-i arde o palma sanatoasa!
Casierita, zbuciumata:
– Cine-a dat?
Omul nostru raspunde:
– Nu stiu, nu vezi ce aglomeratie e aici?

de
24 Jun. 2026
#33198

De ce rochia de mireasa este alba?
Pentru ca se asorteaza cu aragazul, masina de spalat …

cl
24 Jun. 2026
#36760

La fetele africane visele romantice sunt un pic altfel: ele sunt in asteptarea unui print alb pe cal.

Astazi e Ziua Îndrăgostiţilor. Sau marti,cum imi place mie sa-i mai zic zic….

ka
24 Jun. 2026
#41528

-Dragul meu, in curand vei deveni tata!
-Nu pot. Plec in deplasare.

Mo
24 Jun. 2026
#52904

O blondă la o secţie de poliţie :
– Am fost violată de un idiot!
– De ce spuneţi asta?
– A trebuit să-l ajut!

jo
24 Jun. 2026
#45429

Auzind cum batea cainele afara sa rupa lantu’, nevasta-mea iesi in graba sa vada ce se intampla.
– Ce faci Costele acolo langa cotet? zise ea uimita. Da’ ce i-ai facut la cainele ala lenes, ca niciodata nu l-am auzit latrand asa?!…
– Oh, nimic, ii raspund.
– Cum nimic?…Da’ ce tii acolo in mana si-i tot fluturi pe la nas?
– O poza de-a lui maica-ta.

Gl
24 Jun. 2026
#14304

O blondă mergea într-un Tico cu iubitul ei. La un moment dat, blonda întreabă:
– Dragă, aici, în dreapta mea, se vede Marele Zid Chinezesc?
– Nu iubito, zice tipul! E bordura!

ma
24 Jun. 2026
#50279

Maricica urma sa se marite cu Ionel, prilej de consfatuire intre mama, tata, unchiul si matusa ei despre cum sa treaca fata cu bine proba himenului sacrificat. Unchiul:
-Eu zic sa o imbete cu un kil de molan, sa o puna pe spate si sa o ia ciobaneste!
Matusa:
-Tu nimic nu stii despre asta! Exista si pozitii speciale, delicate, pentru oameni finuti. Mai pune si tu mana pe o revista de specialitate, mai documenteaza-te!
-Unu: pana acum nu te-am auzit ca nu stiu nimic despre asta! Doi: acum e prea tarziu sa ma documentez despre pozitii speciale, ca incep sa am probleme si cu alea normale. Trei: de unde stii tu ce scrie in revistele alea desantate?
Si jart! trosc! pleosc! niste palme zdravene inrosesc obrajii matusii.
Mama intervine:
-Fata mea urmeaza sa treaca prin cea mai grea noapte a vietii ei si voua de asta va arde? Nici nu imi imaginez groaza ei cand o sa vada acel organ scarbos, puturos…
-Draga mea, intervine tatal, nu pot sa cred ce aud! Niciodata nu ai spus despre a mea ca e asa si pe dincolo. Dar lasa asta! Trebuie sa ne gandim. Eu cred ca trebuie sa se intample totul pe intuneric…
-Nu, lumina e un bun stimulent, un excitant excelent!
-Tu nu te mai exciti nici daca ti-o arat sub nocturna de pe Ghencea, draga! Nu, eu zic sa stea el in fotoliu, ea cu limba . . .
-Spurcatule, din prima noapte sa i-o dea si sus? E si fata ta, animalule!
Unchiul, din nou:
-Bai zevzecilor, nu intelegeti ca trebuie pusa pe spate si luata ciobaneste!
-Numai la asta te poti gandi? Cand fata mea urmeaza sa treaca printr-o nopate cruciala?
-Vezi sa nu fie una mortala!
-Ce vrei sa spui, nenorocitule?
-Pai daca deflorarea se produce brusc si fara menajamente, sangerarea poate sa fie de neoprit. Si la cum se misca astia cu salvarile . . .
Mama, isterizata:
-Aaaaaaaaaaaa, daca e asa, n-o mai marit! Gataaaaaaaa! S-a inchis pravalia!
-Pai parca ne chemasei tocmai pentru ca gineri-tu vrea sa-si deschida pravalia!
-Nenorocitule, animalule, netrebnicule!
Discutia e intrerupta de Maricica. fata intrase si radea in hohote.
-Ce-i cu tine fata mamei? Te-au prostit emotiile?
-Nu mama, dar rad cum va faceti voi griji degeaba!
-Pai cum?
-Pai eu traiesc cu Ionel de vreo doi ani, himen nu mai am de vreo sase . . .
Femeile lesina. Tatal trage vartos din sticla de palinca pe care o adusese cu el. Numai unchiul gandea: “Ce-as mai pune-o eu pe spate si as lua-o ciobaneste!”

el
24 Jun. 2026
#57298

– Asta-seara stam acasa si facem dagoste frumoasa mea!
– Si pentru 3 minute trebuie sa stau eu inchisa-n casa toata seara?!?!?!

em
24 Jun. 2026
#59022

Ce inseamna casatoria: sa ai trafic nelimitat la internet, dar sa se deschida doar un site.

jo
24 Jun. 2026
#61100

Am sunat-o pe prietena mea azi:
– De ce nu vii pana la mine, sa-ti ofer un orgasm?
– Bine, dar cum ajung acolo? m-a intrebat.
– Daca n-o sa fiu in stare singur, mai am si un vibrator in sertarul de sus…i-am raspuns.

jo
24 Jun. 2026
#48006

De ziua ei, am dat-o pe soacra-mea cu barca.

Singura, fara vasle, pe Dunare la vale.

th
24 Jun. 2026
#40252

Contele către contesă:
– Draga mea, suntem faliţi. Învaţă să găteşti, ca să putem renunţa la bucătar.
– Du-te naibii! Învaţă tu să conduci, ca să putem renunţa la şofer!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.