Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
jo
26 Jun. 2026
#49400

– Cati barbati ai avut pana acum? o intreaba prietena ei pe o blonda.
– Pai…sa ma gandesc…Ionica…Vasile…Costel…Viorel…Gicu…
– Hai fata, zi mai repede…la care blonda:
– Ferentari, Balta Alba, Colentina, Rahova, Dorobanti…

ma
26 Jun. 2026
#49477

Se intoarce sotul mai devreme acasa, deschide usa la dormitor, cand vede un tinerel in pielea goala care se scoala de langa ,,doamna” si sare iute pe geam.
– Ce a fost asta, nevasta?
– Ce sa fie? Generatia din ziua de azi: nici mie ,,mersi”, nici tie ,,pardon”!!!

eu
26 Jun. 2026
#71747

– Tata, ce inseamna sa fii impotent?
– Este ca si cum ai vrea sa joci mikado cu spaghete fierte…

el
26 Jun. 2026
#22446

cine este cel mai bun portar?
…………
femeia: apara doua mingi deodata si-l freaca pe inaintas pana ii curg mucii

io
26 Jun. 2026
#48222

Bărbați singuri după o relație: ăia care s-au întors la neveste.

Clitoris?

N-am auzit niciodata de acest Pokemon….

jo
26 Jun. 2026
#56257

Se duce o blonda la medicul O.R.L.-ist:
– Doctore, ma doare ingrozitor urechea! zise ea.
– Aseaza-te linistita pe scaun si hai sa vedem ce ai tu acolo…spuse doctorul, aplecandu-se sa se uite in urechea pacientei.
– Da’ nu asta, dom’ doctor…cealalta, zise blonda.
– Lasa, ca nu conteaza.

mm
26 Jun. 2026
#51747

Ion, Gheorghe și Vasile ajung în rai.
Pentru a intra acolo trebuiau ca adunate sculele lor sa dea 15 centimetri.
Trec cu bine în rai dar Ion spune:
– Ce bine că scula mea este de 7 centimetri
– Ce bine că și a mea este tot de 7 centimetri (spune Gheorghe).
Iar Vasile spune râzând:
– Bine că a mea era sculată…

ma
26 Jun. 2026
#42937

Daca femeile au probleme cu parcarea, este din cauza ca barbatii le mint despre cat inseamna 20 de cm

jo
26 Jun. 2026
#69967

Intra nevasta-mea aseara val-vartej in bucatarie si incepe sa zbiere:
– Nesimtitule, cine dracu’ e panarama aia cu care flirtai pe Facebook mai adineaori?…Am uitat sa-ti spun, ti-ai uitat computerul deschis!
– Care pitipoanca, iubito? ii raspund. Ti s-a parut tie…
– Cum mi s-a parut, ma crezi idioata? Ia vino repede incoace, sa-ti demonstrez! continua ea clocotind, tragandu-ma de guler si tarandu-ma in camera mea.
Ia uite ultimele mesaje: “Iubitel, abia astept sa ne intalnim din nou si sa ne ardem ca doi nebuni!”…”Si eu, dragostea mea, te sun maine, dupa ce pleaca scorpia de-acasa. Te sarut dulce, al tau Costel.”
Ia sa vad, ce mai ai de zis acuma!…
– Draga mea, calmeaza-te, e o farsa, oricum ala nu e scrisul meu…ii raspund.
– Cum nu e scrisul tau, nenorocitule?
– Pai ce, unde m-ai vazut tu pe mine ca scriu cu litere de tipar?!

bo
26 Jun. 2026
#3446

I:Care e asemanarea dintre barbati si nori?
R:Daca pleaca ziua poate deveni insorita…

sy
26 Jun. 2026
#3736

Un vanator cedeaza cicalelilor nevesti-si si o duce la vanatoare. Acolo ii explica cum se tine pusca, cum se tinteste, cum se apasa pe tragaci. ii mai spune, de asemeni, ca atunci cand a impuscat un animal sa se grabeasca la el , ca nu cumva un alt vanator sa-si insuseasca trofeul.
Dupa putin timp aude dinspre nevasta-sa o impuscatura si vociferari. Porneste intr-acolo si o vede pe nevasta-sa certanduse zdravan cu un alt vanator asupra unui les de animal.
Apropiindu-se, il aude pe vanator strigand:
– Bine duduie, bine, e-n ordine, ne-am inteles, cerbul e al dumitale. Dar lasa-ma cel putin sa scot saua de pe el…

de
26 Jun. 2026
#44554

Doua babe stau la slujba in biserica:
Mi-a adormit curul!
Stiu,l-am auzit ca a sforait de 3 ori!

jo
26 Jun. 2026
#5006

– Te-am văzut ieri cu o tipă trăsnet, tînără, cred că ţi-ar putea fi nepoată. Să nu-mi spui că la vîrsta ta…
– Ia lasă-mă în pace cu vîrsta mea! Ce, te miri de alegerea pe care am făcut-o?
– De alegerea ta, nu. De alegerea ei mă mir.

de
26 Jun. 2026
#43811

Soţia ii spune bucuroasa soţului, atunci când acesta s-a întors de la muncă :
– Am o veste buna pentru tine. In curând, vom fi trei în această casă, în loc de doi!
Soţul , auzind o asa veste, isi imbratisa sotia cu patima……,Emotii,lacrimi de bucurie….Intr-un final ,sotia, reusii sa spuna:
– Mă bucur că te simţi astfel , deoarece mâine dimineaţă, mama mea se mută la noi…

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.