I: Ziua latra, noaptea inoata ?
R: Proteza soacrei.
Unu intră într-un bar şi fluturând un pistol, răcneşte :
– Care s-a culcat cu nevastă-mea ?
Barmanul îl trage deoparte :
– Frate, tu cu pistolul pui întrebarea asta?
– De ce ? Crezi că i-am speriat prea tare?
– Nu frate, dar ai puţine gloanţe ….
– Cine a fost primul bărbat? întreabă profesorul de religie în clasă, pe o blonda. Blonda răspunde:
– V-aş spune, dar mi-e ruşine aşa, în faţa clasei !
Un baietel si-a intampinat bunica si a imbratisat-o, zicandu-i:
-Ma bucur tare mult sa te vad, bunico! Acum, tati ne va arata trucul ala de care zicea.
-Ce truc, puiule? intreaba bunica.
-Pai, l-am auzit pe tati, spunandu-i mamei, ca daca ne mai vizitezi o data, el o sa se urce pe pereti.
Prietena mea tocmai se plimba prin casa, etalandu-si noua lenjerie pe care i-o cumparasem.
– Ah, vede-te-as gramada! exclam eu.
– Ce vorba-i asta la tine?! imi raspunse ea, speriata.
– Stai linistita iubire, ii zic, vorbeam cu lenjeria.
O nevasta carcotasa isi acuza sotul de lasitate:
– Ba, daca-ar fi acum razboi, tu, ca un laș, ai ramane acasa cu mine…
– Ti se pare ca a ramane acasa cu tine, nu este o dovada de curaj?
Iubita mea face pe orgolioasa. Astazi se implineste un an de cand nu a mai vorbit cu mine!
Dacă nu reușești să o faci fericită pe soția ta, și oricât ai încerca e mereu nemulțumită, gândește-te la Adam și Eva. Deși trăiau în Rai, pentru ea tot nu a fost de ajuns!
(via Bancuri Fine Pentru Tine)
Femei…Copiii sunt bucuria noastra.
Barbatii sunt slabiciunea noastra.
O singura data ai avut o slabiciune si te-
ai relaxat, iar apoi te bucuri toata viata!
Care e diferenţa între o zână şi o vrăjitoare?
Câţiva ani de căsătorie.
Femeile care spun ca sa fii in “acea perioada a lunii” e cel mai nasol lucru posibil, cu siguranta ca ele nu s-au intalnit cu o femeie in “acea perioada a lunii”.
Era un ger afara de crapau pietrele. Ce mai, nici macar pe soacra-mea n-o mai puteam desprinde de cotet…
La crematoriu.
– As dori sa imi incinerati soacra.
– La ce adresa mergem sa o ridicam?
– Nu e nevoie, a venit aici, e in fata usii.
O blondă bună se duce la un hotel și cere o cameră. Recepționerul îi explică cum că e o delegație în hotel, și că nu mai au decât un singur loc, într-o camera cu trei bărbați.
-Ok, zice tipa, accept.
Intra în camera, bărbații deja se pregăteau…Zice primul:
-Hai sa facem un târg! Noi îti zicem o ghicitoare, dacă ghicești, te lăsăm în pace, dacă nu, te f**em.
Blonda fiind de acord, începe primul:
-Ce e roşu, trăiește în pădure și mănâncă găini?
Se gândește tipa, și zice: lupul!
O f**e. Vine al doilea:
-Ce e roşu, trăiește în pădure și mănâncă găini?
-Lupul… și asta o f**e.
Al treilea la fel.
După vreo 3 zile recepționerul disperat, intră în cameră să vadă ce se întâmplă, și vede doi tipi întinși pe paturi, și al treilea în genunchi în faţa blondei zicând:
-Zi vulpe! zi vulpe!
Ea:
-Lupul…
Nevasta unui miliardar se intereseaza la docotrul care urma sa-i opereze sotul:
-Mai exista sperante, domnule doctor?
-Depinde ce anume sperati!