Un tip si o tipa discuta.
Tipul: – Vrei sa ti-o pun?
Tipa: – Da! Sa ridic fusta?
Tipul: – E suficient sa-ti scoti guma din gura!
– De fapt de ce nu te casatoresti cu ea ?
– Ei, cum sa-ti spun, are o anumita greutate in exprimare !
– Adica?
– Nu poate sa pronunte da.
– Ionel , ce vrei , surioara sau fratior ?
– Hrhr [ chicotit malefic ] . Daca nu`i prea greu pentru tine mami , eu vreau un ponei .
Patru cucoane jucau poker.
– Eu n-am treaba cu barbatu-meo, zice una. E innebunit dupa pescuit. Cum are timp liber, merge la balta.
– Nici al meu nu ma deranjeaza. E televizorist infocat.
– Al meu e pasionat de gradinarit.
– Nici cu al meu nu am probleme, intervine gazda. E sifilitic.
O voce de bas din camera alaturata:
– Filatelist, idioato!
Cum se traduce zgomotul produs de cutia de viteze, atunci când mergi înainte şi vrei să bagi în marşarier? „Dobitoaco!”.
Draga pitipoanca:
Daca ti-ai deschis tot ce era de deschis (decolteul,picioarele) si tot nu l-ai atras,exista o ultima varianta: Deschide o carte…
Prezicatoarea catre o studenta :
– In viata d-tale o sa apara in curand un barbat tanar; va fi foarte dragut, cu ochi albastri, obrajii roz, dar cu par putin si va cantari 4 kg…
Sotul, inainte de a pleca in delegatie, se adreseaza nevestei:
– Sper ca in timpul absentei mele, nu ma vei insela!
– Fii linistit draga! Astfel de ganduri imi vin numai cand esti langa mine!
Românii scot un computer cu un comportament aproape uman. Caracteristica lui de bază: De câte ori greșește, dă vina pe alt computer…
Îmi plac femile care mă surpind, dar totuși ar trebui să semnalizeze și ele !
O blondă la examenul de anatomie.
Profesorul:
– Domnișoară, care este organul care
simbolizează iubirea?
Blonda:
– La bărbați sau la femei? Profesorul:
– Offf, pe vremea mea, simbolul iubirii
era inima…
- Dragule, cum te-ai aşezat la masă, ţi-ai băgat capul în ziar. La mine nu te gîndeşti?
– Ba da, dragă. Ia şi tu un ziar…
Care este diferenta dintre o femeie alba dezbracata si o femeie de culoare dezbracata??
Prima e pe coperta la Playboy iar cealalta e pe coperta la National Geographic.
O blonda merge sa isi faca analizele.Intra in cabinet si zice:
-Buna ziua!
-Buna ziua!Va rog stai jos sa va recoltez…
-Ce sa-mi recoltati ca n-am plantat nimic.
Imi zice aseara nevasta-mea ca maica-sa ar vrea sa plece in vacanta, insa nu e hotarata unde anume si m-a rugat sa-i dau si eu o sugestie.
Se pare ca Triunghiul Bermudelor nu a fost cea mai inspirata alegere.