Gheorghe in prima zi de liceu, diriginta il pune in prima banca cu o fata.Aceasta mai tupeista :
– Ceau numele meu este Virginica
– Incantat …Dezvirginel
Doua batrane pe o banca la soare. Stau, stau, stau…La un moment dat una din ele:
– Auzi Ileana, aici pute a hoit. Ileana? .. Ileana …? Ileana?!
Am uitat parola de la Facebook si Skype. Acum habar n-am cand e ziua de nastere a sotiei.
Soția-și întîmpină soțul:
-Ia spune,ce e azi?
-Păi..,e miercuri.
-Ha-haaa…ce coincidență! tu ai uitat că-i ziua mea,iar eu am uitat să gătesc!!
La un moment dat, patru frati (evrei) au parasit casa parinteasca si au plecat la facultate. Au devenit doctori, avocati, etc. si le-a mers foarte bine. Cativa ani mai tarziu s-au intalnit la un restaurant si au discutat despre darurile pe care o sa le faca mamei lor, care era deja batrana si care traia intr-un alt oras, undeva departe. Primul baiat am spus: “Am construit o mare casa pentru mama.” Al doilea a spus: “Am investit 100.000 de dolari ca sa construiesc o sala de teatru cu Dolby Soround pentru mama.” Al treilea: “I-am trimis un Mercedes SL600 cu sofer cu tot.” Al patrulea: “Ascultati aici. Stiti cat de mult ii placea mamei noastre sa citeasca Tora. Si stiti ca ea nu mai vede prea bine si nu mai poate sa citeasca. Un Rabbi mi-a spus despre un papagal care poate sa recite intregul Tora, i-a luat 12 ani sa-l invete. A trebuit sa semnez un contract de donatie pe 20 de ani pentru templu, cate 100.000 de dolari pe an, dar credeti-ma ca a meritat. Tot ceea ce trebuie sa faca mama acum este sa spuna titlul unui capitol si numarul unui paragraf si papagalul o sa recite acel paragraf!” Ceilalti frati au fost extrem de impresionati. Dupa ce a primit cadourile, mama lor le-a scris niste scrisori de multumire: Milton , Casa pe care mi-ai construit-o este uriasa. Oricum eu stau intr-o singura camera dar trebuie sa fac curat in toata casa. Multumesc oricum. Mnachim, Mi-ai construit un teatru scump, care are 50 de locuri, dar toti prietenii mei sunt morti. Eu nu aud bine si sunt aproape oarba. Niciodata nu am fost la un spectacol. Multumesc oricum. Marvin, Sunt prea batrana ca sa calatoresc. Mancarea mi se livreaza acasa, deci nu am folosit Mercedes-ul niciodata… iar soferul pe care mi l-ai trimis e un nazist. Apreciez intentia. Multumesc. Draga Melvin, Ca de obicei, tu ai fost cel care a avut bunul simt sa imi trimita un cadou care sa foloseasca la ceva. Puiul a fost delicios.
Iti multumesc,
Mama
– Ai fost prinsa vreodata de sot in pat cu
barbati necunoscuti?
– Nu, niciodata. Mereu cu prieteni sau
cunoscuti!
Lanţurile căsniciei sunt atît de grele, încît este nevoie de doi să le poarte, uneori chiar de trei.
Femeile sunt nişte îngeraşi, doar că pe mătură zboară mai repede.
Ce face o blonda pe autostrada cu o foaie de hartie in mana? Invata sa conduca un A4 …
Sotia catre sot: Dragul meu, degeaba iti tragi burta cind te urci pe cantar .. Imposibil sa-ti arate mai putine kilograme.
Sotul: Stiu draga mea ..
Sotia: Atunci de ce ti-o tragi ?
Sotul: Ca sa vad ce scrie …
-de mult visez la o fata ca tine!…
-viseaza in continuare…
Un tânăr căsătorit vine la un hotel unde este întâmpinat de managerul acestuia:
-In hotelul nostru va veți simți ca acasă…
-Atunci plec, eu vroiam sa am liniste.
Anunt la intrarea unui restaurant :
Nu servim femei !
Veniti cu ale voastre !
O domnisoara este intrebata:
-Cand te-ai indragostit prima oara?
-Pe la 16…..
-Si a doua oara?
-Pe la 16:30….
Ma suna prietenul meu de la bar si ma intreaba daca vin la o bere. “Bai, chiar acum m-am bagat in pat cu nevasta-mea…si noi ca oamenii…intelegi??” i-am zis
-“Gata, gata…am inteles, si in cat timp crezi vii??”
-“Maxim 5 minute” i-am zis