Aseara am fost intr-un bar cu prietenii si am facut-o lata. Personal, cred ca am cam intrecut masura, deoarece mi-a venit rau instantaneu si am vomat in fata barului. Imi zice barmanita, care nu era tocmai o cheie de biserica:
– Nesimtit ordinar, ia imediat o carpa si sterge mizeria asta!…
La care eu imediat m-am conformat, am luat-o de par si am sters cu ea pe jos.
Micul Elvis o vede pe prietena lui Desdemona facandu-si nevoile dupa un tufis.
– Desdemona, ce ai tu acolo sub fustita? o intreba el, curios.
– E jucarica mea…
– Si nu-mi dai si mie sa ma joc cu ea un pic?
– Nu, lasa-ma-n pace!
Auzind intamplator discutia lor, tatal lui Elvis il ia deoparte si-l consoleaza:
– Lasa mo puradel, nu te necaji, ca te ia tetea cu el si mergem maine seara sa ne harjonim in Parcu’ de distractii amandoi, pupa-ti-as ochisorii tai!
Pe unele femei le inteleg ca poarta pantaloni pentru ca au picioare, dar nu inteleg de ce mai poarta si sutien?!
Anunt la matrimoniale: “Caut barbat potent cu masina, casa si piscina pentru o prietenie sincera si adevarata.”
Doua blonde :
– Auzi fata, ai auzit de Porsche-ul ala care ajunge de la 0 la 100 de km in 4 sec?
– Cum vine asta fata, adica daca e drumul drept si liber pot sa ajung de la Galati la Bucuresti in 8 secunde?
Anul acesta de Haloween fiica-mea a reusit sa ma sperie ingrozitor.
Si nu a facut decat sa-si ascunda o pernuta sub tricou…
Cand barbatul se simte rau, isi cauta sotia. Cand barbatul se simte bine – il cauta sotia!
– Care este diferenta intre un ou stricat si o blonda?
– Oul!
petrecere… un tip se apropie de o tipa (cu gandul s-o agate)
-Vai doamna,ce bine aratati!
-Multumesc!
-Ce varsta aveti?
-Ma indrept spre 40.
-Din ce directie ???
PENTRU DRAGELE NOASTRE FEMEI
-Ce au femeile si sticlele in comun?
-De la gat in sus nu mai este nimic.
-Ce-ar face barbati daca n-ar fi femeile?
-Ar imblanzi alte animale.
-De ce nu schiaza femeile?
-Pentru ca intre dormitor si bucatarie nu este zapada.
-De ce nu deosebesc femeile stanga de dreapta?
-Pentru ca oalele sunt rotunde.
-De ce au femeile cu exact un neuron mai mult decat caii?
-Pentru ca atunci cand spala pe jos sa nu bea toata apa din galeata.
-Ce face o femeie, cand se holbeaza la o foaie goala de hartie?
-Isi citeste drepturile.
-Ce este femeia-mireasa?
-Fata care schimba atentia mai multor barbati pe neatentia unuia singur
-Ce e pozitiv la faptul ca nevasta se rostogoleste pe treptele pivnitei?
-Poate sa aduca si cateva sticle de bere cand se intoarce.
-De ce au femeile doua perechi de buze?
-Una pentru a spune tampenii, care te calca pe nervi, iar cealalta pentru impacare!
Reţetă de preparare a ciorbei pentru bărbaţi:
– Se ia o femeie de 60 kg şi se pune lângă arăgaz pentru 40 de minute până la preparea ciorbei…
Ce face un neuron in capul unei blonde?
Se plictiseste.
Dar 2 neuroni?
Chef.
O femeie către un bărbat la o petrecere:
– Dumneata tare semeni cu al treilea soţ al meu.
– Dar de cîte ori aţi fost căsătorită?
– De două ori pînă acum.
Pe messenger:
x: ba , ce faci cand esti cu o tipa si nu ti se scoala?
y: iti scrii pe burta
y: RIP 1988 – 2013
y: si ii canti vesnica pomenire
Femeile sunt ca semnalul Wi-Fi: Dintre toti receptorii disponibili, aleg pe cel mai puternic!
Barbatii sunt ca o conexiune Bluetooth: Se conecteaza la ce au prin apropiere!