Un om obosit face popas la o casa. Batrana care il primeste ii spune:
-Ori dormi in camera cu mine, ori in camera lui Bebe.
Sta asta si se gandeste:”Mai bine dorm cu baba, ca bebele plange si poate nu pot sa ma culc”
Dimineata, dupa ce se trezeste, apare o blonda superba si zice:
-Eu sunt Beatrice, dar toata lumea imi zice Bebe. Dumneavoastra cine sunteti?
-Regele tampitilor!
O blonda mergea pe mijlocul soselei cu o foaie in mana.La un moment dat un politist o intreaba:
– Ce faci pe mijlocul soselei cu foaia asta in mana?
– Conduc un A4, nu vezi?!
-Costele, am auzit c-a murit soacra-ta , ce-a avut ?
-A trecut pe verde.
-Adica a calcat-o cu masina pe trecere ?
-Nu ma , era bolnava de amigdalita si s-a saturat de albastru de metilen .Asa ca a trecut pe verde de Paris !
O metoda buna de a reduce consumul de alcool
– inainte de casatorie, bea de fiecare data cand esti trist
– dupa casatorie, bea de fiecare data cand esti fericit
Un bătrân de vreo 80 de ani merge la doctor şi este întrebat:
– Ce vă supără?
– Nimic.
– Asta este bine, atunci o să vă fac o investigaţie.
După ce îl consultă doctorul îi spune:
– Sunteţi sănătos tun moşulică!
– Vedeţi domn doctor, daţi-mi o reţetă pentru că atunci când urc la deal cam obosesc…
Doctorul se conformează şi-i dă o reţetă: “Se recomandă mersul numai la vale”.
Mi-am cumparat un ceas electronic, ii povesteste o nimfomana prietenei sale.
– De ce? Ceasul vechi nu mai mergea bine?
– Ba da, dar eu m-am saturat de limbi, acum vreau numere.
Cand am surprins-o pe nevasta-mea in pat cu cel mai bun prieten al meu, ea a ramas incremenita.
– E in regula…am spus eu. Stiu ca in ultimul timp te-am neglijat. Putem sa discutam, nu exista nici un motiv ca asta sa ne ruineze relatia.
– Oh, ce bine, iti multumesc! raspunse ea. Nu stiu ce a fost in capul meu de am facut asta.
– Tu sa taci! i-a zis. Nu vorbeam cu tine!
La ce bun să contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lași să-şi schimbe singură părerea!
I:Care e diferenta dintre un birt si un clitoris?
R:Barbatii gasesc birtul fara nici o greutate…
-Buni, toba pe care mi-ai facut-o cadou de craciun este minunata!
-Chiar?
-Da, mama imi da mereu 10 lei ca sa nu ma joc cu ea…
Eu și tata singuri acasă:
-Auzi tata, ai spălat rufele asa cum ți-a spus mama?
-Da, le am spălat în timp ce tu învățai!
O femeie parcheaza masina in drum.
“-nu crezi ca am parcat prea aproape de marginea drumului?”
Barbatul “-la care parte te referi?”
Un tip a murit azi la Plescoi dupa ce a reusit sa se asfixieze in timp ce participa la un concurs de mancat carnati. Milioane de femei se tem acum pentru viata lor!
O blondă merge pe stradă cu cămașa descheiată și un sân pe afară. O acostează un gabor:
– Doamnă, știți că vă pot da amendă?
– Cum, pentru ce?!
– Aveți cămașa descheiată și un sân la vedere!
La care tânăra, speriată:
– Aoleu, mi-am lăsat copilașul în taxi!
Un tip se arunca in genunchi in fata prietenei sale:
-Te casatoresti cu mine?
-Da. Ridica-te si nu pata pantalonii nostri!