– De când m-am însurat mă simt iar ca la 16 ani…
– Serios, cum aşa?
– Păi mănânc ce-apuc, beau pe ascuns, fumez în baie şi mă văd cu prietenii când duc gunoiul…
– Tu intotdeauna ajungi cu intarziere, ignori total pe oamenii astia care stau la rand si esti nepoliticos cu toata lumea!…imi zise tipa asta de la Targul de Joburi.
– Ei, si ce propui acuma? o intreb, la care ea, reflectand putin, imi raspunse:
– Te-ai gandit vreodata sa devii sofer de autobuz?
Cea mai buna metoda de a determina pe un barbat sa faca ceva este sa-i spui ca e prea in varsta ca sa faca asta…
I: Care este asemanarea dintre o blonda la volan si o piersica?
R: Pe amandoua la gasesti in pom
Natura face uneori greşeli, dar femeia este greşeala ei cea mai buna.
Lady ANNE 18 ani.
Lord JOHN 88 de ani.
Noaptea nuntii.
Lady ANNE – Lord JOHN asta a fost toata?!!!
Lord JOHN – Of coarse my Lady.
Lady ANNE- Atunci AH!!!
Soacra care a fost curvă întotdeauna v-a crede că și nora e la fel!
De ce a inventat Dumnezeu blonda?
Pt ca maimuta nu putea sa aduca berea din frigider.
De ce a inventat dumnezeu bruneta?
Pt ca nici blonda nu putea sa aduca berea din frigider.
O fetita intra in baie, o vede pe mama sa facand dus si o intreaba:
-Mamico ce sunt alea doua care atarna pe piept?
-Astea?- raspunde mama stanjenita. Doar niste balonase.
-Dar pentru ce sunt?- insista fetita.
-Atunci cand mori, ele se umfla si te ridica spre rai!
-Mamico! Cred ca servitoarea noastra este pe moarte. Am auzit-o spunand: „Oh, Doamne, acum! acum! Iar taticu statea pe ea si incerca sa ii umfle baloanele!
Dis-de-dimineata mi-am facut datoria de barbat: am scos gunoiul
Greseala de la telefon
Sotul si sotia acasa. Suna telefonul. Sotul ridica receptorul, asculta jumatate de minut, fara sa scoata un cuvant apoi il pune la loc. Sotia:
-Cine a fost?
-Probabil cineva de la Meteorologie a gresit numarul. A intrebat: “Draga mea, orizontul este curat?”
– De ce au femeile patru buze?
– Douã sunt pentru spus prostii dar celelalte douã sunt pentru împãcare.
Doua babe in cimitir:
-Cati ani ai?
-80 de ani!Dar tu?
-Eheee eu am 99!
Prima zice:
-Si mai pleci de aici acasa?
Mergând pe stradă,o blondă vede la câțiva metri-n față,o coajă de banană.Cu ochii-n lacrimi și vocea stinsă:
-Dă Doamne să nu-mi rup tot mâna stângă…
Nevasta-mea tocmai a absolvit niste cursuri de pictura. Lucrarea pentru examenul de absolvire era un barbat nud.
Evident ca nu puteam concepe sa-i fie model altcineva, asa ca m-am oferit eu personal.
Datorita talentului ei deosebit, lucrarea a luat dealtfel nota maxima, insa nu pricep un singur lucru:
De ce naiba o fi intitulat-o “Natura moarta?!”