Din prepuţul gândirii :
Sunt în club o mulţime de fete frumoase, m-aş fu*e cu toate !
Ei bine, la mine s-a dat una urâtă cu draci.
Fu*e-m-aş in norocul meu !
– Ma Ioane, de ce n-o inscrii tu pe nevasta-ta la niste cursuri de inot? ii zice vecinul Gheorghe intr-o zi, dupa ce consumasera impreuna vreo cateva pahare.
– Da’ de ce crezi ca-i trebuie ei asa ceva? intreba Ion, nedumerit.
– Pai tot timpul o aud prin casa cum striga, cand esti tu plecat la lucru: “Ajutor!…Ma-nec!”
– Cum o fac ochelariştii?
– Îşi scot ochelarii şi şi-o trag ca chiorii!
-Dragul meu, ii spune seara, la cina nevasta, sotului, n-am bagat masina in garaj.
-De ce?
-Pentru ca era prea intuneric ca sa mai adun toate bucatile de pe carosabil.
– Fato, cum te simţi? Nu te deranjează kilogramele în plus?
– Ele nu sunt în plus, sunt DE REZERVĂ!
Nevasta unui popa nu prea bogat vine de la oras cu o rochie noua. Cand vede chitanta de 3 milioane, popa se face foc:
-Eu pun bani deoparte sa avem mancare si sa intretin casa si tu?
-Barbate, nu m-am putut abtine, tentatia era prea mare. Ca si cum un demon mi-ar fi soptit: “Iti sta bine! Iti sta bine!”
-Pai si de ce nu ai zis cum te-am invatat eu: “Indeparta-te Satana de mine!”
-Asa am zis, dar el a continuat: “Si de la distanta iti sta bine!”
“Vedetele” noastre sunt in cautare de publicitate.
Bahmuteanca a incercat de cateva ori sa divorteze de Prigoana.
Pana la urma a reusit.
Zavoranca are la activ cateva tentative de sinucidere.
Ar cam fi timpul sa se opreasca…
Definitia filozofica pentru casatorie: Serveste celor doi pentru a-si rezolva probleme pe care nu le-ar fi avut niciodata daca ramaneau celibatari.
Bai frate, am fost la ziua Oanei Roman!
La un dans, mi-a pus o ţâţă-n cap , de s-a făcut intuneric .
Aşteptam să vină tortul cu lumânările aprinse !
Ieri dupa amiaza, in timp ce nevasta-mea era la serviciu, vine soacra-mea inopinat pe la mine si ma surprinde cu amanta in pat.
Furioasa, scoate mobilul si suna s-o anunte pe nevasta-mea. Furios, scot si eu mobilul si dau sa sun si eu.
– Da’ tu la cine dracu’ vrei sa suni acu’?! ma intreba ea.
– La 112…ii raspund.
-Ce are capul roşu,ochii negri şi stă ghemuită sub masă?
-O roşcată care ştie bancuri cu blonde.
.
-Ce are capul galben,stă la masă şi bea cafea?
-O blondă fără simţul umorului.
I: Ce are 2 ochi si 150 de dinti?
R: un crocodil
..dar..
I: Ce are 2 dinti si 150 de ochi?
R: un autobuz cu pensionari
Voi, femeile mi-aţi mâncat tinereţea !
Acum am să vă dau si bătrâneţea , să văd ce faceţi cu ea !
Femeile: aia mânăncă-ţi-o singur , că-i aţoasă!
Nu inteleg de ce femeile astea nu se fac naibii comentatori sportivi. Ele au un talent innascut pentru asta.
Daca ai vedea-o pe nevasta-mea cum se aprinde si cu ce patos mai comenteaza cand ma uit si eu la un meci de fotbal!…
Faptul că bărbatul nu cunoaşte cauza supărării femeii, nu-l scuteşte de vinovăţie!