Sotul:
-Ce sa-ti cumpar?
Sotia:
-Inca nu stiu dar sa fie doua!
Unei soacre bune de gura
Daca tot mananci ciuperci,
Vezi cumva sa n-o patesti,
Nimerind (din intamplare)
Cateva…otravitoare.
– Leano, ii zise Costel neveste-sii, uitandu-se la burta ei imensa, stii bancul cu pântecu’?
– ??!…
– Toata ziua bagi in tine…De cand te trezesti si pântecu(lci)!
Chelnerul, serviabil, veni la masa lui Costel de indata ce vazu semnul discret pe care acesta i-l facu.
– Vai domnule, dar ce s-a intamplat? spuse acesta, privind la sotia lui Costel care zacea pe jos.
– Lasa asta! Nu mai vreau cele doua meniuri, as dori doar unul, de parastas.
Într-o zi m-am întâlnit cu un prieten și am intrat să bem o cafea. Vis-a-vis de masa noastră erau niște bătrânei. Mă uitam la ei și i-am spus prietenului meu:
– Îi vezi pe șontorogii ăia de bătrânei? Peste 10 ani așa o să fim și noi…
Prietenul meu și-a scos ochelarii, s-a uitat lung la mine și mi-a spus:
– Băi, tembelule, vis-a-vis de noi e o oglindă…
Un englez, un American si un arab stau de vorba despre familiile lor intr-un bar. Englezul zice:
`Am 10 copii acasa si daca as mai face unul as avea o echipa de fotbal!`
`Eeii`, spune americanul, `eu am 15 copii acasa si daca ma mai fortez o data imi fac o echipa de fotbal american!`
In sfarsit, arabul zice: `Eu am 17 neveste acasa`. Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar. `Daca imi mai iau una, imi fac teren de golf!`
Mireasa: “Cum sa-mi pastrez verigheta curata?”
Mama: “Inmoaie-o de trei ori pe zi in apa de spalat vase …”
Doi mosi stateau pe o banca:
– Auzi , o vezi pe tipa aia? moare dupa mine!
– Da de unde stii?
– Doar n-o sa moara inaintea mea…
Nevastă-mea îmi spune că am halucinaţii.
Are dreptate, nici măcar nu-s însurat.
Vine nevasta-mea azi dimineata la mine si-mi zice:
– Buna, iubitule!
– Buna…zic.
– Ce faci, sa nu zici ca ai uitat sa-mi iei martisor?!
– Vai, cum sa uit iubire? i-am raspuns. Uita-te colo in dulap…L-am cumparat chiar cu un an inainte!
I: Ce nu are dinti si miroase?
R: Cutia de viteze de la masina neveste-mii.
I: De ce s-a apucat blonda de pe pescuit?
R: Din razbunare. Sa mai agate si ea pestii…
-Toti barbatii sunteti niste porci !
-Iubito , de ce generalizezi asa ?
-Bine draga ! Doar tu esti un porc !
Din greșeală,fetița intră in baie și-și surprinde tatăl sub duș.Văzând ceva nou pentru ea,întreabă:
-Tati,ce-atârnă acolo?
-Aaa…păi ălea-s merele Domnului,cele care dau viață…
Normal,îi raportează mă-sii.
-Aha…care dau viață…da de creanga aia moartă,n-a zis nimic?
-Eu am ochii mamei.
-Și țâțele tatălui?
-Cretinule, tata nu are țâțe!
-Și eu despre ce vorbeam?