Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ma
31 May. 2026
#50609

Trebuie sa vorbim – 3 cuvinte care anunta ca in scurt timp nu o sa mai vorbiti

cl
31 May. 2026
#57446

Of, tu mami! de ce cumperi mereu baloane doar pentru tati? Vreau si eu!

sa
31 May. 2026
#55507

O blondă îl întâlneşte pe Ali în faţa unui magazin. Ali ţinea o maimuţă în braţe şi i-o dă blondei, rugând-o:
– Asta e o Rhesus Balubadaris şi este foarte rară, ai grijă de ea… până ies din magazin, te rog!
Blonda ia maimuţa în braţe şi aşteaptă. O altă blondă vine, se uită la maimuţă şi o întreabă pe blonda cu maimuţa:
– Auzi, fată, ce e asta?
– Un Rhesus Balubadaris.
– Păi… şi de la cine îl ai?
– De la Ali.
– Păi, dragă, nu puteai şi tu să faci un chiuretaj?!

cl
31 May. 2026
#20452

Sotia lui Mulla Nasruddin isi certa barbatul:
-Trebuie sa faci ceva si sa-i scrii mamei tale- ea a fost foarte rea si cruda fata de mine.
-Dar mama mea se afla la mii de km departare. Cum ar fi putut sa fie cruda fata de tine?
-Uite ca a fost – citeste si tu scrisoarea asta! La finalul scrisorii era un post-scriptum. Scrisoarea ii era adresata lui Nasruddin, iar post scriptum-ul era adresat sotiei: “Nora te rog, dupa ce citesti scrisoarea, nu uita sa i-o dai si baiatului meu!”

gi
31 May. 2026
#36395

La dusuri doua
adolescente discutau:
-Sa stii ca pe
“maimutica”mea a
inceput sa creasca par!!!
La care cealalta zice
-“Maimutica”mea a
inceput deja sa manance
banane

mm
31 May. 2026
#52774

Dacă o femeie plânge după ce și-a înșelat soțul, o face deoarece îi este rușine că-i nevasta unui încornorat!

ma
31 May. 2026
#67133

Femeile sunt de doua feluri: cu mintea deschisa si cu picioarele stranse!

Ra
31 May. 2026
#40321

Doua blonde se plimba pe Magheru. Una dintre ele gaseste o oglinda. O ia de jos, priveste si zice:
– Uite, fata, o poza cu mine !
– Ia da-mi-o si mie ! Ha , Ha , Ha ,ce fata de proasta ai …

Un avion zbura spre New York, cand o blonda se ridica de pe locul ei de la Economic Class si se aseaza pe un loc de la First Class. Insotitorul de zbor o vede si o roaga sa-i arate biletul. Apoi, ii spune blondei ca ea a platit un loc la Economic Class asa ca va trebui sa se aseze in spate. Blonda ii da replica:
“-Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la New York si am de gand sa stau aici!”
Insotitorul intra in cabina pilotilor si le spune de blonda care nu vrea sa stea pe locul platit ci sta la First Class.Copilotul se duce la ea si incearca sa-i explice din nou cum stau lucrurile. Blonda ii raspunde la fel:
“-Sunt blonda, sunt frumoasa, merg la Montreal si am de gand sa stau aici!”
Copilotul ii spune pilotului ca – probabil – vor trebui sa astepte pana la aterizare si acolo sa o dea pe mana politiei si sa fie arestata. Pilotul ii raspunde:
“-Ce spui?…e blonda?…Ma ocup eu atunci. Sunt insurat cu o blonda. Eu vorbesc “limbajul”!
Se duce la blonda, ii sopteste ceva la ureche, la care ea :
“-Oh, ma scuzati…” si se muta inapoi pe locul ei de la clasa Economic.
Insotitorul de zbor si copilotul sunt uimiti si il intreaba ce i-au spus de a reusit s-o faca sa se mute la locul ei fara sa mai faca scandal.
“-I-am spus ca First Class-ul nu merge la New York!”

Th
31 May. 2026
#44037

I-am facut baie fiicei mele aseara. S-a uitat la mine cu ochisorii aia albastri ai ei si plina de spuma de baie mi-a zis :
-Tata am 16 ani, pot sa imi fac baie si singura !

Xi
31 May. 2026
#15525

Blonda, ca o sotie cuminte si iubitoare, merge acasa, sa profite de 2 ore in plus langa sotul ei iubit datorita sefei care pleca mai devreme. Acasa, insa, dupa ce intra, aude zgomote din dormitor si cand se uita pe furis pe usa , ii vede pe barbatu-sau si pe sefa ei.
Tiptil, se strecoara afara din casa fara sa zica nimic si se duce in parc, asteptand sa treaca timpul. A doua zi, sefa iar dispare cu doua ore inainte de terminarea programului… Celelalte vor si ele sa plece, numai blonda statea la birou.
– Haide, tu nu pleci?
– Nu, nu plec, ca ieri era cat pe ce sa ma prinda sefa ca am plecat mai devreme!!

we
31 May. 2026
#39183

-Vreme de 26 de ani lungi şi luminoşi, eu şi soţia mea am fost perfecţi fericiţi!
-Şi apoi?
-Apoi ne-am întâlnit!

jo
31 May. 2026
#62206

Prietena mea mi-a trimis un SMS: “I

jo
31 May. 2026
#65598

– Nevasta-mea tocmai a luat locul 1 la concursul de mimica…i-am zis unui amic.
– Se pare ca e o actrita foarte buna, felicitari! raspunse el.
– Da, asa e…
– Si care a fost tema concursului? continua el.
– Simularea orgasmului.

ma
31 May. 2026
#63640

Doi amici intr-un bar
-Scuze dar ieri ti-am vazut sotia iesind dintr-un hotel insotita de un tanar macho
-Si ce hotel era ala?
– PALACE
-Ahhh , da il stiu …nu ai de ce sa-ti faci griji …e un hotel bun…

jo
31 May. 2026
#68732

Nevasta-mea m-a provocat ieri sa fac Ice Bucket Challenge.
Sunt un pic confuz…A mai fost oare cineva provocat, in timp ce tinea in mana prajitorul de paine?

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.