Bun venit!
Cauți bancuri? Ai găsit cele mai noi și mai tari bancuri adunate într-un singur loc: mioritice.com, sursa ta zilnică de bancuri de calitate de la oameni amuzanți
ne
18 Apr. 2013
#56345

Din prepuţul gândirii :
Sunt în club o mulţime de fete frumoase, m-aş fu*e cu toate !
Ei bine, la mine s-a dat una urâtă cu draci.
Fu*e-m-aş in norocul meu !

jo
17 Apr. 2013
#56320

– Ma Ioane, de ce n-o inscrii tu pe nevasta-ta la niste cursuri de inot? ii zice vecinul Gheorghe intr-o zi, dupa ce consumasera impreuna vreo cateva pahare.
– Da’ de ce crezi ca-i trebuie ei asa ceva? intreba Ion, nedumerit.
– Pai tot timpul o aud prin casa cum striga, cand esti tu plecat la lucru: “Ajutor!…Ma-nec!”

Al
17 Apr. 2013
#27338

– Cum o fac ochelariştii?
– Îşi scot ochelarii şi şi-o trag ca chiorii!

ma
17 Apr. 2013
#56318

-Dragul meu, ii spune seara, la cina nevasta, sotului, n-am bagat masina in garaj.
-De ce?
-Pentru ca era prea intuneric ca sa mai adun toate bucatile de pe carosabil.

cl
17 Apr. 2013
#56316

– Fato, cum te simţi? Nu te deranjează kilogramele în plus?
– Ele nu sunt în plus, sunt DE REZERVĂ!

ma
17 Apr. 2013
#56310

Nevasta unui popa nu prea bogat vine de la oras cu o rochie noua. Cand vede chitanta de 3 milioane, popa se face foc:
-Eu pun bani deoparte sa avem mancare si sa intretin casa si tu?
-Barbate, nu m-am putut abtine, tentatia era prea mare. Ca si cum un demon mi-ar fi soptit: “Iti sta bine! Iti sta bine!”
-Pai si de ce nu ai zis cum te-am invatat eu: “Indeparta-te Satana de mine!”
-Asa am zis, dar el a continuat: “Si de la distanta iti sta bine!”

ne
17 Apr. 2013
#56305

“Vedetele” noastre sunt in cautare de publicitate.
Bahmuteanca a incercat de cateva ori sa divorteze de Prigoana.
Pana la urma a reusit.
Zavoranca are la activ cateva tentative de sinucidere.
Ar cam fi timpul sa se opreasca…

ma
17 Apr. 2013
#56297

Definitia filozofica pentru casatorie: Serveste celor doi pentru a-si rezolva probleme pe care nu le-ar fi avut niciodata daca ramaneau celibatari.

ne
16 Apr. 2013
#56275

Bai frate, am fost la ziua Oanei Roman!
La un dans, mi-a pus o ţâţă-n cap , de s-a făcut intuneric .
Aşteptam să vină tortul cu lumânările aprinse !

jo
16 Apr. 2013
#56268

Ieri dupa amiaza, in timp ce nevasta-mea era la serviciu, vine soacra-mea inopinat pe la mine si ma surprinde cu amanta in pat.
Furioasa, scoate mobilul si suna s-o anunte pe nevasta-mea. Furios, scot si eu mobilul si dau sa sun si eu.
– Da’ tu la cine dracu’ vrei sa suni acu’?! ma intreba ea.
– La 112…ii raspund.

Ju
16 Apr. 2013
#49487

-Ce are capul roşu,ochii negri şi stă ghemuită sub masă?
-O roşcată care ştie bancuri cu blonde.
.
-Ce are capul galben,stă la masă şi bea cafea?
-O blondă fără simţul umorului.

Bl
15 Apr. 2013
#4149

I: Ce are 2 ochi si 150 de dinti?
R: un crocodil
..dar..
I: Ce are 2 dinti si 150 de ochi?
R: un autobuz cu pensionari

ne
15 Apr. 2013
#56254

Voi, femeile mi-aţi mâncat tinereţea !
Acum am să vă dau si bătrâneţea , să văd ce faceţi cu ea !
Femeile: aia mânăncă-ţi-o singur , că-i aţoasă!

jo
15 Apr. 2013
#56246

Nu inteleg de ce femeile astea nu se fac naibii comentatori sportivi. Ele au un talent innascut pentru asta.

Daca ai vedea-o pe nevasta-mea cum se aprinde si cu ce patos mai comenteaza cand ma uit si eu la un meci de fotbal!…

ma
15 Apr. 2013
#56240

Faptul că bărbatul nu cunoaşte cauza supărării femeii, nu-l scuteşte de vinovăţie!

Close ×

mioritice.com folosește fișiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru.

Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege termenii de utilizare și politicile noastre.

Sunt de acord Mai multe optiuni
Cookie-urile de statistică îi ajută pe proprietarii unui site să înţeleagă modul în care vizitatorii interacţionează cu site-urile prin colectarea şi raportarea informaţiilor în mod anonim.
Cookie-urile de marketing sunt utilizate pentru a-i urmări pe utilizatori de la un site la altul. Intenţia este de a afişa anunţuri relevante şi antrenante pentru utilizatorii individuali, aşadar ele sunt foarte valoroase pentru agenţiile de puiblicitate şi părţile terţe care se ocupă de publicitate.
Obligatoriu - nu poate fi deselectat. Cookie-urile necesare ajută la a face un site utilizabil prin activarea funcţiilor de bază, precum navigarea în pagină şi accesul la zonele securizate de pe site. Site-ul nu poate funcţiona corespunzător fără aceste cookie-uri.