Noaptea tarziu. Soţul beat vine acasă, faţa plina de ruj si fond de ten… In prag soţia furioasa.
– Dragă, n-o sa ma crezi! M-am batut cu un clovn!
Am adus acasa o fată aseara de la discoteca. După câteva pahare, ne-am dus sus in dormitor şi în timp ce ne dezbracam se aude o voce:
– “Sper ca nu e umflata aia urata de săptămâna trecută”
-“Ce dracu’ a fost asta?!” m-a intrebat ea
-“E nenorocita aia de saltea cu memorie” i-am zis
– De ce nu te mai duci la serviciu, draga?
– Ah, ieri am avut scandal cu seful meu. El refuza sa-și ia cuvintele inapoi.
– Si ce cuvinte ti-a spus?
– De maine sa nu te mai prind pe aici.
Un spermatozoid la psihiatru:
-domnule doctor nu stiu ce sa ma mai fac.trag cat pot de tare dar sunt atat de ghinionist.ajutati-ma va rog.
-linistiti-va,haideti va rog.spuneti-mi ce sa intamplat.ii raspunde doctorul cu calm.
-de fiecare data cand simt ca vine valul alerg,alerg trag tare insa mereu se imping altii in fata.jur ca ar fi in stare sa calce si pe cadavre.sunt foarte suparat.asta imi distruge si viata si tot.ma simt un impotent,incapabil.
-pai ati incercat sa mergeti la sala?mergeti la sala,trageti de fiare.cum ne vedem pe noi insine asa ne vad si altii.asta v-ar putea creste respectul de sine.sunt sigur ca ii veti intrece pe ceilalti pe calea asta.
A doua zi spermatozoidul intra nervos in cabinet cu o mana in ghips,cu piciorul luxat,bandajat si vai de mama lui:
-domnule doctor.am sa ma sinucid nu alta.
-linistiti-va ce s-a intamplat?
-pai am facut cum mi-ati spus.am tras la sala.am inceput sa am mai mare incredere in mine.stiam ca de data asta voi fi primul care va iesi.
-si?….
-si am alergat cat am putut de tare i-am lasat pe toti in urma.clipa era a mea.eram numarul unu.in sfarsit reuseam si eu..
-si?..
-si….am dat cu capul de FAIANTA.
O blonda catre o prietena:
-O Doamne, am 61 kg!
-Si cate ai avut?
-Mama mi-a spus ca aveam 3,400 kg!
Tatăl către fiu:
– Nu mi-ai dat nici o satisfacţie de când te-ai născut, fiule!
– Da, tată. Dar înainte?!
Crocodili-s mici-n diminetile far’ de soare.Spuse tanarul escortei.
– De ce dai gainilor sa bea cacao?, intreaba contrariata, bunica.
– Cum altfel sa faca oua de ciocolata?!?
(funmail2u)
Un tip si o tipa mergeau pe strada, cand o femeie frumoasa trece pe langa ei.
-Oare cati ani sa aiba femeia asta? intreaba el
-Pai, daca eu am 25, ea are undeva la 33-34!
-Eu nu cred ca are mai mult de 27-28!
-Regret sa te dezamagesc, ar eu stiu ma bine! Am fost colege de banca!
“Femeile au propria logica!” – gandesc barbatii.
“Toti barbatii sunt porci!” – gandesc femeile.
Oglinda este lucrul care o ajută pe femeie să întârzie.
De pe un forum pentru femei:
-Toata noaptea am plans. Spuneti-mi va rog, de ce?
Cand o femeie tipa la tine : “Fa ce vrei !” ….nu incerca s-o dezbraci ! Nu cred ca vrea asta !
Am intrat aseara la un hotel si am intrebat-o pe receptionera:
– Cat ma costa pentru o noapte?
– 200 de lei, domnule, imi raspunse.
– Perfect, zic. Ma gasesti la camera 214.
O fecioară,rămasă fecioară,în pragul sfîrșitului:
-Domnule antrepenor de pompe funebre,te rog să-m scrii pe cruce…că Dumnezeu m-a trimis pe pămînt ca pe un simbol al purității..nu ca pe un bun de folosință îndelungată.
Ce-a scris antrepenorul pe cruce:
„Doamne,pachetul ți-e returnat cu sigiliul intact.Adresantul necunoscut.”