Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
BA
01 Jun. 2026
#46904

Fetelor…nu mai dati VERDE daca aveti tzatzele mici :))

Di
01 Jun. 2026
#52315

– Numele dumneavoastra?
– Adam.
– Numele sotiei?
– Eva.
– Incredibila coincidenta! Prin intamplare, e si un sarpe aici?!
– Sigur ca da… mama soacra, te cauta cineva!

oc
01 Jun. 2026
#19722

Un batranel intra intr-un bordel si ii cere matroanei sa ii dea o fata care stie “meserie”. Aceasta ii aduce o fata.Se duc ei in camera iar dupa o ora batranelul iese satisfacut si ii spune matroanei ca este atat de multumit de servicii incat o sa ii recomande si tatalui sau bordelul. A doua zi vine si tatal batranelului:
-Buna ziua.Fiul meu mi-a recomandat bordelul dumnevoastra.
Matroana uimita ii aduce si acestuia o fata si il conduce in camera. Dupa jumatate de ora acesta iese satisfacut si ii spune ca este atat de multumit de servicii incat o sa ii recomande si tatalui sau bordelul. Ziua urmatoare povestea se repeta:
-Buna ziua.Fiul meu mi-a recomandat bordelul dumneavoastra.
Intra si acesta si iese dupa un sfert de ora cu un zambet pe fata la care matroana ii spune:
-Da stiu o sa ii recomandati si tatalui dumneavoasta bordelul.
-Nu.
-Ah!e mort.
-Nu insa nu il lasa tatal sau.

ma
01 Jun. 2026
#33053

Doua prietene :
-Draga , de 2 ore sotul tau flirteaza cu blonda aia ,fara rusine si tu nu zici nimic ?!!!
– Sssstt , taci din gura, ca vreau sa vad cat poate sa mai stea cu burta supta…

Ju
01 Jun. 2026
#39153

O pereche de îndrăgostiți,seara,în mașină,la marginea orașului.
Se giugiulesc o vreme,după care el:
-Iubito,ce zici…bancheta din spate?
-Nu.
„N-o fi pregătită..”
După altă repriză de giugiuleli:
-Hei,te-ai mai gândit?..bancheta din spate…
-NU!
-OK,dar poți să-mi spui de ce nu?
-Pentru că vreau să stau și eu aicea-n față cu tine.

fa
01 Jun. 2026
#72674

Nu spun ca nevasta-mea e grasa, dar cand intra intr-o camera, ia si tocul usii dupa ea…

fa
01 Jun. 2026
#72897

Nevasta-mea:
“- Azi, cand eram la semafor, s-a auzit la motor o bataie puternica, ceva care pacanea incontinuu. Din fericire, toate zgomotele astea s-au oprit cand am dat mai tare radioul.”
Sursa: facebook.com/cezarpaul1

ma
01 Jun. 2026
#48468

Fiecare femeie are dreptul sa hotarasca singura cati ani are!

jo
01 Jun. 2026
#41104

Aseara mi s-a pus pata pe una care trecea prin parc, asa ca reusesc pana la urma s-o prind intr-un loc retras si s-o imobilizez.
Dupa ce imi scot, agitat,”chestia”, ea exclama:
– Nuuu!…Asta-i tentativa!!!…
– De ce?! ii zic.
– De p**a!…imi raspunse razand.

en
01 Jun. 2026
#41046

Soţul şi soţia pleacă în vacanţă în Ierusalim şi având un accident, soţia moare. Ghidul, fiind amabil îi explică soţului posibilităţile pentru înmormântarea soţiei:
– V-ar costa 5000 de dolari să o trimiteţi acasă pe un vapor sau o puteţi înmormânta aici pentru 150 de dolari.
– Cred că o să aleg prima varianta, răspunde soţul
– De ce, doar puteţi să-i faceţi o ceremonie frumoasa aici şi este mai ieftin!
– Ăsta este locul unde un om a murit, l-au îngropat şi după trei zile a înviat! Nu vreau să risc.

cl
01 Jun. 2026
#53117

Sotia catre sot :
– Adu mai repede ceaiul ala ca daca nu am sa-mi ies din FIRE !!!
– Draga, nu ai cum sa-ti iesi din fire..
– De ce ??
– Pentru ca totul in casa asta este Wireless.

bf
01 Jun. 2026
#58158

De ce slăbesc burlacii?
Când se întorc acasă, deschid frigiderul și exclamă ”tot aceeași!”, mai bine merg și mă culc.
De ce se îngrașă după ce se însoară?
Când se întorc acasă vor să se culce, își văd soția în pat și exclamă ”tot aceeași”, mai bine merg să mănânc.

mm
31 May. 2026
#51196

Poate că gelozia le plictiseşte pe femei, dar lipsa ei le omoară de-a dreptul.
(Alfred Capus)

we
31 May. 2026
#55355

-De ce stau femeile în uşă?
-Să le tragă curentu’!

em
31 May. 2026
#63985

Bulă intră într-un magazin de cartier:
– Aș dori condica de sugestii și reclamații, zice Bulă.Sunt foarte mulțumit de magazinul dumneavoastră.
– Ne bucurăm, domnule, spuse vânzătoarea. Dar ce v-a plăcut cel mai mult de la noi?
– Salamul… Ieri a cumpărat soacră-mea, a mâncat 3 felii și acum e la reanimare…

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.