– Maica, ce tramvai e?
– 13, mamaie!
– Esti sigur?
– Normal! De ce?
– Pai asa am vazut si eu scris pe un gard “p**a” si, cind colo, era depozit de lemne.
Pe o banca, in parc, doi indragostiti se imbratiseaza. La un moment dat, langa ei se asaza un domn, care o fixeaza cu privirea pe femeie.
In cele din urma, partenerul ei nu mai suporta si izbucneste:
– N-am mai pomenit atata obraznicie !
– Regret, nu vreau sa va deranjez, dar trebuie sa-i cer nevestei cheia de la casa!
de ce nu folosesc blondele sampom wash&go?
Nu pot alerga si sa se spele pe cap in acelasi timp
Ce face un neuron in capul unei blonde?
Moare de plictiseala.
Ce fac 2 neuroni in capul unei blonde?
Mor de inghesuiala.
Ce fac 3 neuroni in capul unei blonde?
Au venit la inmormantare
O blonda o intreaba pe alta:
– Draga, ai folosit vreodata vibratorul?
– Nu!
– Nici sa nu-l folosesti ca eu aseara mi-am spart 2 dinti
I: De ce poarta blondele pantaloni stramti?
R: Sa li se citeasca pe buze
Ramane blonda insarcinata!
…sta ea si se gandeste:
-Daca nu e al meu?
Bai, tu ai un urs acasa??
Nu, de ce?
Ca am vazut urme de laba!
Un tanar cumpara o cutie de viagra. ajunge acasa, si din gresala papagalul mananca toate pastilele!
Tanarul, nestiind cum sa-l scoata din calduri, il baga in congelator… dupa cateva ore, isi aminteste si de papagal, pe care il uitase in congelator… deschide usa , si vede papagalul transpirat tot.
Tanarul, mirat… intreaba: -Ce- ai facut ma??? Cum de esti transpirat???
Papagalul: -Bey varule … tu stii cat de greu e sa cracanezi puii astia congelati??
MARA SE DUCE LA MAGAZIN SI SPUNE:
-DOAMNA VREAU O PAINE SI O FRANZELA.CAT COSTA??
-50 DE BANI!
II DA BANII VANZATOAREI SI II ZICE ACASA MAMEI:
-MAMAMMAMA MAMA MAMA ME-A CERUT LA MAGAZIN 50 DE BANI SI ME-A DAT DOUA PAINI LA FEL SI EU AM CERUT SI O FRANZELA.
Intr-o noapte, stateau Ion si Marie in patul lor conjugal, cand deodata se aude un ciocanit la usa. Se ridica Ion si merge sa deschida usa. La usa era Moarte si ii spune lui Ion:
-Ioane, am venit sa iti iau sufletu!!!
-Sufletuuuul meu! Te cauta cineva!
Un betiv si o blonda se intalnesc pe strada. Betivul spune:
– Proasto!
Iar blonda spune:
– Betivule!
La care betivul zice:
– Da, dar mie maine-mi trece!
O femeie la cumparaturi la un aprozar.
-Aveti portocale?
-Da!
-Imi puteti pune un kilogram…dar va rog sa mi le impachetati separat.
Vanzatoarea se conformeaza…iar intre timp femeia se mai uita prin magazin
-Acolo ce aveti?intreaba femeia
-Kiwi..spune vanzatoarea.
-Imi puteti pune jumatate de kilogram….dar va rog sa mi le impachetati separat.
Vanzatoarea din nou ii face pe plac femeii….iar femeia se mai uita pe rafturi
Femeia intreaba din nou:
-Dar acolo alea albe ce sunt?
Vanzatoarea raspunde ofensata:
-Orez…si nu e de vanzare!
Un frate si o sora locuiesc impreuna intr-un apartament.Intr-o dimineata baiatul se trezeste devreme si se duce la bucatarie unde o vede pe sora lui ca se sterge la gura de ceva alb si o intreaba:
-fratele:Ce faci?
-sora:Fac curat la locul de munca.
Ion intra la bar cu-o moaca trista. Vasile il intreaba:
– Da’ ce-ai?
– Mi-a murit soacra.
Se face liniste, la care Vasile:
– Nu-i adevarat, numa’ zice asa sa fim invidiosi.