Fetelor…nu mai dati VERDE daca aveti tzatzele mici :))
– Numele dumneavoastra?
– Adam.
– Numele sotiei?
– Eva.
– Incredibila coincidenta! Prin intamplare, e si un sarpe aici?!
– Sigur ca da… mama soacra, te cauta cineva!
Un batranel intra intr-un bordel si ii cere matroanei sa ii dea o fata care stie “meserie”. Aceasta ii aduce o fata.Se duc ei in camera iar dupa o ora batranelul iese satisfacut si ii spune matroanei ca este atat de multumit de servicii incat o sa ii recomande si tatalui sau bordelul. A doua zi vine si tatal batranelului:
-Buna ziua.Fiul meu mi-a recomandat bordelul dumnevoastra.
Matroana uimita ii aduce si acestuia o fata si il conduce in camera. Dupa jumatate de ora acesta iese satisfacut si ii spune ca este atat de multumit de servicii incat o sa ii recomande si tatalui sau bordelul. Ziua urmatoare povestea se repeta:
-Buna ziua.Fiul meu mi-a recomandat bordelul dumneavoastra.
Intra si acesta si iese dupa un sfert de ora cu un zambet pe fata la care matroana ii spune:
-Da stiu o sa ii recomandati si tatalui dumneavoasta bordelul.
-Nu.
-Ah!e mort.
-Nu insa nu il lasa tatal sau.
Doua prietene :
-Draga , de 2 ore sotul tau flirteaza cu blonda aia ,fara rusine si tu nu zici nimic ?!!!
– Sssstt , taci din gura, ca vreau sa vad cat poate sa mai stea cu burta supta…
O pereche de îndrăgostiți,seara,în mașină,la marginea orașului.
Se giugiulesc o vreme,după care el:
-Iubito,ce zici…bancheta din spate?
-Nu.
„N-o fi pregătită..”
După altă repriză de giugiuleli:
-Hei,te-ai mai gândit?..bancheta din spate…
-NU!
-OK,dar poți să-mi spui de ce nu?
-Pentru că vreau să stau și eu aicea-n față cu tine.
Nu spun ca nevasta-mea e grasa, dar cand intra intr-o camera, ia si tocul usii dupa ea…
Nevasta-mea:
“- Azi, cand eram la semafor, s-a auzit la motor o bataie puternica, ceva care pacanea incontinuu. Din fericire, toate zgomotele astea s-au oprit cand am dat mai tare radioul.”
Sursa: facebook.com/cezarpaul1
Fiecare femeie are dreptul sa hotarasca singura cati ani are!
Aseara mi s-a pus pata pe una care trecea prin parc, asa ca reusesc pana la urma s-o prind intr-un loc retras si s-o imobilizez.
Dupa ce imi scot, agitat,”chestia”, ea exclama:
– Nuuu!…Asta-i tentativa!!!…
– De ce?! ii zic.
– De p**a!…imi raspunse razand.
Soţul şi soţia pleacă în vacanţă în Ierusalim şi având un accident, soţia moare. Ghidul, fiind amabil îi explică soţului posibilităţile pentru înmormântarea soţiei:
– V-ar costa 5000 de dolari să o trimiteţi acasă pe un vapor sau o puteţi înmormânta aici pentru 150 de dolari.
– Cred că o să aleg prima varianta, răspunde soţul
– De ce, doar puteţi să-i faceţi o ceremonie frumoasa aici şi este mai ieftin!
– Ăsta este locul unde un om a murit, l-au îngropat şi după trei zile a înviat! Nu vreau să risc.
Sotia catre sot :
– Adu mai repede ceaiul ala ca daca nu am sa-mi ies din FIRE !!!
– Draga, nu ai cum sa-ti iesi din fire..
– De ce ??
– Pentru ca totul in casa asta este Wireless.
De ce slăbesc burlacii?
Când se întorc acasă, deschid frigiderul și exclamă ”tot aceeași!”, mai bine merg și mă culc.
De ce se îngrașă după ce se însoară?
Când se întorc acasă vor să se culce, își văd soția în pat și exclamă ”tot aceeași”, mai bine merg să mănânc.
Poate că gelozia le plictiseşte pe femei, dar lipsa ei le omoară de-a dreptul.
(Alfred Capus)
-De ce stau femeile în uşă?
-Să le tragă curentu’!
Bulă intră într-un magazin de cartier:
– Aș dori condica de sugestii și reclamații, zice Bulă.Sunt foarte mulțumit de magazinul dumneavoastră.
– Ne bucurăm, domnule, spuse vânzătoarea. Dar ce v-a plăcut cel mai mult de la noi?
– Salamul… Ieri a cumpărat soacră-mea, a mâncat 3 felii și acum e la reanimare…