Sfat pentru femei: Daca aveti un secret si simtiti nevoia sa-l spuneti cuiva, spuneti-l sotului; astfel, nu exista riscul ca secretul sa fie divulgat deoarece sotul nici macar nu o sa va asculte!
– Îi urăsc pe toţi foştii iubiţi ai soţiei mele!
– De ce?! Eşti gelos?
– Nu, dar din toţi, doar eu am fost prost şi m-am însurat!!!
Se intalneste un politist cu un copil:
Copilul: Cat e ceasul?
Politistul: Este fix.
Copilul:La si-un sfert ma pupi in cur.
Il aleargea politistul pana il vede o baba si striga la el:
Baba: Ce ai ma cu copilul?
Politistul: A zis ca la si un sfert sa-l pup in cur.
Baba: Pai si ce te grabest? E de abi si 5.
Logica feminină: Visul ei este să îi trimită
la naiba pe toți bărbații și pe urmă să
se plângă că nimeni nu o iubește!
Un bunic isi mustruluia nepoata:
-Pe vremea mea, fetele mai stiau sa si roseasca!
Nepoata:
-Eh, bunicule, cine stie ce le spuneai!
Deseara ii fac o surpriza neveste-mii de 8 Martie si o trimit la un bar de streaptease masculin.
Sa mai danseze si altii in fata ei, macar astazi…
– Ce trebuie sa faci, ca sa ai o casnicie fericita?
– Sa ii spui mereu sotiei tale ca este frumoasa, chiar daca a ajuns sa fie sleampata ca o remorca! (raspunsul unui copil de 10 ani).
– Gigele, ii zic aseara lui fiu-miu de 5 ani, stii ce om a fost regele junglei?
– Da, Tarzan! raspunse el.
– Bravo!… Si stii cum striga el la animale? la care el, confuz:
– Da-te de pe cucu’ meu?…
Ziua Internationala a Femeii a fost anulata!
Motivul a fost…pentru ca.
Joe si-a petrecut noaptea cu o blonda foarte frumoasa.Cand ajunge acasa,
spre dimineata, sotia il intampina cu suspiciune.
-Joe unde-ti sunt chilotii?- Il intreba ea,in timp ce el se dezbraca,
-Oh Dumnezeule!- striga Joe- “am fost furat”
Vine o fetita la mama sa si o intreaba:
– Mamico, de ce toate miresele sunt in alb?
Mama raspunde:
– Fiindca sunt fericite.
Fetita adauga:
– Atunci e clar de ce mirele e in negru.
Am auzit ieri niste copii de gradinita certandu-se:
– Taica-miu l-ar putea face una-doua piftie pe taica-tu! zise unul.
– De fapt, tu l-ai vazut vreodata pe taica-miu? raspunse celalalt.
– Nu, dar de ce, vrei sa zici ca e atat de mare?
– Habar n-am, a plecat de acasa pe cand aveam un an si nu s-a mai intors.
-Domnule Smith, stralucirea soarelui din zambetul fiicei dumneavoastra indeparteaza norii intunecati din existenta mea!
-Tinere, asta e cerere in casatorie sau buletin meteo?
-Ce este un celibatar?
-Un om care a pierdut ocazia de a face nefericita o femeie.
Ieri a sosit nevasta-mea de la spital, unde a urmat timp de doua luni un tratament intensiv pentru slabire.
– A venit mama!…striga bucuros fiul nostru, iesind in prag.
– Bine ai venit, draga mea! zic. Dar ai slabit, nu gluma, arati chiar foarte bine!
– Nu-i asa?…raspunse ea, luminandu-se.
– Desigur. Poftim, intra! i-am zis, apoi catre fiu-miu:
– Gigele, deschide te rog usa de la intrare!
– Imediat, tata! raspunse el.
– Asa…Usor…Si pe ailalta!