-Imaginează-ţi, nevastă-mea vrea să divorţeze.
– De ce?
– Pentru că-pretinde ea-aş neglija-o. Eu care am fost tot timpul atât de atent cu ea.
-În ficare dimineaţă i-am adus cafeaua la pat, ei nu-i mai rămânea decâi s-o macine si să o prepare.
Telefonul mobil al sotului suna noaptea la ora 2 in dormitor.
Sotia sarcastica:
– Cine naiba suna la ora asta ?
Sotul cautand scapare:
– De unde sa stiu ?! Daca stiam nu mai aveam telefonul…
– Iubito, simt ca te iubesc din ce in ce mai mult! i-am zis aseara neveste-mii.
– Si eu simt ca, dupa ce o sa termini toata sticla aia de votka, o sa ma divinizezi…raspunse ea.
Logica feminina:
– Ai intârziat şi nici nu-ti ceri scuze!
– Imi pare rău, draga mea!
– Mai scuteste-ma de scuzele tale!
Moare toata lumea de pe pamant si se duce in rai. Dumnezeu vine si spune:
-Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi: una pentru cei care in timpul vietii si-au dominat nevestele, si una pentru cei care au fost dominati. Femeile sa plece cu Sf.Petru.
Cand Dumnezeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii.
Coada barbatilor dominati de neveste avea 100 de km, iar in coada barbatilor care isi dominasera nevestele, era un singur om.
Dumnezeu se enerveaza:
-Ar trebui sa va fie rusine; v-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc. Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut mandru de el. Invatati de la el! Spune-le fiul meu,cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?
Iar barbatul raspunde:
-Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici!
Pentru a se dovedi că blondele nu sînt proaste, s-a organizat o conferinţă de presă. O blondă a fost întrebată:
– Cît face 1+1?
Ea răspunde:
– 5.
Din sală se aude:
– Mai daţi-i o şansă.
Apoi este întrebată alta. Ea răspunde:
– 2.
Din sală se aude:
– Mai daţi-i o şansă…
Problema unor barbati este ca la masa de Craciun, gasca era nu in farfurie, ci pe scaunul de alaturi.
Cand vreau sa aud ceva inteligent, incep sa vorbesc!
O blonda merge la doctor si se plange ca o dor toate.
-D-le doctor, daca ma ating cu degetu pe cap ma doare, daca ma ating pe picior ma doare, daca ma ating pe burta iara ma doare…ma dor toate..ce am?
Dr: Esti blonda naturala?
Blonda: Da
Dr: Atunci ii clar, ai degetu cu care te atingi rupt .
Doua blonde se plimbau in parc:
-Auzi fata, tipul ala de acolo nu e fostu`?
-Ba da.
-Pai, atunci fa-i cu mana.
-Ee, lasa-l sa-si faca singur!
Ce face o blonda cand vede un scaun?
Raspunsul:Scartaie
Doua blonde in fata oglinzii de la baie.
-Ce se uita proastele alea la noi?
Un copil ii spune mamei lui:
-Mamico, astazi, in autobuz, tata m-a pus sa ii cedez locul unei domnisoare…
-Foarte bine, puiu’ lu’ mama, asa trebuie sa faci!
-Da, mamico, da’ eu stateam in bratele lui tata…
-Ce s-ar intampla, daca toate blondele din Polonia ar pleca in concediu pe litoralul bulgaresc?
-Ar creste coeficientul de inteligenta al ambelor tari.
-nu stiu ce mi se inampla dar imi plac toate femeile mai putin nevasta mea –aaa stai linistit ca si mie mi sa intampla acelasi lucru imi plac toate femeile mai putin de nevasta-ta