Sotia:
-Hotaraste: sau eu sau berea!
-Dar…Cata bere?
Cam defecte sagetile lui Cupidon in ultimul timp…Ajung pentru o singura noapte si doar daca esti beat!
Într-un restaurant, la o masă, el şi ea discută:
-Iubitule, mă doare mânuţa.
-Lasă, iubi, pupă ţucu şi trece.
-Iubitule, mă doare năsucul.
-Lasă, iubi, pupă ţucu şi trece.
-Iubitule, mă doare ochişorul.
-Lasă, iubi, pupă ţucu şi trece.
De la masa vecină, un individ, care ascultase involuntar discuţia, întrebă:
-Auziţi, domnu’, hermoroizi nu trataţi?
Ion si Gheorghe stau de vorba,si trece una pe langa ei… Zice Ion catre Gheorghe:
-Ba Gheorghe am fost ieri la o bere cu Alina … era atat de buna
-Cine ma,Alina,proasta satului?
-Nu ba,butule,berea!
De fiecare data cand Joaquin venea acasa, vedea in fata casei multi barbati asteptand sa intre si sa faca dragoste cu sotia sa. In cele din urma, un prieten se apropie de el si il intreaba:
-Cum poti trai cu o astfel de femeie? Daca as fi fost in locul tau as fi divortat imediat de ea!
-Ce ai innebunit? Daca as divorta de ea ar trebui sa stau si eu la coada, ca voi!
– Astazi nu merg la scoala! imi zise fiul meu de 6 ani.
– Ba ai sa te duci imediat! ii spun, trantindu-i uniforma in mana. Voi merge sa joc table cu amicii mei la bar si nu te pot lasa singur acasa!
– Dar, tati…
– Nici un “dar”, l-am intrerupt. Vei merge la scoala si cu asta basta! Ai inteles?
– E duminica, totusi…scanci el.
Einstein… a murit, Newton… a murit,… nici eu nu ma simt prea bine
Două blonde conversau la telefon:
-Ei, fată, ai văzut ce s-a întâmplat la club?
-Lasă-mă, fată, mă doare capul, am avut 39 cu 1?
-Bine, mă, fată, eu am avut 69 cu 2 și nu m-am plâns atâta.
O babă merge la ginecolog.
– Ce problemă aveţi? întreabă doctorul.
– Am un necaz cu păsărica, zice baba.
Se uită doctorul între picioarele babei şi zice:
– Doamnă, asta nu-i păsărică, e vultur pleşuv!
Nu le inteleg pe fetele astea de la liniile erotice.
-“Vino, ia-ma, trage-mi-o tare…” Si cand apar la usa lor incep tipetele si amenintarile :” Pleaca obsedatule, chem politia!!”
- Ia zi fato, am auzit că umbli acum la un salon de înfrumuseţare, cum e? simţi vreo diferenţă?
– sigur că da! Doar că la portofel!
Bunica-mea imi zice: ” Tinerii din ziua de azi nu mai sunt politicosi si şarmanţi cum erau pe vremea mea”
Am incercat sa-i explic:
-“Asta pentru ca acum nu incearca sa te bage in pat bunico…”
– Sunt foarte îngrijorată: niciodată soţul meu nu a întârziat atâta! Cred că şi-a găsit altă femeie.
– Vai tu, de ce te gândeşti la ce-i mai rău !Poate l-a călcat vreo maşină.
O doamnă a spus doctorul ei, “Sotul meu are un obicei prost de a vorbi în somn. Ce ar trebui să fac?” Doctorul a răspuns, “Da-i o sansa de a vorbi când e treaz.”
Din jurnalul lui Alinuta:
“Astazi am avut o zi paradoxala si ciudata. Chiar in ziua de Florii, am fost deflorata…”