– Cati barbati ai avut pana acum? o intreaba prietena ei pe o blonda.
– Pai…sa ma gandesc…Ionica…Vasile…Costel…Viorel…Gicu…
– Hai fata, zi mai repede…la care blonda:
– Ferentari, Balta Alba, Colentina, Rahova, Dorobanti…
Se intoarce sotul mai devreme acasa, deschide usa la dormitor, cand vede un tinerel in pielea goala care se scoala de langa ,,doamna” si sare iute pe geam.
– Ce a fost asta, nevasta?
– Ce sa fie? Generatia din ziua de azi: nici mie ,,mersi”, nici tie ,,pardon”!!!
– Tata, ce inseamna sa fii impotent?
– Este ca si cum ai vrea sa joci mikado cu spaghete fierte…
cine este cel mai bun portar?
…………
femeia: apara doua mingi deodata si-l freaca pe inaintas pana ii curg mucii
Bărbați singuri după o relație: ăia care s-au întors la neveste.
Clitoris?
N-am auzit niciodata de acest Pokemon….
Se duce o blonda la medicul O.R.L.-ist:
– Doctore, ma doare ingrozitor urechea! zise ea.
– Aseaza-te linistita pe scaun si hai sa vedem ce ai tu acolo…spuse doctorul, aplecandu-se sa se uite in urechea pacientei.
– Da’ nu asta, dom’ doctor…cealalta, zise blonda.
– Lasa, ca nu conteaza.
Ion, Gheorghe și Vasile ajung în rai.
Pentru a intra acolo trebuiau ca adunate sculele lor sa dea 15 centimetri.
Trec cu bine în rai dar Ion spune:
– Ce bine că scula mea este de 7 centimetri
– Ce bine că și a mea este tot de 7 centimetri (spune Gheorghe).
Iar Vasile spune râzând:
– Bine că a mea era sculată…
Daca femeile au probleme cu parcarea, este din cauza ca barbatii le mint despre cat inseamna 20 de cm
Intra nevasta-mea aseara val-vartej in bucatarie si incepe sa zbiere:
– Nesimtitule, cine dracu’ e panarama aia cu care flirtai pe Facebook mai adineaori?…Am uitat sa-ti spun, ti-ai uitat computerul deschis!
– Care pitipoanca, iubito? ii raspund. Ti s-a parut tie…
– Cum mi s-a parut, ma crezi idioata? Ia vino repede incoace, sa-ti demonstrez! continua ea clocotind, tragandu-ma de guler si tarandu-ma in camera mea.
Ia uite ultimele mesaje: “Iubitel, abia astept sa ne intalnim din nou si sa ne ardem ca doi nebuni!”…”Si eu, dragostea mea, te sun maine, dupa ce pleaca scorpia de-acasa. Te sarut dulce, al tau Costel.”
Ia sa vad, ce mai ai de zis acuma!…
– Draga mea, calmeaza-te, e o farsa, oricum ala nu e scrisul meu…ii raspund.
– Cum nu e scrisul tau, nenorocitule?
– Pai ce, unde m-ai vazut tu pe mine ca scriu cu litere de tipar?!
I:Care e asemanarea dintre barbati si nori?
R:Daca pleaca ziua poate deveni insorita…
Un vanator cedeaza cicalelilor nevesti-si si o duce la vanatoare. Acolo ii explica cum se tine pusca, cum se tinteste, cum se apasa pe tragaci. ii mai spune, de asemeni, ca atunci cand a impuscat un animal sa se grabeasca la el , ca nu cumva un alt vanator sa-si insuseasca trofeul.
Dupa putin timp aude dinspre nevasta-sa o impuscatura si vociferari. Porneste intr-acolo si o vede pe nevasta-sa certanduse zdravan cu un alt vanator asupra unui les de animal.
Apropiindu-se, il aude pe vanator strigand:
– Bine duduie, bine, e-n ordine, ne-am inteles, cerbul e al dumitale. Dar lasa-ma cel putin sa scot saua de pe el…
Doua babe stau la slujba in biserica:
Mi-a adormit curul!
Stiu,l-am auzit ca a sforait de 3 ori!
– Te-am văzut ieri cu o tipă trăsnet, tînără, cred că ţi-ar putea fi nepoată. Să nu-mi spui că la vîrsta ta…
– Ia lasă-mă în pace cu vîrsta mea! Ce, te miri de alegerea pe care am făcut-o?
– De alegerea ta, nu. De alegerea ei mă mir.
Soţia ii spune bucuroasa soţului, atunci când acesta s-a întors de la muncă :
– Am o veste buna pentru tine. In curând, vom fi trei în această casă, în loc de doi!
Soţul , auzind o asa veste, isi imbratisa sotia cu patima……,Emotii,lacrimi de bucurie….Intr-un final ,sotia, reusii sa spuna:
– Mă bucur că te simţi astfel , deoarece mâine dimineaţă, mama mea se mută la noi…